Çözüldü Xiaomi Redmi Note 10 Pro İmei Atılır mı ?

CengizBey

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cengiz
Cihazım
Samsung
Konular
2
Arkadaşlar selam. Yurtdışından Xiaomi Redmi Note 10 Pro gelecek. İmei attırmak istiyorum. RSA denilen bir kilit varmış. Farklı bir forumda ve yine bu forumda sordum. Artık çözüldügünü söylediler ama emin olamadım, yine sormak istedim. Artık atılabiliyor mu ?

Çözüm
Eminsiniz değil mi ? Çünkü ona göre para vereceğim. Kilit kırılabiliyordur inşallah.
Evet hocam, gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Bende zaten halihazırda Note 10 Pro ( Max) kullanıyorum IMEI işlemi yapılmış. Gerek ROM attıktan sonra, gerekse güncellemeden sonra sadece pc ile modem dosyası yazdırıp kullanabilirsiniz. Güncelleme yapmayacaksın, kamera AI çalışmaz, gece modu mor çeker veya yeşil grenli fotoğraf sorunu falan kalmadı cihazlarımızın çok şükür. O da forumda sorunsuz modem dosyası mevcut konularda.

• Sadece gelen model "sweet" ise India hariç ROM'ları yükleyin.
  • Modeli "sweetin" ise India hariç başka ROM yüklemeyin.​
Sweet modellerinde...

Omardaff

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Om
Cihazım
Mi9T
Konular
1
Nasıl atılıyor bu sitede anlatımı var mı

Oyla:

hidalgo58

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Poco f5
Meslek
sağlık
Konular
30
Evet hocam, gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Bende zaten halihazırda Note 10 Pro ( Max) kullanıyorum IMEI işlemi yapılmış. Gerek ROM attıktan sonra, gerekse güncellemeden sonra sadece pc ile modem dosyası yazdırıp kullanabilirsiniz. Güncelleme yapmayacaksın, kamera AI çalışmaz, gece modu mor çeker veya yeşil grenli fotoğraf sorunu falan kalmadı cihazlarımızın çok şükür. O da forumda sorunsuz modem dosyası mevcut konularda.

• Sadece gelen model "sweet" ise India hariç ROM'ları yükleyin.
  • Modeli "sweetin" ise India hariç başka ROM yüklemeyin.​
Sweet modellerinde kamerada gümüş rengi parlak bir halka bulunur. Sweetin modellerinde bu halka bulunmaz, kamera kısmı direkt olarak siyahtır. Sweet 108 MP kmaeraya sahipken, Sweetin 64 MP kameraya sahiptir. Bunlara uygun yazılımlar yüklendiği ve modem dosyası atıldığı sürece sıkıntısız kullanım sağlanır. Fakat global romunu india cihazına atarsanız, kamera sorunlarının bir çözümü olmaz.

Şimdiden hayırlı olsun ve iyi günlerde sorunsuzca kullanın.
Hocam merhaba redmi note 10 pro global aldım imeil attırdım sıfırlama ve güncelleme yapamazsın dedi mi Flash üzerinden de sürüm düşürüp yükseltemezsin dedi dogrumudur

Oyla:

Marriedman92

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Marriedman
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
8
Hocam merhaba redmi note 10 pro global aldım imeil attırdım sıfırlama ve güncelleme yapamazsın dedi mi Flash üzerinden de sürüm düşürüp yükseltemezsin dedi dogrumudur
seyranli hocamın yapmış olduğu modem dosyasını güncelleme veya rom değiştirdikten hemen sonra yüklerseniz hiçbirşey olmaz , bunları detaylı size anlatmamak için baştan salmak için öyle söylemişler hocam

Oyla:

leventdmc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Levent
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
4
seyranli hocamın yapmış olduğu modem dosyasını güncelleme veya rom değiştirdikten hemen sonra yüklerseniz hiçbirşey olmaz , bunları detaylı size anlatmamak için baştan salmak için öyle söylemişler hocam
Kesinlikle hocam ağzınıza sağlık cevap için. Telefoncular genelde uğraşmamak için ve müşteriyi başından atmak için böyle şeyler diyorlar. Bir çoğu da anlatsam da anlamaz diye bunları söyleyip müşteriyi gönderiyorlar. AOSP kurun sürüm düşürün yükseltin ROM değiştirin hiç bir şey olmaz. Hatta cihaza MiFlash üzerinden orijinal ROM atınca gelen tüm orijinal recovery vs. bile tutabilirsiniz. Orijinal gelen güncellemeden sonra modemi yazdırmanız yeterli. Güncellemelerde modem yazdırmak harici Note 10 Pro IMEI konusunda en sorunsuz cihazlardan birisi diyebilirm. O da forumumuzda bulunan değerli bilgin arkadaşlar sayesinde. Yoksa modem dosyasını ücretsiz paylaşmak yerine sorunsuz modem olarak satabilirlerdi. Bu cihazı maksimum deneyimle kullanmamızı sağlayanlara tekrardan teşekkürler.

Oyla:

hidalgo58

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Poco f5
Meslek
sağlık
Konular
30
Kesinlikle hocam ağzınıza sağlık cevap için. Telefoncular genelde uğraşmamak için ve müşteriyi başından atmak için böyle şeyler diyorlar. Bir çoğu da anlatsam da anlamaz diye bunları söyleyip müşteriyi gönderiyorlar. AOSP kurun sürüm düşürün yükseltin ROM değiştirin hiç bir şey olmaz. Hatta cihaza MiFlash üzerinden orijinal ROM atınca gelen tüm orijinal recovery vs. bile tutabilirsiniz. Orijinal gelen güncellemeden sonra modemi yazdırmanız yeterli. Güncellemelerde modem yazdırmak harici Note 10 Pro IMEI konusunda en sorunsuz cihazlardan birisi diyebilirm. O da forumumuzda bulunan değerli bilgin arkadaşlar sayesinde. Yoksa modem dosyasını ücretsiz paylaşmak yerine sorunsuz modem olarak satabilirlerdi. Bu cihazı maksimum deneyimle kullanmamızı sağlayanlara tekrarda
Hocam şuanda Endonezya rom yüklü kamera hata veriyor donuyor imeil atan arkadaş atılan modem global ondan hata verir dedi global rom yükleyince düzelir gibisinden sizden ricam bu sizin bahsettiğiniz modem dosyasını yüklersem sorunlar çözülür mü birde konunun olduğu linki atarsanız sevinirim valla bütün hevesim kaçtı bu nedir ya yok güncelleme sıfırlama yapma yok mi Flash üzerinden yükleme yapma peki TWRP üzerinden sıfırlama ve rom yüklersem imeil uçma ihtimali varmı yardımcı olursanız sevinirim

Oyla:

leventdmc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Levent
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
4
Hocam şuanda Endonezya rom yüklü kamera hata veriyor donuyor imeil atan arkadaş atılan modem global ondan hata verir dedi global rom yükleyince düzelir gibisinden sizden ricam bu sizin bahsettiğiniz modem dosyasını yüklersem sorunlar çözülür mü birde konunun olduğu linki atarsanız sevinirim valla bütün hevesim kaçtı bu nedir ya yok güncelleme sıfırlama yapma yok mi Flash üzerinden yükleme yapma peki TWRP üzerinden sıfırlama ve rom yüklersem imeil uçma ihtimali varmı yardımcı olursanız sevinirim
Konu

Linki burada hocam modem dosyası cihaz sürümüne göre indirin yükleyin. Ben eski cihazıma hindistan sürümüne de buradan indirip yüklemiştim. Cihazınız hangi modeldir? Eğer hindistan cihazı ise sadece hindistan romu yklemeniz lazım yoksa kamera her türlü hata verecektir. 8+128 olanlar genelde global oluyor. NFC vs. yoksa o cihaz hindistandır. Global cihaz ise endonezya vs. hiç bir alakası yoktur. Hindistan romu dışında tüm romları yükleyebilirsiniz.

Sorununuz büyük ihtimal modem kaynaklı. Twrp bile olmadan güncelleme alabilrisiniz, sadece modemi yazdırın yeter. Bir deneyin, hevesiniz sakın kaçmasın hocam, size öyle bir anlatmışlar ki olayı tüm kafanızı allak bullak etmişler. Bu cihaz rootsuz sadece bootloader kilidi açılıp twrp olmadan bile güncelleme alarak yoluna devam edebiliyor. Tek yapılması gereken güncellemeden sonra modemi yazdırmak. Sıfırlamaya bile gerek kalmadan cihaz açılır ve yoluna devam eder. Aman diyeyim ümidinizi kırmayın.

