Yardım Xiaomi Redmi Note 13 Pro 4G Cihazına ROM Yükleme Konusunda Yardım

akifkrgzzz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Akif
Cihazım
Redmi Note 13
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global Stable V816.0.1.0.UNFMIXM
Telefon Modeli
Redmi Note 13 Pro 4G
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhaba dostlar, benim Note 13 Pro 4G (emerald) modelinde HyperOS'un global ROM'unun bazı özelliklerinin sınırlı olduğunu fark ettim. Bu nedenle, en iyi deneyimi elde etmek için Çin veya Avrupa ROM'una geçmeyi düşünüyorum. Ancak, ROM yükleme süreci ve ROM'un dilleri konusunda fikirlerinizi almak istiyorum. Görüşlerinizi ve önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Daha önce Redmi cihazıma rom attım ama elimdeki cihaz yeni ön yükleme kilidi açık değil.

akifkrgzzz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Akif
Cihazım
Redmi Note 13
Konular
3
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Hocam bu sorun nedir

Oyla:

hayat ne garip

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
redmi note 10s
Konular
0
Oyla:

tyt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Coşkun
Cihazım
Not 9 pro
Konular
2
Miui romdayken,hyperos güncellemesi gözüküyordu.Bootloader kilidini açınca güncelleme gözükmüyor.Bölge değiştirdim olmadı.Fastboot rom yükleyeceğiz.
Hyperos romun,miui roma göre artısı varmı,yüklemeye değermi?
Hyperos romda yazılımsal imei repair oluyormu?

Oyla:

akifkrgzzz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Akif
Cihazım
Redmi Note 13
Konular
3
Miui romdayken,hyperos güncellemesi gözüküyordu.Bootloader kilidini açınca güncelleme gözükmüyor.Bölge değiştirdim olmadı.Fastboot rom yükleyeceğiz.
Hyperos romun,miui roma göre artısı varmı,yüklemeye değermi?
Hyperos romda yazılımsal imei repair oluyormu?
direnç atmadan imei repair olmaz ama zaten varsa HyperOS' te olmuyor diye biliyorum. Orjinal IMEI varsa sorun olmaz. Rom'a önce path güncellemesi sonra HyperOS geliyor, çok aman aman bir farkını görmedim. Aslında fark var ama malum şartlar biz yararlanamıyoruz galeridir, kilit ekranıdır vs. O yüzden resmi Custom Rom çıkmasını beklemek daha mantıklı gibi. bir de Fastboot dışında MIUI rom yüklemenizi önermem.

• Beğen
Tepkiler: tyt
Oyla:

asamed004

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
asamed
Cihazım
redmi 8
Konular
28
direnç atmadan imei repair olmaz ama zaten varsa HyperOS' te olmuyor diye biliyorum. Orjinal IMEI varsa sorun olmaz. Rom'a önce path güncellemesi sonra HyperOS geliyor, çok aman aman bir farkını görmedim. Aslında fark var ama malum şartlar biz yararlanamıyoruz galeridir, kilit ekranıdır vs. O yüzden resmi Custom Rom çıkmasını beklemek daha mantıklı gibi. bir de Fastboot dışında MIUI rom yüklemenizi önermem.
hocam ne yaptın bl kilidini açabildin mi? hangi romu yükledin? memnun musun?
ben de bu cihazdan aldım kargoda. ona göre aynı işlemleri yapacağım.

Oyla:

akifkrgzzz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Akif
Cihazım
Redmi Note 13
Konular
3
hocam ne yaptın bl kilidini açabildin mi? hangi romu yükledin? memnun musun?
ben de bu cihazdan aldım kargoda. ona göre aynı işlemleri yapacağım.
Merhabalar, BL Kilidini açtım, şu anda India (1.0.3.0.UNFIDXM) rom kullanıyorum. Memnunum gapps ile gelen arama uygulamalarından kurtuldum. OrangeFOX ile root atmanızı öneririm. Bir sürü eklenti kurdum. Galeride nesne seçme özelliği hala yasaklıydı netteki bir tool kullanarak. Ekledim özellikle kilit ekranı için de çok araştırma yaptım. Eklentileri kullanmadan olmuyor. Aynı şekilde Kontrol merkezi de öyle. Arka taraf saydam olmasını istiyorum işlemci yüzünden bunu kaldırmışlar. Fakat ses kontrolleri saydam biraz komik oluyor öyle. (Cihazım güncelleme alıyor)

Oyla:
Üst Alt