Sohbet Xiaomi neden Türkiye'de çok tutuyor?

Hangi marka f/p de en başarılı

• Asus

• Htc

• Xiaomi

• Huawei

• Oneplus

• Vivo

• Oppo

• Leeco

• Zte

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

omurserap

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Omur
Cihazım
Mi6
Konular
56
(Özentilikten kastım)Kulaklik girisi ve sd kart bolgesi olmayan iphone ve xiaomi disinda cihaz yoktur galiba
Bu forumda olma sebebim xiaomi furyasinin alip basini gitmesi benim anlayamadığım bir sey mi var bunca insan mı göremiyor bu eksiklikleri öğrenmek.
sar değeri konusunda tüm samsung cihazları inceleyebilirsiniz gayet iyi değerlere sahip.
Zaten ben xiaomi en buyuk 6. Firmayken falan da bikiyordum ama orada sormak istedigim 3 yilda insanlara xiaomi hayranligi nasil asilandi
Yüksek performans ve uygun fiyat olabilirmi

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Iphone gibi ozgun firmalara özenip f/p telefonu olmasına rağmen 3.5 jack girisini ve sd karti amiral gemisi telefonlarına koymamasına rağmen neden cok tutuyor?
Zenfone 5z gibi Türkiye distribütöre sahip firmalara karşı
Htc nin u serisi gibi sar degeri minumum olan sirketlere rağmen neden xiaomi tutuyor?( klasik çin markaları gibi sar değerleri çok yüksek)
Oneplus vivo gibi kaliteli telefonlar varken neden sadece xiaomi
En büyük 5. Firma olan oppo neden türkiyede yok?
2 3 yilda nasıl herkes xiaomi hayrani oldu?
Kirin kullanmakta inatlaşan huawei ve saçma özentilikler yapan saçma bir isme sahip xiaomi neden bu kadar tutuyor?
Neyin hesabını yapıyorsun güzel kardeşim? Saçma sapan bir isme sahip bir firma f/p ürünleriyle neden bu kadar tutuluyor diye gereksiz bir konu açmak yerine git bir Xiaomi cihaz al ve neden bu kadar tutulduğuna bizzatihi gözlerinle tanık ol. Mesela benim gibi bir mı 6 alabilirsin. Ya da biraz daha bekleyip mı 8. Ya da bir tasarım harikası olan mı mix 2 ... Anladığım kadarıyla boş işleri seviyorsun da tamamen yardım ve sorun çözme odaklı bir forumu niye meşgul ediyorsun, onu anlamıyorum.

Engineerman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Faik
Cihazım
Galaxy S6
Konular
4
Arkadas cok aqresiv girmis konuya amma cok tutma nedenleri belli. SD kart girisinin olmamasi telefonun performansini iyi yonde etkiliyor.Cunki sd kart takinca karta ozel i/o scheduler oluyor ve bu dahili hafizadakindan farkli oldugu icin sistem de yavaslama ola biliyor.Ki olmasini istemiyorsan en yeni ve cok hizli sd kart almalisin ve o da pahali. Jack girisinin olmamasi muhendislik ile alakali.telefonu inceltmek icin veya ayni incelikte tutmak icin kaldirilmis ola bilir. Cunkki mi 8-de ekstra FaceID sensorlari var. anakarta her entegre edilen chipe gore telefonun dizayni yeniden yazilip ciziliyor. Bu sorulari cevabladigima gore digerlerine gecelim.

Huawei kendi islemcisinde israr ediyor cunki bir gelecek goruyor ve ayrica uretim maliyyetini ve telefonun fiyatini bu sayede dusure biliyor.Snapdragon 845 li Huawei P20 PRO su an wimdikinden daha pahali ola bilirdi.( cpu-dan kistigi parayi kameraya yatirim yapa biliyo) .Xiaomi 8 yildir var olan bir firma ve hizla yukseliyor. Fiyat performans markasi oldugu icin herkes tarafindan cok tutuldu. En buyuk etken buyuk fiyat kirpmasi olmasina ragmen daha az kalite kirpilmasinin olmasidir. 2 kamerali A8 2018 almak yerine adam gidib mi a1 alip daha iyi resimler ceke biliyor mesela.

