Yardım Xiaomi Mi8 SE Android Durduruldu ve Rom İle İlgili Sorunlar

DarKStyLe

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Muhammet
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
14
Merhaba arkadaşlar ;
Yaklaşık 1 ay önce Xioami Mi 8 Se 6/64 - Global Rom olarak Migrostan satın aldım. Pdf dosyalarını açmıyor ve (Android Durduruldu) hatası veriyor ,bu hatayı aynı zamanda Whatsapp gibi uygulamalarda profil fotoğrafını değiştirmeye çalıştığımda da alıyorum. Telefon'un ayarlar bölümünde de bazı işlemler yapmak istediğimde de bu hatayı alıyorum. Her türlü araştırmalarıma ve uğraşlarıma rağmen hatayı düzeltemedim. Fabrika ayarlarına döndüm ,yine düzelmedi. Telefon'a güncelleme gelince hata geçer diyerekten bekledim ,fakat güncelleme de gelmiyor. İnternette takip ettiğim kadarıyla bendeki sürümden daha yeni sürümler çıkmış gözüküyor. Otomatik olarak Rom güncellemesi de gelmedi telefona. Bendeki Rom sahte bir Rom mudur?
MUIU Sürümü = MUIU Global 9.5 I Kararlı 9.5.8.0 ( OEBCNFA ) olarak yazıyor. İnternette baktığım kadarıyla bu sürüm Global değil Çin sürümüymüş , o yüzden güncelleme gelmiyor sanırım. Sizce ne yapmalıyım arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim , telefondan pek anlamam. Cihazın daha 23 ay garantisi var. Almış olduğum yere geri mi götürmelimiyim ?

DarKStyLe

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Muhammet
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
14
Oyla:

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
tamamdır hocam teşekkür ediyorum , biraz beni aşan konular fakat mecbur yapmamız gerekir. iyi aksamlar dilerim
Rica ederim hocam. Anlatımlar ve yapacağınız işlemler aslında kolay. Ama işe girişmeden önce verdiğim konuları iyice okuyup uygularsanız kolaylıkla yaparsınız. İyi forumlar. :)

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

bigbobcat

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ercan
Cihazım
Mi Mix 3
Meslek
bilgi işlem
Konular
22
Ben de mi8 se kullanıcısının. İlk başta ben de zorlandım. iPhone dan sonra yani stabil sorunsuz çalışan bir sistemden detaylı ve kişiselleştirilebilir bir sisteme geçince gerçekten sudan çıkmış balık gibi oluyorsunuz. Lakin arkadaşlarımızın paylaştığı linkler ve konular doğrultusunda çözeceksiniz ve kolaylıkla işlemleri uygulayabileceksiniz. Kolay gelsin

Oyla:

DarKStyLe

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Muhammet
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
14
birebir sizin anlattıklarınızı yaptım fakat cihaz çöktü şuan napacağım bilmiyorum :(

Oyla:

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
Oyla:

DarKStyLe

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Muhammet
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
14
Hocam bugün bir arkadaş daha Mİ8SE cihazına TWRP yükledi ve rom yükledi aynı yöntemler ile çözüldü. Siz eksik birşeyler yapmış olabilirsiniz. Tekrar yapmaya çalışın. Bugünkü konu: Çözüldü - Mi8SE TWRP sorunu

hocam ilk olarak twrp yi yükledim ve telefonda açıldı , wipe den format data yapmadan alttaki swipe to factory reset yaptım , ardından telefonun download klosörüne attığım .zip haldeki romu kurmaya bastığımda error veriyor. şimdi ise format data yapıp denemek istiyorum fakat , format data da birşey yazmam isteniyor , birşeyin şifresi gibi

Oyla:

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
yes yazıp kaydıracaksınız o adımda tüm veriler silinecek sonra rom dosyasını atıp yeniden kuracaksınız.

Oyla:

DarKStyLe

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Muhammet
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
14
hocam ben format atmadan önce attım telefona rom dosyasını , şuanda install de gözükmüyor . usb bağlı telefona şuanda birşey atılmıyor ki nasıl yapıcam

Oyla:

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
bilgisayarınızda driverlar kurulu değil mi hocam pc telefonu görmesi ve dosya aktarması gerekiyor.

Oyla:

DarKStyLe

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Muhammet
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
14
bilgisayarım da driver derken . hangi driver hocam anlayamadım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

link verebilirseniz sevinirim hangi driveri yüklemem gerekiyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bilgisayarınızda driverlar kurulu değil mi hocam pc telefonu görmesi ve dosya aktarması gerekiyor.
bilgisayarım da driver derken . hangi driver hocam anlayamadım
link verebilirseniz sevinirim hangi driveri yüklemem gerekiyor

Oyla:
Üst Alt