Haber Xiaomi MIUI arayüzüne iki önemli özellik ekleniyor

Xiaomi, cihazlarına Android‘in son sürümünü vermese dahi MIUI arayüzünde önemli değişiklikler yapıyor. Bu, Xiaomi’nin Android sürümünü yükseltmek zorunda kalmadan arayüze önemli özellikler eklemesini sağlıyor. Yakın zamanda Xiaomi MIUI arayüzüne iki önemli özelliğin daha ekleneceği açıklandı. Buna göre “ekran süresi özelliği” ve “Wi-Fi koruma özelliği” yakın zamanda güncel cihazlara eklenecek.

Xiaomi’nin bu özelliği Apple’daki “Ekran Süresi” klonu olarak yerini alacak. Bu özellik, kullanıcıların saatlik, günlük, haftalık veya aylık olarak uygulamalarda ve telefon başında ne kadar süre harcadığını saptayacak. Buna uygun olarak uygulamaları geçici süre ile devre dışı bırakma gibi özellikler de uygulamaya dahil edilecek.

Bu özellik aynı zamanda kullanıcıların günde kaç kez telefonlarının kilidini açtığını, ana sayfada ne kadar süre geçirdiklerini, günlük kaç dakika konuşma yaptıklarını ve kaç kez bildirim aldıklarını da bildirecek. Bunları haftalık ve aylık raporlar halinde kullanıcılara iletecek, konu ile ilgili önerilerde bulunacak. Bu özellik kullanıcıların günlük zamanlayıcılar ayarlamasına da olanak sağlayacak. Belirlediğiniz süre dolduğunda, uygulama geçici olarak devre dışı kalacak veya size kullanım sürenizi geçtiğinize dair bildirim gelecek. Hatırlatıcıları erteleme seçeneğiniz olacak

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

özelliği. Özellik, telefonunuzun MAC adresini ve diğer kişisel bilgileri Wi-Fi ağı ile şifreli olarak paylaşmasını sağlayacak. Böylece üçüncü şahıslar sizin özel bilgilerinize erişemeyecek. Bu özelliğini halka açık Wi-Fi alanlarında işe yarayacağı belirtiliyor.
Söz konusu özellikler Android 8.1 Oreo ve Android 9 Pie sürümleri üzerinde kurulu olanXiaomi MIUI arayüzünde kullanılabilecek. Bu özelliğin hangi telefonlara geleceği ile ilgili liste ise henüz paylaşılmış değil.

Kaynak:ShiftDelete

Moderatör tarafında düzenlendi:

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
Teşekkürler hocam, ilki sanırım zaten mevcut şu an... Digital denge adıyla

Gesendet von meinem MI MAX 3 mit Tapatalk
Rica ederim Üstatim evet bakalım.Hangi cihazlara gelecek...

Trissandom

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Pocophone F1
Konular
61
Ekran kullanımı akıllıca görünüyor, güzel haber, elinize sağlık hocam

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Madalyonun tersine bakacak olursak da; kullanıcı profilini kolaylıkla ortaya çıkaracak özellikler bunlar... ;) Gerisi, şeytanın avukatlığı olur, yazmayayım... :D
Hocam, Sizde maşallah çözüm üretmeyen, hep olumsuz eleştiren taraftasınız... Xiaomi size yaramıyor

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Hocam, Sizde maşallah çözüm üretmeyen, hep olumsuz eleştiren taraftasınız... Xiaomi size yaramıyor

Realistik bir bakış açısı diyelim hocam... ;) Verilen özellik ile toplanacak olan bilgilerin tek bir veri bankasında biriktirildiğini düşünecek olursak; kimin için olumsuzluk, kimin için büyük bir pasta (veri) olduğu ortaya çıkar... En başta da yazdığım gibi bu madalyonun öbür yüzü, çözüm üretilecek veya balta vurulacak bir konuyu da göremedim şahsen... ;)

Üst Alt