Çözüldü Xiaomi Redmi Note 10 Pro alınır mı ?

JustLewn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
6
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui 14
Telefon Modeli
Xiaomi
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Şu anda Xiaomi Redmi Note 8 kullanıyorum. Telefonu değiştirmek istiyorum. Uzun araştırmalar sonucu 10 pro almaya karar verdim. Herhangi bir kronik problemi varmıdır? Sarı sitede 4500 e falan görüyorum, telefoncularda ise 6000 e faturalı kutulu şarj aletli satıyorlar. Yurtdışı alsam imei atabilirmiyim, sıfırlayınca gidermi ve duyduğuma göre imei atınca kamerası sararıyormuş. Çok uygulama yükleyen birisiyim arayüz ve oyunlarda kasma yaşarmıyım ? Eğer alınır derseniz daha ne kadar güncelleme alır?

Edit: Biraz daha araştırdığımda ekran yeşil oldu, 120hz kullanırken ekranda titreme oluyor, dokunmatik algılamıyor vs. gibi yazılar okumaya başladım bunun gibi problemler yaşarmıyım?
Eğer yaşama ihtimalim 2.el olarak 5bin tl fiyat bandında veya daha düşüğe hangi iyi telefonu alabilirim?

Çözüm
Hocam haziran ayında ikinci el olarak 4200TL'ye aldım. Kesinlikle global cihaz almaya dikkat edin. Hindistandan uzak durun. Bu cihaz iki varyantla geliyor. Sweet ve sweetin. Sweetin olan hindistan. Cihaz güncelleme ömrünün sonuna gelmiş durumda. HyperOS alıp almayacağı meçhul ama çok yüksek ihtimalle almayacak. Hazirandan bu yana kullanıyorum donanım tarafında hiç sorun yaşamadım. Custom rom severseniz en iyi topluluğa sahip cihazlardan biri envai çeşit rom var. Bahsettiğiniz kamera sorunu da sadece 64Mp sweetin cihazlarda oluyor. 108MP 'lerde sorun yok.

Cihazın varyantları:
sweet: Global - 108MP kamera - NFC
sweetin: Hindistan - 64 veya 108MP kamera - (NFC YOK)
108MP sweetin Redmi note 10 Pro Max diye geçiyor, 64MP sweetin Redmi Note...

JustLewn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
6
Miui download diye bir uygulama yükledim ve farkettimki global değil tr rom kullanıyormuşum :/ Sıfırlamadan global a geçemiyorsam sıfırlayıp eu rom a geçeyim bari.

Oyla:

MetinTR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
RN 10 Pro
Konular
5
hocam resmi attım da bir cevap gelmedi bakarmısınız?
Kusura bakmayın hocam gözümden kaçmış. Hocam sizin cihazda Türkiye romu (TKFTRXM) olduğu için bu romda en son sürüm 14.0.2 şu an. Global (TKFMIXM) için son sürüm 14.0.9.

Oyla:

JustLewn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
6
Kusura bakmayın hocam gözümden kaçmış. Hocam sizin cihazda Türkiye romu (TKFTRXM) olduğu için bu romda en son sürüm 14.0.2 şu an. Global (TKFMIXM) için son sürüm 14.0.9.
Anladım. Yani ben global değil türkiye romu arasında fark yoktur diye tahmin ediyorum. En sonunda port hyperos atıcam yada eu rom a geçicem performans testlerine bakmam lazım. HyperOS tasarımını çok beğeniyorum ama eu rom a göre performans düşüşü yaratırsa sıkıntı :/

Oyla:

MetinTR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
RN 10 Pro
Konular
5
Anladım. Yani ben global değil türkiye romu arasında fark yoktur diye tahmin ediyorum. En sonunda port hyperos atıcam yada eu rom a geçicem performans testlerine bakmam lazım. HyperOS tasarımını çok beğeniyorum ama eu rom a göre performans düşüşü yaratırsa sıkıntı :/
Evet çok fark yok TR ile global arasında. Valla şu an HyperOS portdayım. Hepsi miui'a göre çok laglı ve sistem seri çalışmıyor. Port romları tavsiye etmiyorum. Official gelirse hep beraber geçelim.

Oyla:
Üst Alt