Haber Xiaomi Redmi Note 5 MIUI 10 V10.2.1.0.OEIMIXM Global Stable Güncellemesi

manas_ozkan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
Redmi note 5
Konular
17
Tema kaynaklı olabilir hocam.
Orijinal temasında da aynı hocam. Bir ayarı da yok ki kapattım mi acaba diyeyim. Şaşırdım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sorunu buldum. Ayarlar > ana ekran&son kullanılanlar menüsünden tavsiyeleri göster seçeneğini kapatmışım reklam sanıp :)

Son düzenleme:

Afyok03

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Samet
Cihazım
Xiaomi note 5
Konular
0
Merhabalar acaba istediğimiz temayı uyguladığımızda bildirim paneli yine mi aynı kalıyor sayın hocalarım yoksa bi değişiklik var mı mıuı 9 dan sonra bu özelliğin kaldırılması beni çok üzdü hiç çekici gelmiyor sizce durum nasıl?

kaiser soze

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Konular
11
İki gün boyunca bana gelmedi. Ben de paketi dün akşam (pazar günü) indirip sistem güncelleyici üzerinden yükledim. Bu seferki nispeten uzun sürdü. Sanırım ufak tefek çok değişiklik yapılmış. İlk fırsatta fark edilmeyebilir. Ancak gördüğüm kadarıyla pek de önemli değişiklik yapılmamış.

1- En önemlisi ilk başta garipsediğim ancak sonradan bayılarak kullandığım tam ekran modunda navigasyon hareketleri daha hızlı, yani akıcı çalışıyor.
2- Temalar yine durum çubuğu görünümünü değiştiremiyor.
3- Durum çubuğundaki pil yüzdesi pil simgesinin içine koyulmuş. Biraz yer açtığını kabul ediyorum. Şahsen okunabilirliği birazcık düşürmüş.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

4- Daha önceki Miui 10 güncellemelerinde kamera uygulaması sorunları olmuştu. Bu sefer görüntünün donması veya gecikmeli gelmesi gibi bir sorun yok. Ancak olumlu bir değişim de yok. Halen 1080p60 en yüksek kayıt seçeneği. Yine şahsi görüşüm, zaten çok da kaliteli olmayan sensörlerimiz için 4K kayıt seçeneğinin çok da önemli olmadığını düşünüyorum. Benzer seviyedeki cihazlarda olup bizimkinde olmaması ilginç.
5- Pil kullanımı istatistiklerine baktığımız menü dışında, Ayarlar > Pil & performans menüsü içinde "pil" olarak gözüken, tıklayınca uygulamaların pil kullanımını inceleyen bir güvenlik taraması konulmuş. Ben pil kullanımını ana ekrana kısayol yapmıştım. O kısayola tıklayınca artık tarama başlıyor.

Güncellemeden sonra hiç bir sorun çıkmadı. Daha önceki MIUI 10 güncellemelerinde, hissedilebilir derecede düşen pil süresi ve kamerada takılmalar olmuştu. Tabi sonradan kendi kendine geçmişti. Şimdilik sorun görünmüyor.

Ha bir de, bende sürekli mevcut olan bir durum ortadan kalkmış. Galeriye girdiğimde fotoğraflara bakarken aşağıdaki seçenekler beyaz zemin nedeni ile gözükmüyordu. Bu ortadan kalkmış. Belki temadandır diye düşünüyordum ama kendiliğinden geçti bu sorun.

Aklımda tek bir soru kaldı. Acaba Pie gelecek mi? Gelirse ne zaman? Cihaz epey güncelleme aldı zaten ama daha senesini devirmemiş. Pek çok kaynakta alacağını söylüyor.

Son düzenleme:

manas_ozkan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
Redmi note 5
Konular
17
İki gün boyunca bana gelmedi. Ben de paketi dün akşam (pazar günü) indirip sistem güncelleyici üzerinden yükledim. Bu seferki nispeten uzun sürdü. Sanırım ufak tefek çok değişiklik yapılmış. İlk fırsatta fark edilmeyebilir. Ancak gördüğüm kadarıyla pek de önemli değişiklik yapılmamış.

1- En önemlisi ilk başta garipsediğim ancak sonradan bayılarak kullandığım tam ekran modunda navigasyon hareketleri daha hızlı, yani akıcı çalışıyor.
2- Temalar yine durum çubuğu görünümünü değiştiremiyor.
3- Durum çubuğundaki pil yüzdesi pil simgesinin içine koyulmuş. Biraz yer açtığını kabul ediyorum. Şahsen okunabilirliği birazcık düşürmüş.