Oyla:

hidalgo58

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Poco f5
Meslek
sağlık
Konular
30
Konu

Linki burada hocam modem dosyası cihaz sürümüne göre indirin yükleyin. Ben eski cihazıma hindistan sürümüne de buradan indirip yüklemiştim. Cihazınız hangi modeldir? Eğer hindistan cihazı ise sadece hindistan romu yklemeniz lazım yoksa kamera her türlü hata verecektir. 8+128 olanlar genelde global oluyor. NFC vs. yoksa o cihaz hindistandır. Global cihaz ise endonezya vs. hiç bir alakası yoktur. Hindistan romu dışında tüm romları yükleyebilirsiniz.

Sorununuz büyük ihtimal modem kaynaklı. Twrp bile olmadan güncelleme alabilrisiniz, sadece modemi yazdırın yeter. Bir deneyin, hevesiniz sakın kaçmasın hocam, size öyle bir anlatmışlar ki olayı tüm kafanızı allak bullak etmişler. Bu cihaz rootsuz sadece bootloader kilidi açılıp twrp olmadan bile güncelleme alarak yoluna devam edebiliyor. Tek yapılması gereken güncellemeden sonra modemi yazdırmak. Sıfırlamaya bile gerek kalmadan cihaz açılır ve yoluna devam eder. Aman diyeyim ümidinizi kırmayın.
Cihazım global 8/128

Oyla:

Marriedman92

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Marriedman
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
8
Cihazım global 8/128
Modem dosyanızla alakalıdır,büyük ihtimalle ya sürüme uygun bir modem dosyası yüklenilmemiş yada global roma hindistan modem dosyası yüklenilmiş belliki eğerki cihazınız gerçekten global bir cihaz olduğunu biliyor ve sürümünüze uygun modem dosyası yüklerseniz tüm sorunlarınız kalkacaktır aşağıda size link bırakıyorum yanlarında hangi sürümleri için belirttim, sizin cihazınızdaki roma uygun modem dosyasını flashlayarak denemenizi tavsiye ederim.Bu arada twrp veya mi flashla yüklediğiniz tüm romlarda veya attığınız hiçbir format IMEI yi kaybettirmez yeterki yükleme aşamasından hemen sonra daha cihaz açılmadan fastboot moduna alarak modem dosyasını flashlayın bu işlemi yaptığınız sürece hiçbir IMEI kaybolmayacaktır.

( Global MİUİ 13 İçin )

( Global MİUİ 12.5 İçin )

( MİUİ 12.5 EU ROMLAR İçin )

( Endonezya MİUİ 13 İçin )

( HİNDİSTAN Cihazlar İçin MİUİ 13 Modem Dosyası )

Şifre : haberservis.com
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kesinlikle hocam ağzınıza sağlık cevap için. Telefoncular genelde uğraşmamak için ve müşteriyi başından atmak için böyle şeyler diyorlar. Bir çoğu da anlatsam da anlamaz diye bunları söyleyip müşteriyi gönderiyorlar. AOSP kurun sürüm düşürün yükseltin ROM değiştirin hiç bir şey olmaz. Hatta cihaza MiFlash üzerinden orijinal ROM atınca gelen tüm orijinal recovery vs. bile tutabilirsiniz. Orijinal gelen güncellemeden sonra modemi yazdırmanız yeterli. Güncellemelerde modem yazdırmak harici Note 10 Pro IMEI konusunda en sorunsuz cihazlardan birisi diyebilirm. O da forumumuzda bulunan değerli bilgin arkadaşlar sayesinde. Yoksa modem dosyasını ücretsiz paylaşmak yerine sorunsuz modem olarak satabilirlerdi. Bu cihazı maksimum deneyimle kullanmamızı sağlayanlara tekrardan teşekkürler.
Teşekkür ederim hocam. Maalesef dediğiniz gibi. Kesinlikle katılıyorum yeterki ROM yüklenimlerinden veya güncellemelerden sonra modem dosyalarını flashlasın herkes bunun haricinde hiçkimse bu tarz sorunları veya IMEI uçma gibi bir sorun oluşmayacaktır. seyranli hocamız sağolsun o olmasa zaten herkes şuan IMEI sorunları yaşayacaktı. :)

Oyla:
Üst Alt