Sar degeri konusundaysa herkes cok endiseleniyor yahu :D telefonlar icin sar degeri limiti var ve eger bu limit asilmazsa telefon kullanimi sar degeri insana etki etmiyo.Soyle aciklayayim. HTC u12 ile 7 saat telefon konusmasi yaparken basiniz agriyorsa, Mi 8 ile 6 saat konusma yapinca agriyo.Yani aradaki fark bu kadar onemsiz ve az. Bu telefonlar bir cok teste tabii tutuluyor.gecmeseydi zararli olsaydi onaylanmazdi.

Distrubutor konusuna gelince ben Azerbaycandan yaziyorum. Burda hatta ne apple ne samsung markasinin resmi distrubutoru var. Yani satis cizelgelerinde daha cok satan ulkeler var.amma Turkiyedeki son 5-6 yildaki telefon satisi artimi bir cok markanin dikkatini cekmis ki xiaomi de onlar biri ve turkiyeye geliyor. .
BUnlar kendi analizlerim ve goruslerim.
Tamam hocam da sar degerinin bir sure sonra ciddi etkileri olacak sonuçta şu andan ölmemize kadar telefon kullanacağız belki de
Ne demis atalarımız damlaya damlaya göl olur
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Çoğu insanın gorememe sebebi teknoloji ve telefon hakkında gram bilgiye sahip olmaması. Herhangi bir teknoloji mağazasına gidin göreceğiniz durum şudur ; "iPhone iyi ya onu alalım, samsung iyi abi garantisi de var " bu cümlelerden başka cümleler duymaniz zor. Telefonunun kurulumunun bile mağazalarda yapıldığı bir ülkede Xiaomi gibi " saçma isimli " bir markanın tutulmasını anlamak ve beklemek pek de normal olmasa gerek.. Yalnız hala bir soruma cevap alamadım.. hangi telefonu kullanıyorsunuz acaba ?

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam isminin yanında kullandığı telefon yazıyor ya s4 müş

Ankette Apple eksik. Bir fiyat/performans anketinde HTC varsa Apple neden olmasın haha--

Ona oy veren de konuyu açan arkadaş herhalde haha--
Hocam bu dünyadan bîhabersiniz galibafacepalm~~

Mi 8 ve mi mix 2s çift hat geliyor bir de bu yüzden sar değeri 2 ye katlanıyor deniyor. Doğruysa iyice problem çikarır yakın geleckte.
Bir de mi8 f2.4 ile geliyor bu devirde bu kadar kötü odakla gelen telefon var mıdır ki
Mono hoporler de hakezâ
Ama diğer özellikleri cidden iyi

Son düzenleme:

gabamarul

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
emre
Cihazım
xiaomi mi8
Konular
1
ucuz fiyata güzel telefonları olduğu söyleniyor. donanım olarak da bakınca gerçekten fiyat uygun. e biz de millet olarak ucuz etin yahnisine bayılırız.

(mi8 128gb kullanıyorum)benim için xiaomi;

donanım güzel, yazılım çöp. destek yok, ne global forumda ne burada çoğu soruna vakıf insan da yok. sorun yaşarsan debug yapmıyor kendi uygulamaları, kendi kendine debug yaparsın. adamların unlock toolun disconnect problemine official cevabı başka bilgisayarda deneyin :)

hülasa, pc başında telefonu kullanmaktan çok onu kurtarmaya, unbrick etmeye vaktin varsa, donanım ucuz diye alıp yazılımı rezil çıkınca üzülmeyeceksen, 7000 serisi alüminyum diye sattıkları telefonun alüminyum olan yerlerini cımbızla aramayı seviyorsan xiaomi candır :)

Guaire

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
LG G2
Konular
23
Hocam bu dünyadan bîhabersiniz galibafacepalm~~

Bir de mi8 f2.4 ile geliyor bu devirde bu kadar kötü odakla gelen telefon var mıdır ki

Ya espriyi anlamamışsın, ya da HTC konusunda tuhaf fikirlerin var.

Örnek olarak iPhone X ve Samsung S9+ ve Huawei P20 Pro var, f/2.4 ile gelen haha--

HTC U12 var f/2.6 ile...

