Yardım Xiaomi Mi8 SE Android Durduruldu ve Rom İle İlgili Sorunlar

DarKStyLe

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Muhammet
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
14
Merhaba arkadaşlar ;
Yaklaşık 1 ay önce Xioami Mi 8 Se 6/64 - Global Rom olarak Migrostan satın aldım. Pdf dosyalarını açmıyor ve (Android Durduruldu) hatası veriyor ,bu hatayı aynı zamanda Whatsapp gibi uygulamalarda profil fotoğrafını değiştirmeye çalıştığımda da alıyorum. Telefon'un ayarlar bölümünde de bazı işlemler yapmak istediğimde de bu hatayı alıyorum. Her türlü araştırmalarıma ve uğraşlarıma rağmen hatayı düzeltemedim. Fabrika ayarlarına döndüm ,yine düzelmedi. Telefon'a güncelleme gelince hata geçer diyerekten bekledim ,fakat güncelleme de gelmiyor. İnternette takip ettiğim kadarıyla bendeki sürümden daha yeni sürümler çıkmış gözüküyor. Otomatik olarak Rom güncellemesi de gelmedi telefona. Bendeki Rom sahte bir Rom mudur?
MUIU Sürümü = MUIU Global 9.5 I Kararlı 9.5.8.0 ( OEBCNFA ) olarak yazıyor. İnternette baktığım kadarıyla bu sürüm Global değil Çin sürümüymüş , o yüzden güncelleme gelmiyor sanırım. Sizce ne yapmalıyım arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim , telefondan pek anlamam. Cihazın daha 23 ay garantisi var. Almış olduğum yere geri mi götürmelimiyim ?

metinby07

Ayfon abi yaaa
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi5s Premium
Konular
33
Hayır hocam bir sorunu yok aslında fastboot yaparak kolayca halledebilirsiniz. Formda nasıl yapacağıniz yazan bir çok konu var. Temiz kurulum yapın keyfinize bakin

Oyla:

DarKStyLe

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Muhammet
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
14
Bootloader kilidiniz açık mı?

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
tam bilmiyorum fakat onu da internetten baktım , Geliştirici Seçenekler - Mİ kilit açma durumu ( kilit açıldı) yazıyor . açık mı oluyor bilmiyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hayır hocam bir sorunu yok aslında fastboot yaparak kolayca halledebilirsiniz. Formda nasıl yapacağıniz yazan bir çok konu var. Temiz kurulum yapın keyfinize bakin
çok karışık bir mevzu hocam biraz açabilir misiniz ? kafayı yicem 2 gündür araştırıyorum fakat telefondan pek anlamadığım için elimden birşey gelmiyor. yanlış birşey yapıp telefonu kullanılmaz hale getirmekten korkuyorum.

Oyla:

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
Cihazı yeniden başlattığınızda altta Unlocked BL kilidiniz açıktır. Rehber - Xiaomi Mi 8 SE Twrp 3.2.3-1102 Otomatik Yükleme Aracı ile TWRP yükleyip sonra EU / rom indirip TWRP üzerinden yükleyebilirsiniz.

Oyla:

DarKStyLe

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Muhammet
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
14
Cihazı yeniden başlattığınızda altta Unlocked BL kilidiniz açıktır. Rehber - Xiaomi Mi 8 SE Twrp 3.2.3-1102 Otomatik Yükleme Aracı ile TWRP yükleyip sonra EU / rom indirip TWRP üzerinden yükleyebilirsiniz.
TWRP programını pcye yükledikten sonra , ilk olarak mi yoksa mi kurmam lazım ?

Oyla:

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
Twrp konusunu bir açın hocam nasıl yükleneceği konusunda anlatım mevcut anlatıma uygun şekilde bilgisayarınıza gerekli driverları kurup cihaza twrp yükleyin sonrasında da Stabil veya Beta olarak verdiğim linklerden birini indirin. Telefona kurulumunu yapın bunları yapmadan önce tüm verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.

Oyla:

DarKStyLe

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Muhammet
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
14
Twrp konusunu bir açın hocam nasıl yükleneceği konusunda anlatım mevcut anlatıma uygun şekilde bilgisayarınıza gerekli driverları kurup cihaza twrp yükleyin sonrasında da Stabil veya Beta olarak verdiğim linklerden birini indirin. Telefona kurulumunu yapın bunları yapmadan önce tüm verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.

vermiş olduğunuz linklerden hangisini sizce indireyim 2'side 1.5gb . en iyi sürüm hangisiyle onu indireyim , birde türkçe mi?

Oyla:

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
Her ikisinde de TR dil mevcut hocam. Stabil ve Beta romların arasındaki farklara ve aklınıza takılan tüm sorularınız için Sıkça Sorulan Sorular bölümünü ziyaret edin. Hangi romu kullanmak isterseniz arasındaki farkları okuyup karar verin ve linkten indirin.

Oyla:

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro