Yardım Xiaomi Redmi Note 5 konuşma esnasında ses kesilmesi

ataf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Gürkan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
5
Merhaba arkadaşlar.
2 hafta kadar önce Hepsiburada'dan Xiaomi Türkiye Garantili "Xiaomi Redmi Note 5 (Global)" Aldım. Kutusunun üzerinde Global Versiyon" yazıyor. Buraya kadar sorun yok.

Şimdi sorunum konuşma esanasında bazen ilk dakikada, bazen 2-3. dakikada, bazense 10. dakikada konuşma gayet normal sürerken aniden benim sesimin karşı tarafa gitmemesi ancak karşı tarafın sesinin net bir şekilde bana gelmeye devam etmesi. Şimdi ilk aklıma mikrofon sorunludur diye geldi, ancak bazen yarım saat ve bazen 1 saate varan gerek video gerekse sadece ses kaydı testleri yaptım. Seste hiçbir bozukluk ve kesilme yok. Bilindiği üzere Redmi Note 5 çift mikrofona sahip. İkisini de test ettim bu süreçte hiçbir sorun çıkmadı. Hardware testi yaptım, hata yok.

Sorunun şebekeden kaynaklı olacağını düşünüp Vodafone'u aradım (oldukça işlek bir yerde oturuyorum, şebeke sorunu hiç olmadı önceden). IP güncellemesi yapmalıyız dediler. Düşündüm ki sanırım operatörden kaynaklı, güncellemeden sonra hallolur. Ancak yine değişen birşey olmadı.

İşin ilginç tarafı ise eski telefonumun (Samsung S3 Mini) az çektiği ve hatta çekmediği yerlerde bile Redmi Note 5 şahene bir şekilde şebeke gösteriyor.
Volte pasif olduğu için olabileceğini düşündüm Volte hizmetini internetten araştırıp açtım. Hatta aramalarda HD simgesi de çıkmaya başladı. Ancak sorun yine devam etti.

Dediğim gibi sorunun donanımsal olduğunu düşünmüyorum ancak bu belirsizlikte beni şüpheye düşürüyor. Sadece konuşma esnasında oluyor. Sizce bu sorunun sebebi neyden kaynaklı olabilir? Telefonu daha yeni aldım. İstanbula servise göndermek istemiyorum ancak bu problem canımı çok sıkıyor.

Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.

hilmimedine

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hilmi
Cihazım
Redmi not 9s
Konular
12
Merhaba not 9s cihazımı ekran ve sensör değişimi için genpa ya verdikten sonra telefonla görüşme esnasında sesim karşı tarafa aniden gitmemeye başlıyor. İnternet de ara ara kesilmeye başladı. Cihazı tekrar verdim olanları anlatım ama cihazı açıp içine bakmadılar bile. Sizce ne yapmalıyım

Oyla:

cuzza

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
insallah
Konular
1
Merhaba arkadaşlar note 5 telefonum ile 15-20 gündür konuşma sırasında karşı tarafa ses gitmiyor kesiliyor hışırtı geliyor cözüm nedir arıza kaynaklımıdır

Oyla:
Üst Alt