Konuyu anladığına emin misin?

mahmutbk77

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Redmi note 3
Konular
15
donanım ve insanları gerçekten mutlu edebilecek fiyatlar çok tutulmasında etken gibi görünüyor, nedense xiaomi insanlara yardım etmeyi ve anlamayı seviyor gibi geldi değer verildiğimizi sanmak dahi hoşumuza gidiyor ve gerçekten markaların bizi yolmasından bıktık. yenilikçi ve gelişmeleri ilk bizlere sunanda xiaomi tabi bize biraz geç geliyor.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Sözüm meclisten dışarı, bunun asıl sebebi ise bazı bilinçli kullanıcılarımız haricinde, gençlerimizin eskiye nazaran çok daha Akıllı olmalarından kaynaklanıyor.herkese sevgilerimle

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Son düzenleme:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Iphone gibi ozgun firmalara özenip f/p telefonu olmasına rağmen 3.5 jack girisini ve sd karti amiral gemisi telefonlarına koymamasına rağmen neden cok tutuyor?
Zenfone 5z gibi Türkiye distribütöre sahip firmalara karşı
Htc nin u serisi gibi sar degeri minumum olan sirketlere rağmen neden xiaomi tutuyor?( klasik çin markaları gibi sar değerleri çok yüksek)
Oneplus vivo gibi kaliteli telefonlar varken neden sadece xiaomi
En büyük 5. Firma olan oppo neden türkiyede yok?
2 3 yilda nasıl herkes xiaomi hayrani oldu?
Kirin kullanmakta inatlaşan huawei ve saçma özentilikler yapan saçma bir isme sahip xiaomi neden bu kadar tutuyor?

Özgünlükten ne anladığımız ile alakalı bir durum. Full ekrandan bahsediyor iseniz, bunu ilk olarak Sharp yaptı. Sonra Xiaomi Mix serisi ile bunu daha da geliştirdi. Apple çok sonra geçti full ekrana. Bunu yaparken 30bin noktadan yüz tarama yapabilecek bir sistem ekledi ve çentik dediğimiz yapı oluştu. Xiaomi bunu daha da geliştirip Mi 8'i çıkardı ortaya. Tabi Full ekran kullanacak iseniz çentik kaçınılmaz bir yapı. Find X ya da Vivo Nex gibi cihazlarda olduğu üzere içeri girip çıkan kameralar ile 3D tarama yapmanız mümkün değil. Böyle baktığınız takdirde Apple'ın X modeli home butonsuz Full ekran yapısıyla tamamen çalıntı bir yapıya bürünür.
Arayüzü konuşursak burada tamamen kullanım kolaylığı ön plana çıkıyor. Gelen geri bildirimlere göre firmalar arayüzlerini geliştiriyor. Android'in senelerdir kullandığı klâsik bildirim çubuğu IOS tarafından daha yeni yeni benimsendi. Yani sizin düşünceniz ile Android'ten çalındı. Apple'a özgü değil yani.
MIUI 2010 yılında ortaya çıktı. Yani Xiaomi'nin kurulduğu ilk dönem sadece MIUI rom yazılımı vardı. Yüzlerce model telefona MIUI rom çıkarıyorlardı. Kendi cihazları 2011'de ortaya çıkmaya başladı. Çok enteresan değil mi? Bir firma Samsung, LG, Huawei, Asus, v.b. Android cihaz üreten birçok firmanın birçok modeline MIUI adı altında rom üretiyor.
MIUI arayüzünün ne kadar başarılı olduğunu buradan anlamak mümkün. O kadar çok tutulması bu başarıyı ispat ediyor. Bu başarı, kendi kendilerine "niye kendi cihazlarımızı üretip MIUI ile birlikte insanlara çok daha iyi bir akıllı telefon deneyimi sunmuyoruz" sorusunu sordurdu. MIUI'den önce tüm Android romlarda "Uygulamalar" menüsü vardı ve tüm uygulamalar burada bulunur, istenen uygulamaların kısayolları masaüstüne alınırdı. MIUI, IOS gibi herşeyi masaüstüne alıp 7'den 70'e herkesin rahatlıkla kullanabildiği IOS deneyimini, kendi geliştirdiği şeylerle bir adım daha ileri taşıdı. Mesela bildirim çubuğu IOS'ta yoktu. Uygulamaların hepsinin masaüstünde olmasını özgünlük olarak algılamak yanlış. Herşeyi bir bütün olarak ele almak gerekir.
Xiaomi, yazılımsal olsun, donanımsal olsun, tasarımsal olsun, kullanıcı yararına olabilecek ne yapılmış ise bunları daha da ileri götürerek geliştirmiştir.

