Mod Xiaomi Mi6 WİFİ Hız ve Menzili arttırma

• Konbuyu başlatan shuj
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 39
  • Görüntüleme 7K

Frelinnn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lenovo
Cihazım
Tab 2a30
Konular
10
Bütün suç root Explorer de uzantısını değiştirmiş neyse ki düzelttim 2 3ceken wifi full çekiyor teşekkür ederim

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Bütün suç root Explorer de uzantısını değiştirmiş neyse ki düzelttim 2 3ceken wifi full çekiyor teşekkür ederim
Sorunun çözüldüğüne ve mi6 harici cihazlarda da çalışmasına sevindim . Geri dönüş için ben teşekkür ederim :)

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emrrr27

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emre27
Cihazım
xiaomi mi 12T
Konular
20
Cihazınıza root yetkisi verilmiş olmalıdır.

Cihaz üzerinde yapılması gerekenler

Anlatım;
1- Root yetkisine sahip herhangi bir Dosya yöneticisini kullanarak / system / etc / wifi konumuna gidin.
2- WCNSS_qcom_cfg.ini dosyasını bularak açın.
3- Dosya yöneticisinde ara kısmına gChannelBondingMode5GHz = 1 satırını bulun.
4-Şimdi bu satırın hemen altına gChannelBondingMode24GHz = 1 ekleyin , şu şekilde görünmesi gerekiyor ;
gChannelBondingMode5GHz = 1
gChannelBondingMode24GHz = 1

5-Kaydet diyerek cihazı yeniden başlatalım .

Modem Arayüz Ayarları (PC Üzerinden yapılacak)

1-İnternet tarayıcı adres çubuğuna 192.168.1.1 (olmadı ise 192.168.1.2) yazarak modem arayüz giriş ekranına gelelim ve giriş yapalım
TTNET için
Kullanıcı adı : admin
Şifre : ttnet

(Benim modemim Huawei ve İnternet sağlayıcım TTNET sizde diğer modem markalarının arayüz İP sini öğrenip aynı işlemleri yapabilirsiniz )

2-Giriş yaptıktan sonra WLAN sekmesini bulup tıklayalım karşımıza ayar listesi çıkacaktır .
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

3- Bu kısımda 11N Bant Genişliğini 20 olarak seçelim. Genelde 40/20 seçilidir.
4- Diğer ayarlara dokunmadan arayüz üzerinden gönder veya katdet hangi seçenek var ise tıklayın.

Bu modem ayarı sonrası yaptığım testlerde menzil oldukça artmıştır. Xiaomi harici diğer marka telefonlardada wifi sinyalinde artış gözlemlenmiştir.

Herkese iyi forumlar.
Usta ben dediklerini yaptım da bilgisayardan 11N Bant Genişliğini 20 olarak sectikten sonra internete baglanamiyorum? Hiçbir cihaz wifi bulamıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

epbalaban07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eyüp
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
0
hiç de uğraşmana gerek yok xiaomi mi 6'da iki kat wifi çekme var.Diğer telefonlara bakarsanız 2 diş çekiyor mi 6 larda 5 diş şebeke çekiyor akıllı telefon . :D

epbalaban07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eyüp
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
0
Hocam Mi 6 'da 2 kat wifi çekiyor milletin telefonuna bakıyorum 2 diş şebeke benimkini bakıyorum 5 diş şebeke yani arttırmaya gerek yok :D

AndTurk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Durmuş
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
15
Ben henüz bir fark göremedim uygulayarak test edebilirsiniz eğer olumsuz yönde etkisi olur ise aynı satırı silip kaydedin eski haline dönecektir

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
hiç bir faydası olmayacaktır hocam siz sadece 5 ghz ve 2.4 ghz aciyorsunuz ve zaten bu ayarlar hali hazirda var cihazinizin wifi gelişmiş ayarlarinda
kesinlikle bir degisiklik olmayacaktir

fvtaninmis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fırat Vokan
Cihazım
Mi6
Konular
0
Ayrıca modem sinyalinin bant aralığını değiştirmek size hiçbirşey katmaz. 20mhz ile 40mhz ayarı arasında hız farklı yoktur. çakışma varsa biraz yardımcı olabilir o kadar.

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Ayrıca modem sinyalinin bant aralığını değiştirmek size hiçbirşey katmaz. 20mhz ile 40mhz ayarı arasında hız farklı yoktur. çakışma varsa biraz yardımcı olabilir o kadar.

Bu konuda yazdıklarım yabancı bir forumda denenip paylaşılmıştır sonuçlar olumlu bulunduğu için paylaştım kendim denedim aynı şekilde fayda gördüm. Öncelikli amaç hız değildir menzil artışıdır. Ayrıca 5ghz daha kısa mesafede çekse de 2.4 den daha hızlıdır . 2.4 GHz band genişliğini kullanan bir çok cihaz vardır çevrede . Bunlar sadece telefon değildir . Daha kalabalık olması sebebiyle daha yavaş olabilir ama daha uzun mesafelerden bağlanma imkanı sunar . Wifi ayarları içinde 2.4ghz sececeği olsa da cihaz sistem dosyasında aktif olmadığı için bu kod yazılıyor . Salondan 2 diş çeken cihazlar şuan full ve eskisinden çok daha hızlı . Ne kadar yüksek çekim o kadar hız .

fvtaninmis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fırat Vokan
Cihazım
Mi6
Konular
0
Bu konuda yazdıklarım yabancı bir forumda denenip paylaşılmıştır sonuçlar olumlu bulunduğu için paylaştım kendim denedim aynı şekilde fayda gördüm. Öncelikli amaç hız değildir menzil artışıdır. Ayrıca 5ghz daha kısa mesafede çekse de 2.4 den daha hızlıdır . 2.4 GHz band genişliğini kullanan bir çok cihaz vardır çevrede . Bunlar sadece telefon değildir . Daha kalabalık olması sebebiyle daha yavaş olabilir ama daha uzun mesafelerden bağlanma imkanı sunar . Wifi ayarları içinde 2.4ghz sececeği olsa da cihaz sistem dosyasında aktif olmadığı için bu kod yazılıyor . Salondan 2 diş çeken cihazlar şuan full ve eskisinden çok daha hızlı . Ne kadar yüksek çekim o kadar hız .

Zaten cihaz 2.4 ile 5ghz ağlara bağlanırken kendini ona göre ayarlıyor hocam. Hiçbişeye faydası olmayan bir çözüm bulduğunu idda ediyorsun.

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Zaten cihaz 2.4 ile 5ghz ağlara bağlanırken kendini ona göre ayarlıyor hocam. Hiçbişeye faydası olmayan bir çözüm bulduğunu idda ediyorsun.

Benim çözüm bulduğumu iddia ettiğim yok yabancı forumda okudum kullanlar faydasını görmüş bende denedim çevremde denettim faydasını gördük denemek isteyenler için paylaştım bu kadar hocam daha nasıl bir cevap bekliyorsunuz benden anlamadım . Kullandığım mi6 da GHz seçim menüsü var fakat sistem dosyasında 2.4 aktif değildi o kod ile elle yazarak aktif olmasını sağlıyoruz olay bundan ibaret kendi geçiş yapar yada yapmaz bu değil beni ilgilendiren . İsteyen dener tecrübe eder istemeyen uğraşmaz daha diyecek biseyim yok hocam .

Üst Alt