Soru Xiaomi mi8 Rom Önerisi

sinanoo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
5
Arkadaşlar an itibari ile en iyi pil performansı sunan rom hangisidir sizce, önerilerinizi bekliyorum.

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Bir mi 8 kullanıcısı olarak hepsini denedim sayılır. En çok memnun olduğum xiaomi eu stabil ve miui pro oldu.

Oyla:

akifyuruk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
akif
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
10
Köşe yumuşatmalarını orjinalde ki gibi yapamıyorlar. Daha doğrusu fazla yapıldığı zaman çentik kenarlarına ikonlar sığmıyor. Bazı geliştiriciler bu sebeple hiç ellemiyor bile, yumuşatmadan bırakıyorlar. O yüzden ben dahil, çoğu aosp tabanlı custom rom kullanıcıları çentiği gizliyor. Bence en mantıklısı bu, çünkü tüm ikonları eksiksiz görebiliyoruz bu sayede.

Bu arada aosp romların ilk çıktığı zamanlardan itibaren bir aosp kullanıcısı olarak, tüm rom deneyimlerim sonucu en kullanışlı olarak Syberia romunu buldum. 3 hafta kadar kullandım ama çentiği gizleme tekrar gelmediği için rom değiştim. Bu hafta tekrar geleceği söyleniyor, direk geçeceğim geldiği gibi. :)

hangi ayarla gizliyosunuz acaba, bir gizle var bir de tam ekran var kesme tarzı ayarında

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
hangi ayarla gizliyosunuz acaba, bir gizle var bir de tam ekran var kesme tarzı ayarında

Genelde geliştirici ayarları altında olur. Gizle seçeneği direk çentiği gizler. Zaten amoled ekranlarımız olduğundan üst taraf tamamen işlevini kaybeder, kapalı kalır.

Oyla:

sinanoo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
5
Miui pro dediğin rom hangisi?
Miuipro MIUI çin beta sürümü üzerine kurulu bir çok özelleştirmesi olan bir yapıdır. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bir mi 8 kullanıcısı olarak hepsini denedim sayılır. En çok memnun olduğum xiaomi eu stabil ve miui pro oldu.
Miuipro 9.3.7 sürümü bir süre kullandım gayet hoşuma gitmişti evet. Şuan MIUI eu betadayim şimdilik problem yok.

Oyla:

suat6027

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
suat
Cihazım
Mİ8
Meslek
Sınıf Öğretmeni
Konular
24
Miuipro MIUI çin beta sürümü üzerine kurulu bir çok özelleştirmesi olan bir yapıdır. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Miuipro 9.3.7 sürümü bir süre kullandım gayet hoşuma gitmişti evet. Şuan MIUI eu betadayim şimdilik problem yok.
Pro sürümü ücrrtli galiba?

Oyla:

sinanoo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
5
Pro sürümü ücrrtli galiba?
Rom custom rom, romu geliştiren kişi ya da kişiler cuzzi bir miktar karşılığı aylık ya da senelik olmak üzere ota üzerinden haftalık güncelleme veriyor. Konuyu incele daha iyi fikir sahibi olursun.

Oyla:

qqwe55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes Tok
Cihazım
MI8
Meslek
Öğrenci
Konular
26
Dostlar ben karar veremedim neye geçeceğime MiRoom 9.8.1 kullanıyorum ve aldığım süreler şu şekilde en uzun ekran ve batarya süresini ne ile alırım cihazım Mi8

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-08-12-23-11-06-053_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2019-08-12-23-11-06-053_com.android.settings.jpg
    212,7 KB · Görüntüleme: 62
  • Screenshot_2019-08-12-23-10-55-560_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2019-08-12-23-10-55-560_com.miui.securitycenter.jpg
    259,3 KB · Görüntüleme: 64
Oyla:

qqwe55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes Tok
Cihazım
MI8
Meslek
Öğrenci
Konular
26
MIUI tabanlı romlardan en beğendiğim MIUIpro, güncel sürümleri kullanmak için ücret zimbirtisini bir türlü beceremedim 9.3.7 sürümünde 9 saat civarı aldım. Global bana göre berbat, eu romlarda ortalama 6 -7 saat alıyorum. Bu rom 9 u geçer gibime geliyor.

Mi 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
RevolutionOS ya da MIUIMS nasıldır bilgin var mı acaba hocam? MI8 cihaz.

Oyla:

Kadima

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Mekatronik Müh.
Konular
11
RevolutionOS ya da MIUIMS nasıldır bilgin var mı acaba hocam? MI8 cihaz.
İkisi de güzel rom. RevolationOS stabildir. Ortalama 1-2 ayda bir güncelleme gelir. Pil performansı bayağı iyi. Kendi kerneli de var.
Miui MS ise beta rom. Haftalık güncelleme gelir. Pil ve performansı yeterli seviyede. Özelleştirmeleri bol bir rom.

Oyla:
Üst Alt