3,5mm jack konusu tamamen göreceli bir durum. Benim için hiç sıkıntı değil. Bunu bir dezavantaj olarak kullanamazsınız.

Sdcard konusunda yanlış düşünüyorsunuz. Sdcard, cihazın performansını negatif olarak etkileyen bir donanımdır. Bu bir dezavantaj değil aksine avantajdır.

Distribütör konusunda nereye varmak istediğinizi anlamadım. Apple, LG, Asus, Samsung, Sony, Nokia, Meizu v.s. bir sürü firmanın zaten ya distribütör ya da kendi teknik servisleri bulunması ne ifade ediyor? Xiaomi'nin de Delta, Evo, KVK, Genpa gibi birçok servisi bulunuyor. Çeşit olması açısından avantaj olarak bile düşünülebilir.

Sar değeri, Dünya sağlık örgütü tarafından belli değerler içerisinde kısıtlanmıştır. Bu değerlerin üzerinde telefon üretilemez ve dolayısıyla satışı da yapılamaz. İthal edilen telefonların 40 günü bulan bir BTK test süreci vardır. Forumumuzda ilgili konuyu bulup daha fazla ayrıntıya sahip olabilirsiniz. Bu testlerde olumsuz herhangi bir durumda ithalata izin verilmemektedir. Bu model altında IMEI kaydı da yapılamadığı için yasal olarak bu cihazların temin edilmesi imkansızdır. Kaldı ki sar değerleri başa yapışık şekilde olursa olan değerlerle anılır. Kulağınızdan 1cm ayırmanız bile değeri oldukça düşürecektir. 2cm ayırmanız daha da düşürecek. Ha çok fazla takıntınız varsa kulaklık kullanın derdiniz kalmasın. Nasıl yapabilirsiniz bilemiyorum ama kanser olmak istemiyorsanız telefonlardan önce Wifi sinyallerinden de radyo sinyallerinden de uzak durmanız gerekir.
Bu arada 2 sim kartlı cihazlarda daha fazla olduğunu söyleyen arkadaşlar için yazayım. Aynı anda zaten 2 görüşme birden yapamazsınız. Yine de yukarda yazdığım gibi kulaklık kullanın olsun bitsin.

Oneplus, Vivo gibi cihazların kalitesini neye göre belirliyorsunuz? Bu da biraz saçma olmuş. Modele göre kaliteli olan da var, olmayan da. Böyle birşey yazabilmeniz için model isimleri belirtip karşılaştırma yapmanız gerekir.

Oppo neden Türkiye'de yok? Sanırım bunun muhatabı biz olmasak gerek. Bunu nasıl Xiaomi ile bağladınız onu da anlayamadım.

2-3 yılda neden herkes Xiaomi hayranı oldu? Bu da biraz göreceli olmuş. Ben 8 yıldır hayranıyım ve daha önce çeşitli mecralarda yapıyorken, 4 yıldır MIUI'nin resmi fan sitesi çatısı altında elimden geldiğince tanıtmaya, sorunlarını çözmeye, yardıma ihtiyacı olan insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Bu çatı altında olsun, başka platformlarda olsun benim gibi birçok arkadaş var. Demek ki (burada ekip olarak kendimize biraz pay biçiyorum) görevimizi iyi yapmışız. Türkiye, Xiaomi ile resmi olarak, ilk Semers sayesinde 2015 yılında Mi4 ile tanıştı. Cihazları, kalitelerini, fiyatlarını gören birçok ticari girişimci buna kayıtsız kalmadı ve Mi4'ü birçok model takip etti. Cepport ta resmi forumu arkasına alarak Xiaomi'nin tanınmasında oldukça yoğun bir emek sarfetti. Bu gözle baktığınızda bu yazdıklarınız bir dezavantaj değil, bizlere bir övgü olmaktadır.

Bir firmanın kendi geliştirdiği bir işlemciyi kullanmasını saçma bulmak kadar saçma birşey yoktur. Özentilik konusunu ilk paragrafta yazmıştım. Xiaomi ismini saçma bulmak ise saçmalıktan da öte cahilliktir.

Bazı yerlerde biraz agresif yazmış olabilirim ama bu sizin kullandığınız kelimeler yüzündendir. Bu yüzden kullandığınız kelimelere biraz dikkat etmenizi rica edeceğim.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Çok değerli Sayın chatin_62 hocam, elinize, emeğinize ve ağzınıza sağlık....keşke siz devamlı yazsanız da bende sadece ve sadece sizin yazdıklarınızı okuyabilsem...iyi ki varsınız hocam

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

erkan176

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erkan
Cihazım
mi 6
Meslek
memur
Konular
36
Özgünlükten ne anladığımız ile alakalı bir durum. Full ekrandan bahsediyor iseniz, bunu ilk olarak Sharp yaptı. Sonra Xiaomi Mix serisi ile bunu daha da geliştirdi. Apple çok sonra geçti full ekrana. Bunu yaparken 30bin noktadan yüz tarama yapabilecek bir sistem ekledi ve çentik dediğimiz yapı oluştu. Xiaomi bunu daha da geliştirip Mi 8'i çıkardı ortaya. Tabi Full ekran kullanacak iseniz çentik kaçınılmaz bir yapı. Find X ya da Vivo Nex gibi cihazlarda olduğu üzere içeri girip çıkan kameralar ile 3D tarama yapmanız mümkün değil. Böyle baktığınız takdirde Apple'ın X modeli home butonsuz Full ekran yapısıyla tamamen çalıntı bir yapıya bürünür.
Arayüzü konuşursak burada tamamen kullanım kolaylığı ön plana çıkıyor. Gelen geri bildirimlere göre firmalar arayüzlerini geliştiriyor. Android'in senelerdir kullandığı klâsik bildirim çubuğu IOS tarafından daha yeni yeni benimsendi. Yani sizin düşünceniz ile Android'ten çalındı. Apple'a özgü değil yani.
MIUI 2010 yılında ortaya çıktı. Yani Xiaomi'nin kurulduğu ilk dönem sadece MIUI rom yazılımı vardı. Yüzlerce model telefona MIUI rom çıkarıyorlardı. Kendi cihazları 2011'de ortaya çıkmaya başladı. Çok enteresan değil mi? Bir firma Samsung, LG, Huawei, Asus, v.b. Android cihaz üreten birçok firmanın birçok modeline MIUI adı altında rom üretiyor.
MIUI arayüzünün ne kadar başarılı olduğunu buradan anlamak mümkün. O kadar çok tutulması bu başarıyı ispat ediyor. Bu başarı, kendi kendilerine "niye kendi cihazlarımızı üretip MIUI ile birlikte insanlara çok daha iyi bir akıllı telefon deneyimi sunmuyoruz" sorusunu sordurdu. MIUI'den önce tüm Android romlarda "Uygulamalar" menüsü vardı ve tüm uygulamalar burada bulunur, istenen uygulamaların kısayolları masaüstüne alınırdı. MIUI, IOS gibi herşeyi masaüstüne alıp 7'den 70'e herkesin rahatlıkla kullanabildiği IOS deneyimini, kendi geliştirdiği şeylerle bir adım daha ileri taşıdı. Mesela bildirim çubuğu IOS'ta yoktu. Uygulamaların hepsinin masaüstünde olmasını özgünlük olarak algılamak yanlış. Herşeyi bir bütün olarak ele almak gerekir.
Xiaomi, yazılımsal olsun, donanımsal olsun, tasarımsal olsun, kullanıcı yararına olabilecek ne yapılmış ise bunları daha da ileri götürerek geliştirmiştir.

3,5mm jack konusu tamamen göreceli bir durum. Benim için hiç sıkıntı değil. Bunu bir dezavantaj olarak kullanamazsınız.

Sdcard konusunda yanlış düşünüyorsunuz. Sdcard, cihazın performansını negatif olarak etkileyen bir donanımdır. Bu bir dezavantaj değil aksine avantajdır.