4- Daha önceki Miui 10 güncellemelerinde kamera uygulaması sorunları olmuştu. Bu sefer görüntünün donması veya gecikmeli gelmesi gibi bir sorun yok. Ancak olumlu bir değişim de yok. Halen 1080p60 en yüksek kayıt seçeneği. Yine şahsi görüşüm, zaten çok da kaliteli olmayan sensörlerimiz için 4K kayıt seçeneğinin çok da önemli olmadığını düşünüyorum. Benzer seviyedeki cihazlarda olup bizimkinde olmaması ilginç.
5- Pil kullanımı istatistiklerine baktığımız menü dışında, Ayarlar > Pil & performans menüsü içinde "pil" olarak gözüken, tıklayınca uygulamaların pil kullanımını inceleyen bir güvenlik taraması konulmuş. Ben pil kullanımını ana ekrana kısayol yapmıştım. O kısayola tıklayınca artık tarama başlıyor.

Güncellemeden sonra hiç bir sorun çıkmadı. Daha önceki MIUI 10 güncellemelerinde, hissedilebilir derecede düşen pil süresi ve kamerada takılmalar olmuştu. Tabi sonradan kendi kendine geçmişti. Şimdilik sorun görünmüyor.

Ha bir de, bende sürekli mevcut olan bir durum ortadan kalkmış. Galeriye girdiğimde fotoğraflara bakarken aşağıdaki seçenekler beyaz zemin nedeni ile gözükmüyordu. Bu ortadan kalkmış. Belki temadandır diye düşünüyordum ama kendiliğinden geçti bu sorun.

Aklımda tek bir soru kaldı. Acaba Pie gelecek mi? Gelirse ne zaman? Cihaz epey güncelleme aldı zaten ama daha senesini devirmemiş. Pek çok kaynakta alacağını söylüyor.
Ben Android Pie alacağını düşünüyorum hocam. Redmi serisi bir büyük android güncellemesi alır diyorlar ama ben tlfnu aldığımda kutudan Android 8.1 ile çıktı. Son kullanıcı olarak benim bir büyük android güncellemesi gelir diye düşünüyorum. Zaten bir çok sitede denemeleri falan yapıldığı görülüyor. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz demişler mm~~ zaten ilk önce güncelleme takviminde 2019 yılının ilk çeyreğinde verileceği çıkmıştı resmi olmamakla birlikte daha sonra test aşamasında olduğu görüntüler çıktı. Yani sonuç olarak umutluyum Yes~~:):)

kaiser soze

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Konular
11
Ben Android Pie alacağını düşünüyorum hocam. Redmi serisi bir büyük android güncellemesi alır diyorlar ama ben tlfnu aldığımda kutudan Android 8.1 ile çıktı. Son kullanıcı olarak benim bir büyük android güncellemesi gelir diye düşünüyorum. Zaten bir çok sitede denemeleri falan yapıldığı görülüyor. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz demişler mm~~ zaten ilk önce güncelleme takviminde 2019 yılının ilk çeyreğinde verileceği çıkmıştı resmi olmamakla birlikte daha sonra test aşamasında olduğu görüntüler çıktı. Yani sonuç olarak umutluyum Yes~~:):)

Ben de umutluyum. Xiaomi güncelleme konusunda yıllardır yüz güldüren bir şirket. Bir de Mart 2018'de duyurusu yapılmış. Hemen bırakmazlar bunu. Hindistan'da falan peynir ekmek gibi satmıştır.

qwake17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yiğit
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
28
Pie güncellemesi gelse bile bir şey değişmeyecektir. Çünkü MIUI 10'da bir çok özellik Pie'dan geliyor. Yani Android sürümü yükselse bile bir şeyin değişeceğini zannetmiyorum. Eski bir Samsung kullanıcı olarak Android güncellemesini sabırsızlıkla beklerdik ama şimdi iş değişti. Pie'dan çok MIUI 11'i sabırsızlıkla bekliyorum.

demirhanunlu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Demirhan
Cihazım
Mi 6
Konular
14
Bence de android güncellemesi Xiaomi lerde önemsiz. Asıl önemli olan MIUI güncellemesi.

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

efekcr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Efe
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
3
Pil performansı ve tam ekran hareketleri ile ilgili güzel bir geliştirilme yapılmış. Video kayıtta 60fps'te her ne yaptılar ise EIS ne yazık ki çalışmıyor.

Mehemmed.isg

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehemmef
Cihazım
Xiaomi redmi
Konular
32
Gunceleme geri cekldi ancah halen gelmedi sebebin bilen varmi ?

Üst Alt