Rehber Xiaomi Mi6x Türkçe Rom Yükleme Anlatımı

medet_1983m

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
medet
Cihazım
xiaomi
Konular
1
Beyler mı 6x için developer olan gunceli hangisi.

Sera2714

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Xiaomi mi 6x
Konular
0
Mi 6x cihazım her açıldığında Unlocked yazıyor.
Ayrıca Geliştirici seçeneklerinden Mi hesabına baktığımda Cihazınız kilitlendi diyor. Şimdi bootloader kilidi açık mı değil mi nerden bilmek mümkün?
Unlocked yazısı var ise bootloder kilidi açık demektir.

sukruorhan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
şükrü
Cihazım
mi 6x
Konular
1
Arkadaşlar lütfen yardım edin twrp de romu yükledikten sonra cihaz hiç tepki vermiyor ne ekran açılıyor ne de titriyor sadece pc ye takınca ses geliyor tuğla gibi oldu telefon
aynı durum bende de var ? sorunu nasıl çözdünüz ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mi6x için en güncel sürüm bu
bu sürümü indirip mi6x e rom attım. başarılı yazdı. yeniden başlat dediğimde telefon bir daha açılmamak üzere kapandı, sadece bilgisayardan usb taktığımda ses geliyor telefonu okuyor başka hicbir şey yapamıyorum. telefon unlocked. lütfen yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:

sukruorhan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
şükrü
Cihazım
mi 6x
Konular
1
arkadaşlar, tüm istenenleri yaptım. romu da attım en son yeniden başlatma tuşuna bastıktan sonra telefon bir daha açılmadı sanırım yanlış rom attım diye düşünüyorum. fakat bu konudaki arkadaşın önerdiği romu attım. telefonda hiçbir tepki yok şuan yardımcı olur musunuz ?

Laqqer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Laqqer
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Tekniker
Konular
5
arkadaşlar, tüm istenenleri yaptım. romu da attım en son yeniden başlatma tuşuna bastıktan sonra telefon bir daha açılmadı sanırım yanlış rom attım diye düşünüyorum. fakat bu konudaki arkadaşın önerdiği romu attım. telefonda hiçbir tepki yok şuan yardımcı olur musunuz ?

Yanlış rom yükleseydin yükleme sırasında hata alırdın. Bir önceki sürümün ne idi? Yükleme yapmadan önce wipe data yapmadıysan cihazın doğal olarak açılmaz hale gelir.
Cihazını bilgisayara bağladığında ses geliyor veya donanım olarak görüyor ise Fastboot moda alıp cihazına fastboot romu yüklemelisin.

sukruorhan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
şükrü
Cihazım
mi 6x
Konular
1
Yanlış rom yükleseydin yükleme sırasında hata alırdın. Bir önceki sürümün ne idi? Yükleme yapmadan önce wipe data yapmadıysan cihazın doğal olarak açılmaz hale gelir.
Cihazını bilgisayara bağladığında ses geliyor veya donanım olarak görüyor ise Fastboot moda alıp cihazına fastboot romu yüklemelisin.
merhaba, bir önceki sürümümü hatırlamıyorum. şifre yoktu o yüzden wipe detayına dikkat etmedim. zaten ilk denememdi. telefonu bağladığımda qualcom u okuyor fakat herhangi bir şey gözükmüyor bilgisayarda. lütfen yardımcı olur musunuz ?

merhaba, bir önceki sürümümü hatırlamıyorum. şifre yoktu o yüzden wipe detayına dikkat etmedim. zaten ilk denememdi. telefonu bağladığımda qualcom u okuyor fakat herhangi bir şey gözükmüyor bilgisayarda. lütfen yardımcı olur musunuz ?

ekran hiç gelmiyor bu arada sadece bilgisayara bağlandığına dair ses alıyorum.

Son düzenleme:

godsmack82

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ozan Taybuğa
Cihazım
Mi max 2
Meslek
Kaptan ⚓
Konular
1
İngilizce anlayan orijinal Çin romunda kullansın. Cihaz Çin romunda daha stabil çalışıyor.

Ferocan76

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ferhat
Cihazım
Mi6*
Konular
1
Bu işlem için bootloader kilidinizi açmış ve TWRP Yüklemiş olmanız gerekmektedir. Gerekli adımları bu linkten bulabilirsiniz. Rehber - Xiaomi Mi6x Twrp Recovery Yükleme Anlatımı

Xiaomi.eu Rom Kurulumu
  1. Twrp kurulumunu yapınız.
  2. Eğer twrp yüklemesi sonrası TWRP recovery şifreli ise wipe/ wiğe data yapıp işlemi tamamlayınız.
  3. Türkçe rom dosyasını indirin ve adını mi6x yaparak (Eğer 4. adım olmazsa dosyayı ADB klasörünün içine atınız.)
  4. Eğer bilgisayarınız telefonunuzu TWRP recovery menüdeyken görüyorsa telefonunuzun içine indirdiğiniz dosyayı atınız ve install seçeneğinden dosyayı seçerek yüklenmesini sağlayınız.
  5. Eğer telefonunuzu görmüyor ise Advanced bölümüne gelin ve Adb Sideload seçeneğini seçin ve telefonunuzu bilgisayara bağlayın. Minimal Adb uygulamasını açıp
  6. Kod:
    adb sideload mi6x
  7. Yazıp enter tuşuna basın ve yüklenmesini bekleyin yükleme bittikten sonra telefonunuzu yeniden başlatın.

Xiaomi.Eu Developer (Beta) Rom ( Türkçe Dil İçerir ) - En güncel sürüme girip telefonunuza uygun rom dosyasını indirebilirsiniz.

Xiaomi Eu Stable (Kararlı) Rom ( Türkçe Dil İçerir )

En güncel dosyaya girdiğinizde DOWNLOAD STABLES yazan linkten en güncel kararlı sürümü bulup indirebilirsiniz.

Xiaomi Mi6x en Güncel Romları Takip Etmek İçin;

Arkadaş elimde bir xioami mi6x cihazı var ilk aldığımda global rom yukluydu sonra cihaza bir güncelleme geldi güncellendi cihaza cin rom yüklendi tabi Türkçe dil yoktu ben bunu kendim çözmeye çalışırken cihazı kullanilmiycak hale getirdim trwpden format data yaptım cihazın sistem dosyaları silindi ve şuan cihaz mi yazısında takılı kalıyor acılmıyot. Bu sorunu nasıl cozebilirım yardımcı olsanız

isosafags

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail SAFA
Cihazım
OnePlus 6
Meslek
Öğrenci
Konular
62

Arkadaş elimde bir xioami mi6x cihazı var ilk aldığımda global rom yukluydu sonra cihaza bir güncelleme geldi güncellendi cihaza cin rom yüklendi tabi Türkçe dil yoktu ben bunu kendim çözmeye çalışırken cihazı kullanilmiycak hale getirdim trwpden format data yaptım cihazın sistem dosyaları silindi ve şuan cihaz mi yazısında takılı kalıyor acılmıyot. Bu sorunu nasıl cozebilirım yardımcı olsanız
Twrp açılıyor mu? Twrp açılıyor ise twrp de iken pcye kablo ile bağlayın. Pc görür indirdiğiniz türkçe romu ( eu rom ) cihaza atıp kurarsınız.
Eğer twrp açılmıyor ise fastboot a alıp twrp kurun ilk dediğim işlemi yapın.

Üst Alt