Rom Xiaomi Redmi 8 Custom Rom Kurulumu (AB Uyumlu Tüm Cihazlar İçindir)

yunusbeyer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Oppo AX7
Meslek
Öğrenci
Konular
1
En iyisini yapmışsınız. Yeni cihazınız hayırlı olsun.

Xiaomi, yazılım tarafında maalesef kötü. Global ROM'ları beş para etmez. Arayüzde anlamsız kasmalar, donmalar var. Xiaomi.eu custom ROM kurdum da rahatladım. Adamlar, Xiaomi'den daha iyi çalışmış. Global ROM'a göre çok stabil çalışıyor. GSI ROM değil de, cihaz için özel olarak yapılmış custom ROM olsaydı direkt onu kuracaktım.

Telefonu adam akıllı kullanmak için illa bootloader kilidini açıp ROM mu yüklemek lazım? Bu konularda yetersiz bilgiye sahip kullanıcı ne yapsın?

Telefonu hediye olarak aldığım için sorun yok ama ileride yeni bir telefon alırsam kesinlikle Xiaomi almam. Önceden yerin dibine soktuğum Samsung, arayüzde bu aralar çok başarılı. OneUI arayüzü takır takır çalışıyor. Benim eski ASUS telefonumda yer alan ZenUI arayüzü hala canavar gibi.
Teşekkür ederim, darısı tüm mağdurların başına.

İşte bazı insanlara bunu anlatamıyorum.. Adama yazılım berbat diyorum işlemci diyor, benchmark puanı yüksek diyor. Telefon donmuyormuş kasmıyormuş.. Elindeki işlemcinin performansının yüzde 30'a yakınını belki daha fazlasını kaybettiğinin farkında değil. Bu konunun firma bile farkında. Aynı segmentte diğer markalara göre 1-2 gömlek yüksek işlemci kullanıp buna rağmen fiyatı kısıyor.

İşin en kötüsü de bazı cihazlarda mümkün olmaması..

Valla Samsungun çok günahını aldık, ben de mumla aradım.. Adamlar bu aralar iyi iş çıkarmış, bundan sonra telefon alırken şans verebilirim.

umtcntprk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi Redmi 8
Konular
0
Konu başarılı bir konu olmuş çünkü Xiaomi Redmi 8 gerçekten tam bir fiyasko oldu yazılım konusunda. Custom rom bulmak ve uygunu bulduğun halde yüklemesi bile bazen olmayabiliyor. Ben denemeden önce sormak istedim hindistan romunda band 20 desteklemediği için şebeke problemleri yaşamıştım , custom romda böyle bir problem yaşar mıyım ? Birde ben romda görsellik vs aramıyorum zaten , sade , stabil , pil performansı ve telefon performansı olarak en iyi custom rom sizce hangisidir ? Fikrinize güvenerek yarın deneyeceğim.

qokhandede

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
5
Konu başarılı bir konu olmuş çünkü Xiaomi Redmi 8 gerçekten tam bir fiyasko oldu yazılım konusunda. Custom rom bulmak ve uygunu bulduğun halde yüklemesi bile bazen olmayabiliyor. Ben denemeden önce sormak istedim hindistan romunda band 20 desteklemediği için şebeke problemleri yaşamıştım , custom romda böyle bir problem yaşar mıyım ? Birde ben romda görsellik vs aramıyorum zaten , sade , stabil , pil performansı ve telefon performansı olarak en iyi custom rom sizce hangisidir ? Fikrinize güvenerek yarın deneyeceğim.
denediklerim arasında şebeke problemi yaşadığım olmadı açıkçası.
crdroid başarılı bulduğum bir rom ama custom rom'larda bluetooth kulaklıktan ses çıkışı almadığım için stok roma dönüş yapmıştım.

umtcntprk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi Redmi 8
Konular
0
denediklerim arasında şebeke problemi yaşadığım olmadı açıkçası.
crdroid başarılı bulduğum bir rom ama custom rom'larda bluetooth kulaklıktan ses çıkışı almadığım için stok roma dönüş yapmıştım.
Valla Bluetooth kulaklık ses çıkışı büyük problem , forumda Redmi 8A için custom rom ve o romun altına sorunu çözmesi için bir link bırakmıştı arkadaş , ama tabi 8 için uygun mu bilmiyorum. Sizce ?

qokhandede

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
5
Valla Bluetooth kulaklık ses çıkışı büyük problem , forumda Redmi 8A için custom rom ve o romun altına sorunu çözmesi için bir link bırakmıştı arkadaş , ama tabi 8 için uygun mu bilmiyorum. Sizce ?
önerdiğiniz dosya bluetooth ses sorununu çözdü teşekkür ederim.

Üst Alt