Rehber Xiaomi Mi6x Türkçe Rom Yükleme Anlatımı

muhammedfurkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
muhammed fur
Cihazım
note 5 pro
Konular
1
dostlar, romu pcden telefona nasıl atıyorsunuz? tek çözüm otg kablo mu? twrpde iken pc telefonu görmüyor usb kablo ile romu atamıyorum. telefon açıkken attığım zamanda ise twrpde dosya görünmüyor. yardımcı olur musunuz?

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
dostlar, romu pcden telefona nasıl atıyorsunuz? tek çözüm otg kablo mu? twrpde iken pc telefonu görmüyor usb kablo ile romu atamıyorum. telefon açıkken attığım zamanda ise twrpde dosya görünmüyor. yardımcı olur musunuz?

Adb sideload ile yükleme yapın

ibrahimseyda

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
mi 8
Meslek
eczacı
Konular
6
Bu işlem için bootloader kilidinizi açmış ve TWRP Yüklemiş olmanız gerekmektedir. Gerekli adımları bu linkten bulabilirsiniz. Rehber - Xiaomi Mi6x Twrp Recovery Yükleme Anlatımı

Xiaomi.eu Rom Kurulumu
  1. Twrp kurulumunu yapınız.
  2. Eğer twrp yüklemesi sonrası TWRP recovery şifreli ise wipe/ wiğe data yapıp işlemi tamamlayınız.
  3. Türkçe rom dosyasını indirin ve adını mi6x yaparak (Eğer 4. adım olmazsa dosyayı ADB klasörünün içine atınız.)
  4. Eğer bilgisayarınız telefonunuzu TWRP recovery menüdeyken görüyorsa telefonunuzun içine indirdiğiniz dosyayı atınız ve install seçeneğinden dosyayı seçerek yüklenmesini sağlayınız.
  5. Eğer telefonunuzu görmüyor ise Advanced bölümüne gelin ve Adb Sideload seçeneğini seçin ve telefonunuzu bilgisayara bağlayın. Minimal Adb uygulamasını açıp
  6. Kod:
    adb sideload mi6x
  7. Yazıp enter tuşuna basın ve yüklenmesini bekleyin yükleme bittikten sonra telefonunuzu yeniden başlatın.

Xiaomi.Eu Developer (Beta) Rom ( Türkçe Dil İçerir ) - En güncel sürüme girip telefonunuza uygun rom dosyasını indirebilirsiniz.

Xiaomi Eu Stable (Kararlı) Rom ( Türkçe Dil İçerir )

En güncel dosyaya girdiğinizde DOWNLOAD STABLES yazan linkten en güncel kararlı sürümü bulup indirebilirsiniz.

Xiaomi Mi6x en Güncel Romları Takip Etmek İçin;

hocam anlatım için teşekkürler, bende şu an işlemi gerçekleştiriyorum.
bir hususta ufak bir ekleme yapalım isterseniz, bilgisayarın twrpde iken cihazı görmediği durumlarda sideload seçeneğinde yükleme işlemi için verdiğiniz kod'a dosya uzantısınında eklenmesi gerektiğini hatırlatırsanız daha sağlıklı olabilir. mi6x.zip yada mi6x.rar gibi, ben başta akıl edemedim işlem gerçekleşmedi. sonradan farkedip o şekilde yaptım işlem başladı. belki başka arkadaşlar erken pes edip vazgeçebilir olmuyor diye.

Raskov5

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Resist
Cihazım
Mi 5s
Konular
0

TURGUT58SEKER

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Turgut Şeker
Cihazım
Mİ NOT 10 PRO
Konular
1
Bu işlem için bootloader kilidinizi açmış ve TWRP Yüklemiş olmanız gerekmektedir. Gerekli adımları bu linkten bulabilirsiniz. Rehber - Xiaomi Mi6x Twrp Recovery Yükleme Anlatımı

Xiaomi.eu Rom Kurulumu
  1. Twrp kurulumunu yapınız.
  2. Eğer twrp yüklemesi sonrası TWRP recovery şifreli ise wipe/ wiğe data yapıp işlemi tamamlayınız.
  3. Türkçe rom dosyasını indirin ve adını mi6x yaparak (Eğer 4. adım olmazsa dosyayı ADB klasörünün içine atınız.)
  4. Eğer bilgisayarınız telefonunuzu TWRP recovery menüdeyken görüyorsa telefonunuzun içine indirdiğiniz dosyayı atınız ve install seçeneğinden dosyayı seçerek yüklenmesini sağlayınız.
  5. Eğer telefonunuzu görmüyor ise Advanced bölümüne gelin ve Adb Sideload seçeneğini seçin ve telefonunuzu bilgisayara bağlayın. Minimal Adb uygulamasını açıp
  6. Kod:
    adb sideload mi6x
  7. Yazıp enter tuşuna basın ve yüklenmesini bekleyin yükleme bittikten sonra telefonunuzu yeniden başlatın.

Xiaomi.Eu Developer (Beta) Rom ( Türkçe Dil İçerir ) - En güncel sürüme girip telefonunuza uygun rom dosyasını indirebilirsiniz.

Xiaomi Eu Stable (Kararlı) Rom ( Türkçe Dil İçerir )

En güncel dosyaya girdiğinizde DOWNLOAD STABLES yazan linkten en güncel kararlı sürümü bulup indirebilirsiniz.

Xiaomi Mi6x en Güncel Romları Takip Etmek İçin;

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

selamlar.

mi a2 6/128 androidone aldım. bunu noemal oereo ve mıu yuklenırmı_? yuklenır ise naıl yapılır? yardımcı olur musunuz. 5 gunluk grantili cihaz.

Emirfurkan06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Emir furkan
Cihazım
Xiaomi mi 6x
Konular
4
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

selamlar.

mi a2 6/128 androidone aldım. bunu noemal oereo ve mıu yuklenırmı_? yuklenır ise naıl yapılır? yardımcı olur musunuz. 5 gunluk grantili cihaz.
Eğer miui arayüzü kullanmak istiyorsan poco launher indir ama telefonda hali hazırda miui yüklü,o da güncellemeleri alır,global versiyon olduğu için

MI 6X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MarquisDeSuat

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Suat
Cihazım
Mi Max 2
Konular
1
Kız arkadaşıma 6X aldım ama türkçeye çevirmen için bilgisayar kullanmadan yapabileceğim bir yol var mı cevap verirseniz sevinirim

granma79

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahir
Cihazım
Redmi Note 2
Konular
2
Arkadaşlar telefonu kayıtlı aldım fakat Türkçe EU Rom yüklemek için BL kilidini açmak gerekiyor ve daha 719 saat var.
719 saat beklemeden bunun kısa bir yolu var mı?
Annemin, babamın, eşimin, kendimin tüm mi hesapları ile kilit açmaya çalıştım fakat hepsinde 719 saat yazdı.
Bunun daha kısa yolu var mı?
İngilizce zor oluyor.

isosafags

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail SAFA
Cihazım
OnePlus 6
Meslek
Öğrenci
Konular
63
Arkadaşlar telefonu kayıtlı aldım fakat Türkçe EU Rom yüklemek için BL kilidini açmak gerekiyor ve daha 719 saat var.
719 saat beklemeden bunun kısa bir yolu var mı?
Annemin, babamın, eşimin, kendimin tüm mi hesapları ile kilit açmaya çalıştım fakat hepsinde 719 saat yazdı.
Bunun daha kısa yolu var mı?
İngilizce zor oluyor.
yok

Üst Alt