Yardım Xiaomi Redmi Note 13 Pro 4G Cihazına ROM Yükleme Konusunda Yardım

akifkrgzzz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Akif
Cihazım
Redmi Note 13
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global Stable V816.0.1.0.UNFMIXM
Telefon Modeli
Redmi Note 13 Pro 4G
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhaba dostlar, benim Note 13 Pro 4G (emerald) modelinde HyperOS'un global ROM'unun bazı özelliklerinin sınırlı olduğunu fark ettim. Bu nedenle, en iyi deneyimi elde etmek için Çin veya Avrupa ROM'una geçmeyi düşünüyorum. Ancak, ROM yükleme süreci ve ROM'un dilleri konusunda fikirlerinizi almak istiyorum. Görüşlerinizi ve önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Daha önce Redmi cihazıma rom attım ama elimdeki cihaz yeni ön yükleme kilidi açık değil.

asamed004

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
asamed
Cihazım
redmi 8
Konular
27
Merhabalar, BL Kilidini açtım, şu anda India (1.0.3.0.UNFIDXM) rom kullanıyorum. Memnunum gapps ile gelen arama uygulamalarından kurtuldum. OrangeFOX ile root atmanızı öneririm. Bir sürü eklenti kurdum. Galeride nesne seçme özelliği hala yasaklıydı netteki bir tool kullanarak. Ekledim özellikle kilit ekranı için de çok araştırma yaptım. Eklentileri kullanmadan olmuyor. Aynı şekilde Kontrol merkezi de öyle. Arka taraf saydam olmasını istiyorum işlemci yüzünden bunu kaldırmışlar. Fakat ses kontrolleri saydam biraz komik oluyor öyle. (Cihazım güncelleme alıyor)
hocam batarya konusunda durum nedir? ne kadarlık bir ekran süresi alıyorsunuz. bir de rica etsem kurduğunuz eklentileri paylaşabilir misiniz

Oyla:

akifkrgzzz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Akif
Cihazım
Redmi Note 13
Konular
3
hocam batarya konusunda durum nedir? ne kadarlık bir ekran süresi alıyorsunuz. bir de rica etsem kurduğunuz eklentileri paylaşabilir misiniz
Ekran süresi zaten çok sık bakmadığım genellikle geliştirme/kişiselleştirme için kullandığım öyle abartılacak kadar fazla değil. Batarya kullanımı daha çok pil daha hızlı bitiyor diyolar ama ben öyle bir şey ile karşılaşmadım.

Endonezya rom kullanıyorum. Kullandığım rom linki: Fastboot olanı indirin.

Rom yüklerken gerekli araçlar:
  1. Flash Tool:
Kullandığım araçlar & Gereksinimler:
  1. Magisk:
  2. Ios Bildirim Merkezi ve Kontroller: İndirme Linki
  3. Kilit Ekranı: İndirme Linki
  4. Galeri AI Özelliği: İndirme Linki
Bu araçların tamamen 3. Parti yazılımlar olduğunu ve kurduğunuzda sorumluluğun sizde olduğunu belirtmek isterim. Bana ait bir yazılım yok. O yüzden kullanırken bilgilendirmeleri okuyun. Diğer araçları paylaşamıyorum ama cihaza GCAM kurabilirsiniz. Forumda bağlantılar vardır. Cihazınız TR cihaz ve garantili ise bootloader açmanızı önermem. Miu unlock tool ile açıyorsunuz. Süre vermiyor hemen açıyor.

Oyla:

asamed004

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
asamed
Cihazım
redmi 8
Konular
27
Ekran süresi zaten çok sık bakmadığım genellikle geliştirme/kişiselleştirme için kullandığım öyle abartılacak kadar fazla değil. Batarya kullanımı daha çok pil daha hızlı bitiyor diyolar ama ben öyle bir şey ile karşılaşmadım.

Endonezya rom kullanıyorum. Kullandığım rom linki: Fastboot olanı indirin.

Rom yüklerken gerekli araçlar:
  1. Flash Tool:
Kullandığım araçlar & Gereksinimler:
  1. Magisk:
  2. Ios Bildirim Merkezi ve Kontroller: İndirme Linki
  3. Kilit Ekranı: İndirme Linki
  4. Galeri AI Özelliği: İndirme Linki
Bu araçların tamamen 3. Parti yazılımlar olduğunu ve kurduğunuzda sorumluluğun sizde olduğunu belirtmek isterim. Bana ait bir yazılım yok. O yüzden kullanırken bilgilendirmeleri okuyun. Diğer araçları paylaşamıyorum ama cihaza GCAM kurabilirsiniz. Forumda bağlantılar vardır. Cihazınız TR cihaz ve garantili ise bootloader açmanızı önermem. Miu unlock tool ile açıyorsunuz. Süre vermiyor hemen açıyor.
bilgilendirme için teşekkür ederim.
Yalnız Ios Bildirim Merkezi ve Kontroller, Kilit Ekranı, Galeri AI Özelliği indirme linkleri çıkmıyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ayrıca forumda note 13 pro 4g için bir bölüm yok. çok garipsedim.

Oyla:
Üst Alt