Ana Başlık Xiaomi Mi9 Teknik Özellikler & Genel Bilgiler

onuryurduseven

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
onur
Cihazım
mi9
Konular
15
Selam
sorunun çözümü basit.
Ayarlar/Ana Ekran/Uyguma önizlemelerini bulanıklaştır. Seçtikten sonra kamera yanında tik varsa onu kaldırın düzelir.
Arkadaşlar bu resim çekince önizleme yapamama sorununa arkadaşın yazdığını uygulayınca bende sorun çözüldü,deneyin isterseniz bakalım sizde de düzelecek mi

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Merhaba arkadaşları bir sorum olacaktı. Miui 10 kullanırken hiç bir problemim yoktu Miui 11 geçince sorunlarım var bunları çözmede bana yardımcı olurmusunuz?

1 - Miui telefon görüşmelerini ses kaydını aldığımda sadece ses kaydedicisinden görebiliyordum şimdi telefon mp3 dosyası gibi her tarafta görüyor. Hatta ve Hatta zil sesi bile yapabiliyorum. Miui 10 da da mp3 olarak kaydediyordu şimdi de yani uzantıları aynı bu düzeltmenin bir yolu varmı?

2- Kodi kullanıyorum. Miui 10 da rahatlıkla izleyebiliyordum Miui 11 de video başlamadan ana ekrana dönüyor.

Mi 9T den Mi 9 geçiş yaptım Mi 9T de Miui 11 yüklüydü ve hiçbir sorunum yoktu.

İstemediğiniz medya dosyalarının (ses, resim, video) her yerde görünmesini istemiyorsanız o klasörün içerisine .nomedia adlı bir dosya koymalısınız. .ile başlayan dosyalar gizli olduğu için dosya yöneticinizin gizli dosyaları göster seçeneğinin aktif olduğuna emin olunuz.
Çağrı kayıtları Miui/Sound_recorder/call_rec klasörü altında bulunmaktadır. Dosyayı buraya kopyalayabilirsiniz. Bunu yaparken dosyanın bulunduğu klasör ile birlikte alt klasörlerin de medya uygulamalarından gizleneceğini unutmayınız.
Örneğin ben bazı kayıtları farklı klasöre alıyorum. Her klasöre ayrı ayrı dosya koymamak için bir üst klasöre koydum. Bu şekilde hem call_rec hem de onemli adlı klasörler medya uygulamalarından gizlenmiş oluyor.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Diğer sorunuza yanıt veremem.

MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onuryurduseven

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
onur
Cihazım
mi9
Konular
15
Arkadaşlar mi9 cihazımda normal temalar bölümünden seçtiğim temayı yüklüyorum,sonra miui theme editör ile simgelerin boyutlarını büyütüp kaydediyorum,temalar bölümünde 2 adet oluyor,me ekli olanı yüklüyorum ancak biraz sonra bakıyorum klasik temaya dönüyor ve miui editör de cihazdan silinmiş oluyor,tema ile ilgili değişiklik yaptığımdan dolayı mı oluyor böyle,yoksa diğer temalarda sıkıntı olmuyordu

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Arkadaşlar mi9 cihazımda normal temalar bölümünden seçtiğim temayı yüklüyorum,sonra miui theme editör ile simgelerin boyutlarını büyütüp kaydediyorum,temalar bölümünde 2 adet oluyor,me ekli olanı yüklüyorum ancak biraz sonra bakıyorum klasik temaya dönüyor ve miui editör de cihazdan silinmiş oluyor,tema ile ilgili değişiklik yaptığımdan dolayı mı oluyor böyle,yoksa diğer temalarda sıkıntı olmuyordu

Global rom ile kullanıyor iseniz bir süre sonra bir önceki temaya geri döner hocam.
Tema mağazasından indirdiğiniz bir temayı veya Custom rom kullanıyor olmanız gerekli.

onuryurduseven

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
onur
Cihazım
mi9
Konular
15
Global rom ile kullanıyor iseniz bir süre sonra bir önceki temaya geri döner hocam.
Tema mağazasından indirdiğiniz bir temayı veya Custom rom kullanıyor olmanız gerekli.
Tamamdır hocam geliştiriciden en küçük genişliği azaltarak iconları büyüttüm,hallettim

LmaR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9
Konular
11
mi 9'un tek sorunu OİS olmamasıdır. 4k 60fps'e EİS getirilirse sorun falan kalmaz diye düşünüyorum mi a2 gibi bi cihaz'da 60fps'de eis var ve güzel çalışıyor

mahseer898

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mahser
Cihazım
Mi6
Konular
3
Beyler cam veya ayna karşısında fotoğraf çekerken lensin altında beyaz bir led yanıyor gibi görünüyor ama baktığımda herhangi bir şey yanmıyor. Sizde de böyle bir şey oluyor mu?

Üst Alt