Sohbet Xiaomi MIUI 11 ile cihazlara yeni yetenekler katacakmı?

Yeni MIUI sürümünden umutlumusunuz?

• Evet

• Hayır

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

dorothy

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Swat
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
EGM
Konular
21
Bildirim sorunlarının tümünü düzeltmeleri benim için yeterli olacak :)

prodroandro

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
76
Tek umudum yeni sürümde always on display, dark mode,ultra battery saver ve Face lock, gelmesini beklemek. Birde yapay zeka arka kamera da etkin bir şekilde kullanmak. Redmi 5 plus global için.
Bu cihazı unuttular sanırım.

aliytrklkmz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Note 7
Konular
24
Kimse üzerine alınmasın ama herkes oturmuş ciddi ciddi miui 11 beklentilerini yazıyor ya, bayılıyorum bu forum kültürüne...
Bakmayın siz " Şimdiye kadar geliştirilmiş en mükemmel arayüz" sloganıyla ortalıkta dolaşan Miui 11 fragmanlarına... Algı yönetimi belki de Xiaomi' nin en iyi yaptığı şey. Çok öncesine gitmeye lüzum yok. Miui 9 ve Miui 10 da ne olduysa Miui 11 de aynısı olacak.
Kaldı ki her yönüyle mükemmel bir arayüz olduğuna inandığım Miui 10 güncellemesini tu kaka ilan edip yerin dibine sokan kullanıcı yorumlarına da şahit olmadık mı?
Korkarım Xiaomi' nin " herkesi memnun edememek" gibi ciddi bir sıkıntısı var. Bu yüzden beklentileri yüksek tutmaya lüzum yok. 24 Eylül' de tanıtılacağı söyleniyor. Şunun şurasında bir aydan kısa bir zaman kaldı. Bekleyip görelim.
Aslında Xiaomi kullanılarını (yani bizi) anlamakda zor. Aslında cihazlar iyi, özellikler güzel, donanım iyi, fiyat iyi, yazılım mükemmel olmasa da gayet iyi. Bir öncelik telefonum galaxy a8 2015'di 2-3 ayda bir sıfırlamazsam arayüzde bile donmaya başlıyordu, şimdi geldim burada miui 10 şöyledir böyledir diye bende diyorum. Biz kullanıcılar doymuyoruz kaba tabir ile hep fazlasını istiyoruz. Aslında şöyle bakınca Xiaomi gereken her şeyi uygun fiyata veriyor. Biraz da yetinmeyi bilmemiz lazım. En basitinden bilidirm sorunu bile ne kadar abartıldı halbuki yukarıdan bildirim çubuğunu bir kez kaydırıp bakmak çok mu zor ama biz buna bile üşenip karalamaya çalışıyoruz.

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Aslında Xiaomi kullanılarını (yani bizi) anlamakda zor. Aslında cihazlar iyi, özellikler güzel, donanım iyi, fiyat iyi, yazılım mükemmel olmasa da gayet iyi. Bir öncelik telefonum galaxy a8 2015'di 2-3 ayda bir sıfırlamazsam arayüzde bile donmaya başlıyordu, şimdi geldim burada miui 10 şöyledir böyledir diye bende diyorum. Biz kullanıcılar doymuyoruz kaba tabir ile hep fazlasını istiyoruz. Aslında şöyle bakınca Xiaomi gereken her şeyi uygun fiyata veriyor. Biraz da yetinmeyi bilmemiz lazım. En basitinden bilidirm sorunu bile ne kadar abartıldı halbuki yukarıdan bildirim çubuğunu bir kez kaydırıp bakmak çok mu zor ama biz buna bile üşenip karalamaya çalışıyoruz.
Bir de şu yönden bakınız bence;
Kilit ekranına bildirimi bir türlü düşüremeyen kullanıcılarımız var forumda ve aynı şekilde bu arkadaşlarımızda çentikten ötürü bildirim simgelerinin durum çubuğunda da sabit kalmadığını düşünürsek eğer bence ciddi bir sorun bu. Misal acil bir durumda veya araba kullanırken acaba mesaj gelmiş mi diye kontrol etmek için önce telefon kilidini açıp sonra üstüne bildirim çubuğunu çekmek bence bu devirde oldukça büyük bir sorun.
Kaldı ki kilit ekranı sorununu es geçiyorum varsayalım ki öyle bir bug yok. Yine de bildirim çubuğunda simgelerin kalıcı olması gerekli.
Ben kullandığım cihazda sırf bu nedenle rom değiştim.
Diğer dediklerinize katılıyorum. Arayüz, menü aralarındaki yumuşak geçişler ve stabilite bence de iyi durumda. Fakat cihazdan cihaza değişmekle beraber genel olarak custom romlar stock romlara göre daha başarılı durumda.
Umarım zamanla tüm sorunlar minimal duruma gelir.

mertr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
MI9
Konular
2
Yeni arayüz daha fazla stok Android'e benzeyecek, göze daha hoş gelen bir font olacak vs. onun dışında dişe dokunur sızıntı yok.

Caner06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Güngör
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
65
Bence Xiaomi diğer MIUI sürümleri gibi MIUI 11'i beta sürümleriyle pekiştirerek değil genel olarak kullanım problemlerinin çözüldüğü kararlı sürüm ile dağıtmalı. Bu sayede beta sürümdeki sorunlar MIUI 11'in adını lekelemez. Ne olursa olsun yeni sürüme dair bir umudum yok. Beklentimin üstünde gelirse şaşırmam, beklentimin altında kalırsa da üzülmem. Samsung'un yazılımı bana göre her zaman Çin'li markalardan daha üstün olmuştur.

Üst Alt