İnceleme Xiaomi Mi6 Temel Özellikler ve Resimler

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
İyi akşamlar arkadaşlar, cumartesi günü Mi 6 aldım ve şimdiye kadar çok şükür memnunum. Yalnızca bir durum kafamı kurcalıyor. Araştırırken bu forumu buldum ve sormak istedim sizlere. Home tuşuna uzun basınca El Feneri'nin açılacağı yazıyor; fakat ne kadar süreyle basılı tutarsam tutayım fener açılmıyor. Yabancı bir forumda yeni güncelleme ile kaldırıldığını okudum. Benim cihazım 8.5.1.0 versiyonlu.
Bu durumu yaşayan başka arkadaşlar var mı? Cihazda bir sorun mu var yoksa benim:/
Teşekkür ederim herkese.

Hocam parmak izi okuyuculardan önce bahsettiğiniz şekilde el feneri açılabiliyordu fakat home tuşu aynı zamanda parmak izi de olunca maalesef geçersiz kaldı. MIUI 9 güncellemesi ile birlikte menü tuşuna uzun süreli basarak kilit ekranındayken el feneri açılması işlevi gelecek. Bir kaç hafta içerisinde güncelleme yayınlanacaktır, güncelleme sonrasında kullanabilirsiniz.

zeckh

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Z.B.
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Teşekkür ederim arkadaşlar. İçim rahatladı.
İyi günler dilerim.

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
zeckh Miui 9 daki ekran görüntüsü:
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocam parmak izi okuyuculardan önce bahsettiğiniz şekilde el feneri açılabiliyordu fakat home tuşu aynı zamanda parmak izi de olunca maalesef geçersiz kaldı. MIUI 9 güncellemesi ile birlikte menü tuşuna uzun süreli basarak kilit ekranındayken el feneri açılması işlevi gelecek. Bir kaç hafta içerisinde güncelleme yayınlanacaktır, güncelleme sonrasında kullanabilirsiniz.
Hocam ertanx hocamın sayesinde bende buldum.ayarlar/ek ayarlar/düğme ve hareket kısayolları/el fenerini aç deyip (ana ekran tuşuna uzunca bas) ı seçiyoruz.orda ana ekran tuşu google asistanı başlatıyor, değiştirilsin mi diyor evet diyoruz ve parmak izi okuyucusına uzun basınca el feneri yanıyor. Mi6 miui 9 eu beta 7.10.12

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam ertanx hocamın sayesinde bende buldum.ayarlar/ek ayarlar/düğme ve hareket kısayolları/el fenerini aç deyip (ana ekran tuşuna uzunca bas) ı seçiyoruz.orda ana ekran tuşu google asistanı başlatıyor, değiştirilsin mi diyor evet diyoruz ve parmak izi okuyucusına uzun basınca el feneri yanıyor. Mi6 miui 9 eu beta 7.10.12

Bende kilit ekranındayken aynı zamanda kilidi de açtığı için pek kullanışlı olmadı hocam. Bu nedenle menü tuşu olarak atadım.

zeckh

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Z.B.
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Sanırım miui 9 olmadığı için benim telefon o menü yok bende:/ 8.5.1 de menüyü toptan kaldırmış olabilirler mi?

vitiligo

MIU Fandroid <3
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mücahit
Cihazım
Mi4
Konular
25
İyi akşamlar arkadaşlar, cumartesi günü Mi 6 aldım ve şimdiye kadar çok şükür memnunum. Yalnızca bir durum kafamı kurcalıyor. Araştırırken bu forumu buldum ve sormak istedim sizlere. Home tuşuna uzun basınca El Feneri'nin açılacağı yazıyor; fakat ne kadar süreyle basılı tutarsam tutayım fener açılmıyor. Yabancı bir forumda yeni güncelleme ile kaldırıldığını okudum. Benim cihazım 8.5.1.0 versiyonlu.
Bu durumu yaşayan başka arkadaşlar var mı? Cihazda bir sorun mu var yoksa benim:/
Teşekkür ederim herkese.
Power tuşuna basın, ekran açılsın. Tuş kilidini açmadan home tuşuna basılı tutun, açılacaktır. Kısa süre sonra ışık kapanır, tekrar power tuşuna basınca sürekli açık kalır.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Power tuşuna basın, ekran açılsın. Tuş kilidini açmadan home tuşuna basılı tutun, açılacaktır. Kısa süre sonra ışık kapanır, tekrar power tuşuna basınca sürekli açık kalır.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam Home tuşuna basınca zaten Tuş kilidi açılıyor, sorun orada. Belki Parmak izi tanımlamadan dediğiniz şekilde yapılabilir. Miui 8 kullanırken bende deneyip yapamamıştım bu Led açma olayını. Miui 9 Beta'da daha pratik hale getirmişler.

zeckh

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Z.B.
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Arkadaşlar hepinize değerli yorumları için teşekkür ederim. El feneri açmaya o kadar taktım ki kafamı sanırım al sana sorun gibi sorun dedi telefon ve kimseyi arayamaz oldum. 2 defa çalıyor karşıdaki telefon ve arama sonlandırıldı diyor telefon kendiliğinden. Hattı başka telefona taktım, diğer telefonda arama yapıyor. Engelleme ayarlarına baktım bir aksilik yok. Böyle bir şey yaşayan oldu mu?? 5 saniye içinde kapatıyor tüm aramaları :/

hidalgo58

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Poco f5
Meslek
sağlık
Konular
30
Bende kilit ekranındayken aynı zamanda kilidi de açtığı için pek kullanışlı olmadı hocam. Bu nedenle menü tuşu olarak atadım.
hocam merhaba sizden yardım istiyorum mi 6 128gb siparişi verdim kronik sorunları devam ediyormu iyi mi yaptık sipariş vermekle tavsiye edermisiniz

Üst Alt