Mod Xiaomi Mi6 WİFİ Hız ve Menzili arttırma

• Konbuyu başlatan shuj
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 39
  • Görüntüleme 7K

Frelinnn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lenovo
Cihazım
Tab 2a30
Konular
10
Rootlu rootexploler le baktım yok

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Rootlu rootexploler le baktım yok
Çok ilginç. O dosyanin olmaması demek wifi ile bağlantı kurulmaması demektir. Ss atar mısın

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Frelinnn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lenovo
Cihazım
Tab 2a30
Konular
10
Kusura bakmayın başka bir yerde çıktı buldum sonunda

Frelinnn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lenovo
Cihazım
Tab 2a30
Konular
10
Buldum düzenledim ama wifi gitti
[doublepost=1520716120,1520716092][/doublepost]Buldum düzenledim ama wifi gitti

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Buldum düzenledim ama wifi gitti
[doublepost=1520716120,1520716092][/doublepost]Buldum düzenledim ama wifi gitti
Reset attınız mı?

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
wifi hız arttırabilirsiniz ama bunun size ne denli faydası olacak orası muamma misal veriyorum evinize gelen internet 30mbps 11g modu 54 mbps destekliyor yani siz zaten modeme gelen hızdan fazlasını modemle aranızdaki hızdan fazla yani özet
gelen 30
telefon 54 mbps ile 11g modundaki bir modeme bağlı
telefon 54 modem 54 -30 = 24 mbps fazladan hızınız var yani sizin modemle aranızdaki hız 1 gbps de olsa modeme gelen internet 30 mbps
şimdi diger konuya gelelim cihazın menzilini uzatma olayına bu iş 2 yönlü olması gerekiyor modem telefona menzil içerisinde paket gönderir ve alır sadece cihazın menzilini arttırmak yetmez telefon modemi görür ama modem telefonu görmeyebilir :)
yukarıdaki işlem mbps olayı sadece wifi üzerinden dosya paylaşımı varsa misal 1 pc var veya telefon dosya paylaşımı yaptınız ve bunu başka bir cihaza aktarmak istiyorsunuz işte o zaman 300mbps 1 gbps hızlar işinize yarayacaktır

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
wifi hız arttırabilirsiniz ama bunun size ne denli faydası olacak orası muamma misal veriyorum evinize gelen internet 30mbps 11g modu 54 mbps destekliyor yani siz zaten modeme gelen hızdan fazlasını modemle aranızdaki hızdan fazla yani özet
gelen 30
telefon 54 mbps ile 11g modundaki bir modeme bağlı
telefon 54 modem 54 -30 = 24 mbps fazladan hızınız var yani sizin modemle aranızdaki hız 1 gbps de olsa modeme gelen internet 30 mbps
şimdi diger konuya gelelim cihazın menzilini uzatma olayına bu iş 2 yönlü olması gerekiyor modem telefona menzil içerisinde paket gönderir ve alır sadece cihazın menzilini arttırmak yetmez telefon modemi görür ama modem telefonu görmeyebilir :)
yukarıdaki işlem mbps olayı sadece wifi üzerinden dosya paylaşımı varsa misal 1 pc var veya telefon dosya paylaşımı yaptınız ve bunu başka bir cihaza aktarmak istiyorsunuz işte o zaman 300mbps 1 gbps hızlar işinize yarayacaktır
İlk amaç wifi menzil arttırmakdıve dolaylı yoldan menzil arttığı için zaten hızda da olumlu yönde fark gösterecekti böyle de oldu. Modeme gelen hız ile işimiz yok yani :) Modem arayüz den 20 nin seçilme amacı modemin 5ghz modunu kapamaktır veya en aza indirgemek. Ayrıca 2.4ghz wifi frekans modunda kopmalar hemen hemen yok denecek kadar az. Bu anlattıklarımı yapmadan ve yaptıktan sonraki hızları evin en uzak noktasından denedim. Uygulama öncesi 2 4mbit arası olan hız uyguladıktan Sonra 8 10mbit aralığına çıktı. Bahsettiğim hız artışı da bu aslında.

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
İlk amaç wifi menzil arttırmakdıve dolaylı yoldan menzil arttığı için zaten hızda da olumlu yönde fark gösterecekti böyle de oldu. Modeme gelen hız ile işimiz yok yani :) Modem arayüz den 20 nin seçilme amacı modemin 5ghz modunu kapamaktır veya en aza indirgemek. Ayrıca 2.4ghz wifi frekans modunda kopmalar hemen hemen yok denecek kadar az. Bu anlattıklarımı yapmadan ve yaptıktan sonraki hızları evin en uzak noktasından denedim. Uygulama öncesi 2 4mbit arası olan hız uyguladıktan Sonra 8 10mbit aralığına çıktı. Bahsettiğim hız artışı da bu aslında.

özet olarak evin ücra bir yerinde misal veriyorum 3 mbps degil de 10 mbps kullanmak modemi merkezi bir yere de koyabilirsiniz imkan yoksa evin hangi bölgesinde az çekiyorsa modemin arkasına bir alüminyum folyo vs yaparsanız o 8-10 dan 20 ye kadar çıktıgını fark edersiniz :) güzel bir konu

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
özet olarak evin ücra bir yerinde misal veriyorum 3 mbps degil de 10 mbps kullanmak modemi merkezi bir yere de koyabilirsiniz imkan yoksa evin hangi bölgesinde az çekiyorsa modemin arkasına bir alüminyum folyo vs yaparsanız o 8-10 dan 20 ye kadar çıktıgını fark edersiniz :) güzel bir konu
Bu sadece ev için değil telefon üzerinden yapılan ayar herhangi bir yer içinde bulunan modemdeki 2.4ghz bağlantı hızını kullanacağı için her yerde is görecektir. 3 Kat altımdaki komşunun WiFi bağlantısını yakaladığı gibi :) tabi sizin dedikleriniz fiziksel çözümler konuya katkınız için teşekkürler.

Üst Alt