Soru Xiaomi Mi9 Alınır mı?

sanverozcan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sanver
Cihazım
Mi9
Konular
1
Yurtdışına gidiyorum sizce xiaomi mi9 350€ (şu anki kurla 2,350₺) alınırmı?

delavega66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Oneplus 11
Meslek
Yazılım uzmanı
Konular
9
Gitmişken Mi10 al hocam :)

Oyla:

serkan85

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
MI 10T 8/128
Meslek
Bilgisayar Donanım
Konular
4
Telefondan ne beklentiniz olduğuna bağlı hocam performans olarak alınır ama batarya olarak sizi üzebilir bende mi9 kullanıyorum sizin yerinizde olsam oneplus alırım ama tercih sizin

Son harfine kadar katılıyorum :) Mi 9T Pro bizim cihazdan daha iyi :)

Oyla:

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Stabillik ariyorsan halihazırda satilan cihazlarda Mi9dan daha sorunsuz bir model yok. Buna forumda acilan konulardan da bakabilirsin.

Oyla:

jadakids01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Jadakids01
Cihazım
Mi 9T 6 128
Meslek
OTO ELEKTRONİK
Konular
0
Telefondan ne beklentiniz olduğuna bağlı hocam performans olarak alınır ama batarya olarak sizi üzebilir bende mi9 kullanıyorum sizin yerinizde olsam oneplus alırım ama tercih sizin
Selam batarya olarak üzer dediniz ne açıdan üzer,ben KKTC de çalışıyorum ve buranın GSM operatörleri kadar rezil operatör yok şebeke berbat olduğu halde akşama kadar full performans kullanıyorum ve beni hiç üzmedi Samsung kadar, resimde görüldüğü gibi baba cihaz

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-08-28-19-02-52-487_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2020-08-28-19-02-52-487_com.android.chrome.jpg
    481,4 KB · Görüntüleme: 40
Oyla:

alperemiin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
alper
Cihazım
Mi9
Konular
35
Mi9 iyi bir cihaz fakat yazılımsal anlamda epey sorunları var mesele kendi kendine yüz tanımaya çalışıyor zaman zaman tuş kilidi kapalı olmasına rağmen hatta al tuşunu bile iptal ettim buna rağmen durum bu video performansı aşırı kötü cihazı alalı 1 sene olacak neredeyse Instagram story uzun ise paylaşılmıyor hala akıllı saatim gelen aramalarda isim göstermiyor telefon izin vermiyor diyorlar bazı forumlarda vs. Aklıma gelen sorunlar amiral gemisinde olmaması gereken şeyler bunlar..

Oyla:

Serkanz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serqan
Cihazım
redmi note 8 pr
Konular
0
Mi9 güzel cihaz ama + yazılım destegi olarak oneplus öneririm.

Oyla:

dorothy

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Swat
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
EGM
Konular
21
Nedense mi9 bana yeni çıkan mi’lerden daha iyi daha güzel ve sağlam geliyor parasını en çok hakeden telefonların başında geliyor

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Konu biraz hortlamış gibi sanki ama 1 seneden fazla kullanmış ve kullanmakta olan bir Mi 9 sahibi olarak bir kaç kelamda ben eklemek istedim.

Lafın özünü baştan söyleyeyim de kimseyi meşgul etmeyin. Bu batarya ile mi 9 günümüz şartlarında bir çok kişi için uygun bir model değil. Sadece telefon görüşmeleri için bile kullansanız şarj uçup gidiyor. Normal kullanımda 4,5-5 saat ekran süresi garanti ama her an bitecek endişesinide veriyor sahibine. Bir yandanda telefon alışkanlığınızı azaltabilir, bazen şarj boşa gitmesin diye "boşver çıkartma cebinden" dedirtiyor.

En kısa ve öz söyleyeceğim nokta Mi 9 damla çentiğine rağmen bence bu dönemdeki çoğu cihazdan daha karizmatik bir görünüme sahip, kibar kasa, büyük ekran, ince profil, oldukça iyi ayarlanmış köşe kavisleri.

Büyük yazılım hataları pek olmadı çıktığından bu yana, ancak bazen basit hatalar kullanım konforunu baya düşürdü, yine boş bırakılmadı oldukça fazla güncelleme aldı cihaz. Yazılım konusunda kimse hakkını yemesin Xiaomi'nin çoğu modeline göre *sorunsuz* denilebilecek düzeyde benim şahsi fikrim.

Donanımsal hatasını hiç görmedim, forumda da pek donanımsal sorun açıldığını görmedim bu cihazla ilgili, malzeme ve donanım konusunda oldukça ileride bence. Mi 8 modeli gibi bu modelde, uzun süre götürür ve kolduğunu kaptırmaz gibime geliyor. Bataryasını saymazsak.

Instagram sorunu bir ara vardı ancak şuan hiç bir problemim yol, belki kullandığım mod sayesinde de sorunsuz bir deneyim yaşıyor olabilirim. 15 sn sorunu yok, fotoğraf kaliteside hiç fena değil, forum profilimde instagram gesabım mevcut, oradaki fotoğrafların büyük kısmı mi 9 cihazımdan paylaşıldı.

Video/Fotoğraf konusunda oldukça iyi kalite olarak, fakat OIS olmaması ve EIS denen lanet şeyinde çoğu markada olduğu gibi yeterli ve sağlıklı olmaması nedeniyle insanın bu cihazda video çekesi gelmiyor açıkcası. Çekiyorsanda sabit durman şart.

Parmak izi tarayıcısından aldığım günden beri hiç memnun değilim yada ekran altı tarayıcılar bana göre değil.
Kulaklık çıkışı olmaması da tam bir rezillik. USB üzerinden her kulaklık tam uyumlu çalışmıyor. Müzik dinlerken farklı, telefon görüşmesi yaparken farklı kulaklık takmak gerekebiliyor bazen mikrofonu ağzınıza soksanız bile sanki bir metre öteden konuşuyor gibi oluyor amcak aynı kulaklık 3.5mm soketli bir cihazda harika çalışıyor. Fakat müzik sesi kalitesi bence iyi ve yüksek.

Ekran paneli kalitesi çok çok üstün, çoğu model Xiaomi ile kıyaslandığında.

USB 3.0 sertifikası yok ancak cihaz sanki USB 2.5 gibi birşey, bazen bilgisayara kablo ile aktarım yaptığımda GB'larca dosyayı hiç sıkmadan, uzun sürmeden aktarabiliyor/alabiliyor

Başka ne kaldı bilmiyorum, Gcam sürümlerinin bir çoğu oldukça stabil ve uyumlu çalışyor hatta gcam ayırt etmiyor bile diyebiliriz. Şuan farklı amaçlar için ayarlanmış farklı yapımcılara ait 5 adet gcam yüklü cihazda ve hepside iyi çalışıyor.

İnternet hızı iyi, çakışma, düşük hız, parazit vs. sorunları yok. Aklıma gelemler bu kadar.

Bu günki aklım olsa alırmıydım. Şahsen almazdım. drunk~~

Oyla:
Üst Alt