Çözüldü Xiaomi Redmi Note 10 Pro alınır mı ?

JustLewn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
6
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui 14
Telefon Modeli
Xiaomi
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Şu anda Xiaomi Redmi Note 8 kullanıyorum. Telefonu değiştirmek istiyorum. Uzun araştırmalar sonucu 10 pro almaya karar verdim. Herhangi bir kronik problemi varmıdır? Sarı sitede 4500 e falan görüyorum, telefoncularda ise 6000 e faturalı kutulu şarj aletli satıyorlar. Yurtdışı alsam imei atabilirmiyim, sıfırlayınca gidermi ve duyduğuma göre imei atınca kamerası sararıyormuş. Çok uygulama yükleyen birisiyim arayüz ve oyunlarda kasma yaşarmıyım ? Eğer alınır derseniz daha ne kadar güncelleme alır?

Edit: Biraz daha araştırdığımda ekran yeşil oldu, 120hz kullanırken ekranda titreme oluyor, dokunmatik algılamıyor vs. gibi yazılar okumaya başladım bunun gibi problemler yaşarmıyım?
Eğer yaşama ihtimalim 2.el olarak 5bin tl fiyat bandında veya daha düşüğe hangi iyi telefonu alabilirim?

Çözüm
Hocam haziran ayında ikinci el olarak 4200TL'ye aldım. Kesinlikle global cihaz almaya dikkat edin. Hindistandan uzak durun. Bu cihaz iki varyantla geliyor. Sweet ve sweetin. Sweetin olan hindistan. Cihaz güncelleme ömrünün sonuna gelmiş durumda. HyperOS alıp almayacağı meçhul ama çok yüksek ihtimalle almayacak. Hazirandan bu yana kullanıyorum donanım tarafında hiç sorun yaşamadım. Custom rom severseniz en iyi topluluğa sahip cihazlardan biri envai çeşit rom var. Bahsettiğiniz kamera sorunu da sadece 64Mp sweetin cihazlarda oluyor. 108MP 'lerde sorun yok.

Cihazın varyantları:
sweet: Global - 108MP kamera - NFC
sweetin: Hindistan - 64 veya 108MP kamera - (NFC YOK)
108MP sweetin Redmi note 10 Pro Max diye geçiyor, 64MP sweetin Redmi Note...

MetinTR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
RN 10 Pro
Konular
5
Hocam haziran ayında ikinci el olarak 4200TL'ye aldım. Kesinlikle global cihaz almaya dikkat edin. Hindistandan uzak durun. Bu cihaz iki varyantla geliyor. Sweet ve sweetin. Sweetin olan hindistan. Cihaz güncelleme ömrünün sonuna gelmiş durumda. HyperOS alıp almayacağı meçhul ama çok yüksek ihtimalle almayacak. Hazirandan bu yana kullanıyorum donanım tarafında hiç sorun yaşamadım. Custom rom severseniz en iyi topluluğa sahip cihazlardan biri envai çeşit rom var. Bahsettiğiniz kamera sorunu da sadece 64Mp sweetin cihazlarda oluyor. 108MP 'lerde sorun yok.

Cihazın varyantları:
108MP sweetin Redmi note 10 Pro Max diye geçiyor, 64MP sweetin Redmi Note 10 Pro diye geçiyor.
Global tarafında tek çeşit var Redmi Note 10 Pro.

Oyla: Çözüm

JustLewn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
6

Cihazın varyantları:
108MP sweetin Redmi note 10 Pro Max diye geçiyor, 64MP sweetin Redmi Note 10 Pro diye geçiyor.
Global tarafında tek çeşit var Redmi Note 10 Pro.
Cevap için çok teşekkür ederim. Şimdi aldım herşey çok güzel son güncelleme olarak 14.0.2 gibi bir güncelleme alıyor. Bir sorum daha olucak Super Wallpaper bu cihazda yokmu? AOD de gözüken geçiş yapan wallpaper.

Oyla:

MetinTR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
RN 10 Pro
Konular
5
Cevap için çok teşekkür ederim. Şimdi aldım herşey çok güzel son güncelleme olarak 14.0.2 gibi bir güncelleme alıyor. Bir sorum daha olucak Super Wallpaper bu cihazda yokmu? AOD de gözüken geçiş yapan wallpaper.
Hocam eu romda var sadece. Global romda yok super wallpaper. En son global ve eu rom güncellemesi 14.0.9'dur hocam.

Oyla:

JustLewn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
6
Hocam eu romda var sadece. Global romda yok super wallpaper. En son global ve eu rom güncellemesi 14.0.9'dur hocam.
eu rom ile global rom arasındaki fark nedir? Globalda kalmak mı iyi yoksa eu rom daha mı mantıklı.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

eğer eu rom daha iyi ise global romdan hiçbir şey silmeden eu roma geçmek mümkün mü? bilgisayarsız yapabilirmiyim?

Oyla:

MetinTR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
RN 10 Pro
Konular
5
eu rom ile global rom arasındaki fark nedir? Globalda kalmak mı iyi yoksa eu rom daha mı mantıklı.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

eğer eu rom daha iyi ise global romdan hiçbir şey silmeden eu roma geçmek mümkün mü? bilgisayarsız yapabilirmiyim?
Hocam hiç bir şey silmeden geçiş mümkün ancak stabilite sorunları vs. yaşayabilirsiniz. En iyi yol değil kesinlikle. Benim tavsiyem temiz kurulum yapmanız.

Şahsen miui arama ve mesajlaşma uygulamasına ihtiyacınız yoksa global romu tavsiye ederim. Arasındaki farklar kabaca:
•EU romda miui arama ve mesajlar uygulaması var.
•EU rom gereksiz uygulamalardan kısmen arındırılmış geliyor.
•EU romda super wallpaper var ve AOD sınırsız yapabiliyorsunuz. (Global romda 10sn ile kısıtlı)
•EU romda rootsuz bir şekilde play integrity (device veya cts) sertifikası alabiliyorsunuz. (Bazı bankacılık ve mcdonalds gibi uygulamar için gerekli)
şimdilik aklıma gelen bu kadar.

Şu an ben 14.0.9 globaldeyim bundan önce de 14.0.9 eu kullandım. Benim tercihim globalden yana ancak ikisini de deneyip karar vermenizi tavsiye ederim.

Oyla:

JustLewn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
6
stabilite sorunları vs. yaşayabilirsiniz.
O zaman sonraya bırakıyım ben bunu, sonra format atıp yüklerim. Global 14.0.2 den sonra güncelleme gelmedi telefona neden bilmiyorum heryerde 14.0.9 yazıyor bölge değiştirsem gelirmi acaba?

Oyla:

MetinTR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
RN 10 Pro
Konular
5
O zaman sonraya bırakıyım ben bunu, sonra format atıp yüklerim. Global 14.0.2 den sonra güncelleme gelmedi telefona neden bilmiyorum heryerde 14.0.9 yazıyor bölge değiştirsem gelirmi acaba?
Hocam ayarlar - telefon hakkında kısmının resmini atabilir misiniz ?

Oyla:
Üst Alt