Soru Xiaomi Mi9 Alınır mı?

sanverozcan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sanver
Cihazım
Mi9
Konular
1
Yurtdışına gidiyorum sizce xiaomi mi9 350€ (şu anki kurla 2,350₺) alınırmı?

LmaR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9
Konular
11
Konu biraz hortlamış gibi sanki ama 1 seneden fazla kullanmış ve kullanmakta olan bir Mi 9 sahibi olarak bir kaç kelamda ben eklemek istedim.

Lafın özünü baştan söyleyeyim de kimseyi meşgul etmeyin. Bu batarya ile mi 9 günümüz şartlarında bir çok kişi için uygun bir model değil. Sadece telefon görüşmeleri için bile kullansanız şarj uçup gidiyor. Normal kullanımda 4,5-5 saat ekran süresi garanti ama her an bitecek endişesinide veriyor sahibine. Bir yandanda telefon alışkanlığınızı azaltabilir, bazen şarj boşa gitmesin diye "boşver çıkartma cebinden" dedirtiyor.

En kısa ve öz söyleyeceğim nokta Mi 9 damla çentiğine rağmen bence bu dönemdeki çoğu cihazdan daha karizmatik bir görünüme sahip, kibar kasa, büyük ekran, ince profil, oldukça iyi ayarlanmış köşe kavisleri.

Büyük yazılım hataları pek olmadı çıktığından bu yana, ancak bazen basit hatalar kullanım konforunu baya düşürdü, yine boş bırakılmadı oldukça fazla güncelleme aldı cihaz. Yazılım konusunda kimse hakkını yemesin Xiaomi'nin çoğu modeline göre *sorunsuz* denilebilecek düzeyde benim şahsi fikrim.

Donanımsal hatasını hiç görmedim, forumda da pek donanımsal sorun açıldığını görmedim bu cihazla ilgili, malzeme ve donanım konusunda oldukça ileride bence. Mi 8 modeli gibi bu modelde, uzun süre götürür ve kolduğunu kaptırmaz gibime geliyor. Bataryasını saymazsak.

Instagram sorunu bir ara vardı ancak şuan hiç bir problemim yol, belki kullandığım mod sayesinde de sorunsuz bir deneyim yaşıyor olabilirim. 15 sn sorunu yok, fotoğraf kaliteside hiç fena değil, forum profilimde instagram gesabım mevcut, oradaki fotoğrafların büyük kısmı mi 9 cihazımdan paylaşıldı.

Video/Fotoğraf konusunda oldukça iyi kalite olarak, fakat OIS olmaması ve EIS denen lanet şeyinde çoğu markada olduğu gibi yeterli ve sağlıklı olmaması nedeniyle insanın bu cihazda video çekesi gelmiyor açıkcası. Çekiyorsanda sabit durman şart.

Parmak izi tarayıcısından aldığım günden beri hiç memnun değilim yada ekran altı tarayıcılar bana göre değil.
Kulaklık çıkışı olmaması da tam bir rezillik. USB üzerinden her kulaklık tam uyumlu çalışmıyor. Müzik dinlerken farklı, telefon görüşmesi yaparken farklı kulaklık takmak gerekebiliyor bazen mikrofonu ağzınıza soksanız bile sanki bir metre öteden konuşuyor gibi oluyor amcak aynı kulaklık 3.5mm soketli bir cihazda harika çalışıyor. Fakat müzik sesi kalitesi bence iyi ve yüksek.

Ekran paneli kalitesi çok çok üstün, çoğu model Xiaomi ile kıyaslandığında.

USB 3.0 sertifikası yok ancak cihaz sanki USB 2.5 gibi birşey, bazen bilgisayara kablo ile aktarım yaptığımda GB'larca dosyayı hiç sıkmadan, uzun sürmeden aktarabiliyor/alabiliyor

Başka ne kaldı bilmiyorum, Gcam sürümlerinin bir çoğu oldukça stabil ve uyumlu çalışyor hatta gcam ayırt etmiyor bile diyebiliriz. Şuan farklı amaçlar için ayarlanmış farklı yapımcılara ait 5 adet gcam yüklü cihazda ve hepside iyi çalışıyor.

İnternet hızı iyi, çakışma, düşük hız, parazit vs. sorunları yok. Aklıma gelemler bu kadar.

Bu günki aklım olsa alırmıydım. Şahsen almazdım. drunk~~

hocam benim önceden yazılımsal ufak tefek problemler vardı fakat kendiliğinden gittiler, en büyük derdim ois olmamasıydı fakat google kameranın mi 9 kategorsinde paylaşılan son sürümünde sabitleme gelmiş 4k 60fps'e ve mükemmel çalışıyor (hatta ois olan cihazlardan daha sabit çekiyor desem yalan olmaz) artık bi sorunum kalmadı fakat tabi benimde tam 1 sene olucak ekim'de, batarya yetmeme'ye başladı artık onun dışında bi sorunum yok

Oyla:

webumut

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
w
Cihazım
w
Konular
28
hocam benim önceden yazılımsal ufak tefek problemler vardı fakat kendiliğinden gittiler, en büyük derdim ois olmamasıydı fakat google kameranın mi 9 kategorsinde paylaşılan son sürümünde sabitleme gelmiş 4k 60fps'e ve mükemmel çalışıyor (hatta ois olan cihazlardan daha sabit çekiyor desem yalan olmaz) artık bi sorunum kalmadı fakat tabi benimde tam 1 sene olucak ekim'de, batarya yetmeme'ye başladı artık onun dışında bi sorunum yok
batarya yüzünden günde 3 defa şarja takıyordum. Poco f2 pro aldım şarj aletini unuttum

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Evet hocam, eis gcam sürümlerinde çalışıyor haberim var, genel itibariyle fena sayılmasada bazen atlamalar, kaymalar olabiliyor. Kendi kamerasında da var artık 60 fps eis fakat OIS'in yerini tutmuyor. EIS kullanıldığında görüntü kalitesi ister istemez etkileniyor. Ancak yapacak pek bir şey yok.

Oyla:

LmaR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9
Konular
11
Evet hocam, eis gcam sürümlerinde çalışıyor haberim var, genel itibariyle fena sayılmasada bazen atlamalar, kaymalar olabiliyor. Kendi kamerasında da var artık 60 fps eis fakat OIS'in yerini tutmuyor. EIS kullanıldığında görüntü kalitesi ister istemez etkileniyor. Ancak yapacak pek bir şey yok.

11.4'deyim hocam ben hala belki ondan kendi kamerasında çalıştığını görmedim ama google kamera'yı artık full kullanıyorum video çekerken cidden o büyük sorunumu çözdü kalite konusunda pek olumsuz durum yaşamadım atlama vs olayları vb.

Oyla:
Üst Alt