Yardım Xiaomi mi6 9.2.3.0 oto güncelleme sonucu sorun?

can17

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
d802
Konular
4
Xiaomi mi 6 cihazıma otomatik gelen kararlı 9.2.3.0 güncellemesini yüklemek istedim cihazım açılmıyor. Main menü diye menü açılıyor. Daha önce böyle bir şey görmedim bana yardımcı olacak arkadaşlara Şimdiden teşekkürler
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HasanFB

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
19
bende biraz önce güncelledim parmak iziyle telefon kilidini açınca telefon otomatik titriyor ve sms sesi geiyor tıpkı yeni mesaj gelmiş gibi ikinci alana geçerkende aynı şey oluyor bunu nasıl çözebilirim yardım lütfen çok sinir bozucu birşey

Oyla:

can17

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
d802
Konular
4
Hocam önemli verilerin yoksa wipe cache yapıp telefonu sıfırlamanı tavsiye ederim. Yok verilerimi kurtarmam lazım dersen de Mi Flash ile aynı romu indirip üzerine kurmayı deneyebilirsin. Aynı romu kurduğunda verilerinin kaybolmaması gerekiyor. Stable romdan betaya geçerken siliyor ama stable romlar arası geçişte (güncellemelerde olduğu gibi) silmiyor. İstersen son gelen güncelleme dosyasını bulup (400 küsür mb galiba) tekrar onu da yüklemeyi deneyebilirsin.

Ama 9.2.3.0 romu android 8 olduğu için bir günvelleme değil yükseltmedir. Bu yüzden yüklendikten sonra wipe cache yapıp temiz kurulup yapmanız böyle sorunların önüne geçecektir.
Çok teșekkür ederim. Sorunu buldum. Güncelleme durumunda ios alak1danya 11 with 3rd tema kullanıyordum. Bu tema varken cihaz açılmıyor. Sonuç itibariyle tüm verilerimi silmek zorunda kaldım. Cihaz açıldı. Kurulum yaptım ve tekrar ios temayı uygulamak istedim cihazım tekrar çöktü. Yine aynı yolu izledim cihazı tekrar kurdum ve temayı uygulamadım. Cihaz șuan çalıșıyor.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

levo5656

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
levent
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
19
Hocam önemli verilerin yoksa wipe cache yapıp telefonu sıfırlamanı tavsiye ederim. Yok verilerimi kurtarmam lazım dersen de Mi Flash ile aynı romu indirip üzerine kurmayı deneyebilirsin. Aynı romu kurduğunda verilerinin kaybolmaması gerekiyor. Stable romdan betaya geçerken siliyor ama stable romlar arası geçişte (güncellemelerde olduğu gibi) silmiyor. İstersen son gelen güncelleme dosyasını bulup (400 küsür mb galiba) tekrar onu da yüklemeyi deneyebilirsin.

Ama 9.2.3.0 romu android 8 olduğu için bir günvelleme değil yükseltmedir. Bu yüzden yüklendikten sonra wipe cache yapıp temiz kurulup yapmanız böyle sorunların önüne geçecektir.
xiaomitool ile kursam veriler silinmeden yüklenir mi birde eski sürümü kursam olur mu son sürüm mü kurmak lazım

Oyla:

slopelock

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
6
Sürüm değiştirmemen lazım. Mi Flash ile yüklerken atlamaman gereken bir nokta var onu da söyliyim. Program ekranında altta 3 seçenek var. Oradan "save user data"yı seçmen gerekiyor.

Ekli dosyalar

• IMG_20180227_201646.jpg
    IMG_20180227_201646.jpg
    49,6 KB · Görüntüleme: 45
Oyla:

levo5656

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
levent
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
19
Sürüm değiştirmemen lazım. Mi Flash ile yüklerken atlamaman gereken bir nokta var onu da söyliyim. Program ekranında altta 3 seçenek var. Oradan "save user data"yı seçmen gerekiyor.
sıfırladım hocam cihazı teşekkürler yinede

Oyla:

popkolik25

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
AHMET
Cihazım
Mi6 128GB
Konular
0
Merhaba oreo güncellemesinden den sonra temalarla uğraşırken aynı şey benimde başıma geldi.8.0 güncellemesi ile ilgili bir sorun sanırım.Bende telefonu sıfırlamak sorunda kaldım.Bütün verilerim kayboldu.Bu gün tekrardan aynı şey oldu.Bu böyle zırt bırt olacak mı.Bir çok kişide olan bir durum anladığım kadarı ile.Olmaması için bir yöntem varmı.Yoksa bu durumu düzeltecek bir güncellemeyi beklemek mi gerekiyor...

Oyla:

dorteks

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi6
Konular
6
Arkadaşlar güncelleme zırt pırt geliyor. Birinin eline geçecek yanlışlıkla yükleyecek bunu kapatmanın bir yolu var mı? Kendimiz kontrol ederek bize bıraksa.

Oyla:

popkolik25

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
AHMET
Cihazım
Mi6 128GB
Konular
0
Arkadaşlar güncelleme zırt pırt geliyor. Birinin eline geçecek yanlışlıkla yükleyecek bunu kapatmanın bir yolu var mı? Kendimiz kontrol ederek bize bıraksa.
ayarlar - sistem güncelleme den; otomatik güncellemeleri kapatabiliyorsunuz.ama bu konudaki asıl sorun OREO güncellemesinin sebep olduğu işletim sistemi çökme problemi.Bunun düzeltilmesi gerekiyor...

Oyla:

dorteks

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi6
Konular
6
ayarlar - sistem güncelleme den; otomatik güncellemeleri kapatabiliyorsunuz.ama bu konudaki asıl sorun OREO güncellemesinin sebep olduğu işletim sistemi çökme problemi.Bunun düzeltilmesi gerekiyor...
Bende öyle bir şey yok. Hala sağ üstte güncelleme simgesi gözüküyor.

Oyla:
Üst Alt