Distribütör konusunda nereye varmak istediğinizi anlamadım. Apple, LG, Asus, Samsung, Sony, Nokia, Meizu v.s. bir sürü firmanın zaten ya distribütör ya da kendi teknik servisleri bulunması ne ifade ediyor? Xiaomi'nin de Delta, Evo, KVK, Genpa gibi birçok servisi bulunuyor. Çeşit olması açısından avantaj olarak bile düşünülebilir.

Sar değeri, Dünya sağlık örgütü tarafından belli değerler içerisinde kısıtlanmıştır. Bu değerlerin üzerinde telefon üretilemez ve dolayısıyla satışı da yapılamaz. İthal edilen telefonların 40 günü bulan bir BTK test süreci vardır. Forumumuzda ilgili konuyu bulup daha fazla ayrıntıya sahip olabilirsiniz. Bu testlerde olumsuz herhangi bir durumda ithalata izin verilmemektedir. Bu model altında IMEI kaydı da yapılamadığı için yasal olarak bu cihazların temin edilmesi imkansızdır. Kaldı ki sar değerleri başa yapışık şekilde olursa olan değerlerle anılır. Kulağınızdan 1cm ayırmanız bile değeri oldukça düşürecektir. 2cm ayırmanız daha da düşürecek. Ha çok fazla takıntınız varsa kulaklık kullanın derdiniz kalmasın. Nasıl yapabilirsiniz bilemiyorum ama kanser olmak istemiyorsanız telefonlardan önce Wifi sinyallerinden de radyo sinyallerinden de uzak durmanız gerekir.
Bu arada 2 sim kartlı cihazlarda daha fazla olduğunu söyleyen arkadaşlar için yazayım. Aynı anda zaten 2 görüşme birden yapamazsınız. Yine de yukarda yazdığım gibi kulaklık kullanın olsun bitsin.

Oneplus, Vivo gibi cihazların kalitesini neye göre belirliyorsunuz? Bu da biraz saçma olmuş. Modele göre kaliteli olan da var, olmayan da. Böyle birşey yazabilmeniz için model isimleri belirtip karşılaştırma yapmanız gerekir.

Oppo neden Türkiye'de yok? Sanırım bunun muhatabı biz olmasak gerek. Bunu nasıl Xiaomi ile bağladınız onu da anlayamadım.

2-3 yılda neden herkes Xiaomi hayranı oldu? Bu da biraz göreceli olmuş. Ben 8 yıldır hayranıyım ve daha önce çeşitli mecralarda yapıyorken, 4 yıldır MIUI'nin resmi fan sitesi çatısı altında elimden geldiğince tanıtmaya, sorunlarını çözmeye, yardıma ihtiyacı olan insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Bu çatı altında olsun, başka platformlarda olsun benim gibi birçok arkadaş var. Demek ki (burada ekip olarak kendimize biraz pay biçiyorum) görevimizi iyi yapmışız. Türkiye, Xiaomi ile resmi olarak, ilk Semers sayesinde 2015 yılında Mi4 ile tanıştı. Cihazları, kalitelerini, fiyatlarını gören birçok ticari girişimci buna kayıtsız kalmadı ve Mi4'ü birçok model takip etti. Cepport ta resmi forumu arkasına alarak Xiaomi'nin tanınmasında oldukça yoğun bir emek sarfetti. Bu gözle baktığınızda bu yazdıklarınız bir dezavantaj değil, bizlere bir övgü olmaktadır.

Bir firmanın kendi geliştirdiği bir işlemciyi kullanmasını saçma bulmak kadar saçma birşey yoktur. Özentilik konusunu ilk paragrafta yazmıştım. Xiaomi ismini saçma bulmak ise saçmalıktan da öte cahilliktir.

Bazı yerlerde biraz agresif yazmış olabilirim ama bu sizin kullandığınız kelimeler yüzündendir. Bu yüzden kullandığınız kelimelere biraz dikkat etmenizi rica edeceğim.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Hocam dedikleriniz güzel.ama etkinliğe bile katılan cepport hala cihazları getirmekte ilgisiz.

Üst Alt