Rehber Xiaomi Mi6 Twrp Recovery + Xiaomi.eu Rom v.7.1 Kurulumu

hardnrocker

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bülent
Cihazım
Mi6 6-64
Konular
8
XIAOMI Mi6 - Multirom, Google Play ve Root!

Arkadaslar ilk olarak cihazimizdaki tüm dosyalari yedeklemeniz gerekiyor.

• Settings > Additional settings > Backup & reset > Local backups > Back up
Yedeklemeyi tamamladiktan sonra söyle devam ediyoruz.
  • Mi6 kablo ile bilgisayariniza bagliyorsunuz > USB charging this device in üstüne tiklayip Transfer files (mtp) i secin.
Simdi bilgisayarinizda Mi6 dosyalarina girin. Internal shared storage > MIUI > backup
Burdaki buckup dosyasini biligisayariniza kopyalayin.

Simdi gelelim maydanozun faydalarina... :)

Cihaziniz unlock edilmis degilse lütfen unlock ediniz. Yapilisini bu sayfadan görebilirsiniz.
Eger cihaziniz unlock edilmis ise bunlari gecebilirsiniz.

Minimal ADB & Fastboot Simdi Bilgisayariniza su programi indirp ve Admin haklari ile Windows a yükleyi verin :

twrp (komple olarak ingilizce ve sadece Xiaomi Mi6 icindir)

Multirom
Minimal ADB yi bilgisayariniza kurduktan sonra twrp_sagit256 i Minimal ADB & Fastboot klasörüne ekleyin.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

• Simdi bu klasörü kapatip ve yüklediginz Minimal ADB & Fastboot programini Admin haklari ile baslatin.
  • Telefonunuzu Power off ile kapatin.
  • Ses (ses azaltma) ve güç tuşunu Fastboot yazana kadar basik tutun.
  • Cihazinizi bilgisayariniza kablo ile baglayin.
  • Minimal ADB & Fastboot a sunlari yazin:
  1. fastboot devices
  2. fastboot flash recovery twrp_sagit256.img
  3. fastboot boot twrp_sagit256.img
Simdi Recovery modunda bu sekilde devam ediyoruz:
  • Wipe > format Data > Advanced Wipe ( Davlik / ART Cache, Cache, System, Data, Internal Storage i seciyoruz) ve Swipe to Wipe ile tamamliyoruz. Geri tusuna basin.
  • Format Data ya basin ve Confirm Wipe yazan yere yes yazin ve onaylayin.
***SAKIN TELEFONU REBOOT ETMEYIN! SADECE GERI TUSUNA BASIP ANA SAYFAYA GERI DÖNÜN. AKSI HALDE HERSEY KAYBOLUR***

• Mount u tiklayin ve alta Enable MTP tusuna basin. Cihazinizi kablo ile birkez daha bilgisayariniza baglayin.
  • Simdi Telefonunuzu bilgisayarinsda göreceksiniz. Telefon klasörünü acin ve indirmis oldugunuz Multirom u buraya ya yükleyin.
  • Islem bittikten sonra kabloyu telefondan cekiniz ve Mount > Disable MTP ye basip ve anasayfaya geri dön.
  • Install a basin. Yüklediginiz Multirom u secin ve yüklemeyi baslatin.
  • Islem bittikten sonra Cache & Dalvik i silin.
  • Reboot a basip bekleyin. Islem 1 Dakika ve 25Dakikaya kadar sürebilir. Lütfen Cihaziniz calisana kadar bekleyin.
Saygilarim ile Grenouille

Hocam alttaki kısımda kaldım. Epic rom yükleyecektim. Yeniden başlatırsam çökecek galiba. Mtp aktif ediyorum fakat iç hafızayı tanımlayamıyor. Ne yapmam lazım?

***SAKIN TELEFONU REBOOT ETMEYIN! SADECE GERI TUSUNA BASIP ANA SAYFAYA GERI DÖNÜN. AKSI HALDE HERSEY KAYBOLUR***

• Mount u tiklayin ve alta Enable MTP tusuna basin. Cihazinizi kablo ile birkez daha bilgisayariniza baglayin.
  • Simdi Telefonunuzu bilgisayarinsda göreceksiniz. Telefon klasörünü acin ve indirmis oldugunuz Multirom u buraya ya yükleyin.
  • Islem bittikten sonra kabloyu telefondan cekiniz ve Mount > Disable MTP ye basip ve anasayfaya geri dön.
  • Install a basin. Yüklediginiz Multirom u secin ve yüklemeyi baslatin.
  • Islem bittikten sonra Cache & Dalvik i silin.
  • Reboot a basip bekleyin. Islem 1 Dakika ve 25Dakikaya kadar sürebilir. Lütfen Cihaziniz calisana kadar bekleyin.

hardnrocker

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bülent
Cihazım
Mi6 6-64
Konular
8
Kimse yok mu, zor durumdayım. drunk~~ Twrp de internal hafızayı silmezdim. imaj dosyasını attığımdan. Bu sefer uygulamaya göre gideyim dedim. Fakat şu an telefonun hafızasını görse de kopyalanamıyor. Ext 4 olarak da biçimlendirdim twrp den. Ne yapmam lazım?

Admin

Elit Üye
Elit Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Admin
Cihazım
Mi5 Pro
Meslek
Prof.
Konular
6
konu onaylandı

reis35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
alper
Cihazım
mi mix 3
Meslek
Güvenlik
Konular
0
recovery moda giriş yapamıyorum 3 tane çince yazı çıkıyor adımları yaptığımda yardımcı olur musunuz

osmncngzz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
osman
Cihazım
mi 6
Konular
1
ücretli destek almak istiyorummmm

ygtcntlgn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yiğit
Cihazım
Mi5S
Konular
0
Merhaba;

Çinden mi6 seramik kasa versiyonundan getirttim , acaba global versiyonu yüklemek için unlock işlemi yapmak zorunlu mu ?
Bir de unlock işleminin LTE bandına bir zararı oluyor mu , yardımlarınızı rica ederim..

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Merhaba;

Çinden mi6 seramik kasa versiyonundan getirttim , acaba global versiyonu yüklemek için unlock işlemi yapmak zorunlu mu ?
Bir de unlock işleminin LTE bandına bir zararı oluyor mu , yardımlarınızı rica ederim..
ROM yüklemek için kilidi açmanızda fayda var hocam cihazda her hangi bir sorun olduğunda kolayca müdahale edilebilir, kilidi açmadanda global rom kurabilirsiniz önemli ipuçları bölümünde Xiaomi tool ile bootlader kilidini açmadan rom yükleme konusu mevcut kilidi açmanız LTE bandına bir zararı olmaz.

ygtcntlgn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yiğit
Cihazım
Mi5S
Konular
0
ROM yüklemek için kilidi açmanızda fayda var hocam cihazda her hangi bir sorun olduğunda kolayca müdahale edilebilir, kilidi açmadanda global rom kurabilirsiniz önemli ipuçları bölümünde Xiaomi tool ile bootlader kilidini açmadan rom yükleme konusu mevcut kilidi açmanız LTE bandına bir zararı olmaz.

Merhaba;

Yardımların için teşekkür ederim , bir sorum daha olacak size ,sadece bootlloader kilidi açılmış bir cihazı hiç bir işlem yapmadıysak (twrp vs)
tekrardan lock haline getirebilme şansımız var mı peki , yardımlarınızı tekrardan rica ederim ,

Teşekkürler

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Merhaba;

Yardımların için teşekkür ederim , bir sorum daha olacak size ,sadece bootlloader kilidi açılmış bir cihazı hiç bir işlem yapmadıysak (twrp vs)
tekrardan lock haline getirebilme şansımız var mı peki , yardımlarınızı tekrardan rica ederim ,

Teşekkürler
Cihazı fastboot moduna alıp cmd'den fastboot oem lock komutu ile tekrar bootloader kilidini aktif edebilirsiniz.

ygtcntlgn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yiğit
Cihazım
Mi5S
Konular
0
Cihazı fastboot moduna alıp cmd'den fastboot oem lock komutu ile tekrar bootloader kilidini aktif edebilirsiniz.

Merhaba;

Bu şekilde ürün ilk alındığı gibi garantili olur mu peki , yani kısaca sıfır kutudan çıkmış hali gibi oluyor dimi lock durumu ,
Bir de garanti durumu tekrardan eski haline gelir mi , bunu sorma sebebim önümüzdeki yıl pekine gidiyor olmam :)
Sizi rahatsız ediyorum yardımlarınız için tekrardan teşekkür ederim

Teşekkürler

Üst Alt