Xiaomi Mi5'de parmak izi okuyucu olabilir[Bu Sefer Patentli Sızıntı]

[img=400x279]http://i.tmgrup.com.tr/tkn/2015/04/26/400x279/702229270560400279.jpg[/img] 

, teknolojili bir patent başvurusunda bulundu. Muhtemelen yeni nesil amiral gemisinde parmak izi okuyucu ü yer alabilir.

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, bir yandan yeni pazarlara açılmanın hazırlıklarını yaparken diğer yandan da yeni nesil amiral gemisi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Çin Devlet Fikri Mülkiyet Ofisi'nde 'nin yeni patenti ortaya çıktı. Bu patentlere göre ise Xiaomi'nin yeni nesil amiral gemisinde ü bulunabilir.

Uygun fiyat etiketi ile satışa sunulması beklenen XiaomiMi5'in parmak izi okuyucu sensörü, Home tuşu yerine dokunmatik tuşlara entegre edileceği belirtiliyor. Patent başvurusuna göre parmak izi okuyucu sensörü taşıyan bölge ise herhangi bir darbelere karşı dayanıklı hale getiriliyor. Aynı zamanda özelliğin şimdilik kimlik doğrulama için kullanılacağı belirtiliyor. Ayrıca söylentilere göre Xiaomi Mi5'de 5.2-inç büyüklüğünde ve 2560x 1440 piksel çözünürlüğünde ekran, 2.7Ghz frekans hızında Snapdsragon 805 yonga seti, 3600mAh, 16MP arka, 8MP ön, Adreno 420 GPU ve 3GB RAM gibi özellikler bulunuyor.

Öte yandan ülkemize de gelecek olan Xiaomi'nin yeni nesil amiral gemisini ne zaman tanıtacağı ise henüz bilinmiyor.

kaynak:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Arkadaşlar bazı durumlarda sanıyorum konular birbirine karıştırılabiliyor. 
Resmi MIUI romlarda bırakın Google Play'i Google servisleri bile yok. Evet sonradan bazen sıkıntılı da olsa istenirse yüklenebiliyor orası ayrı ama orjinal romda yok.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Rom indirme sayfasında şöyle bir seçenek olacak...

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Buradan eğer China versiyon yüklenirse sadece çin'de kullanılabilen ve bizim için gereksiz olan pek çok uygulama barındıran ancak google servislerinin olmadığı rom yüklenmiş olur.

Eğer Global versiyon indirilirse bu gereksiz uygulamalar olmaz ve google servisleri bulunur.

Galiba bu durumu açıklayan bir konu hazırlasak iyi olacak :D

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
cantara' Alıntı:
Rom indirme sayfasında şöyle bir seçenek olacak...

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Buradan eğer China versiyon yüklenirse sadece çin'de kullanılabilen ve bizim için gereksiz olan pek çok uygulama barındıran ancak google servislerinin olmadığı rom yüklenmiş olur.

Eğer Global versiyon indirilirse bu gereksiz uygulamalar olmaz ve google servisleri bulunur.

Galiba bu durumu açıklayan bir konu hazırlasak iyi olacak :D

Çin sürümünde niye Google Play yok. :)

seyyahtayfa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
10
ByKatre' Alıntı:
seyyahtayfa' Alıntı:
5,2 inc ekran iyidir bencede. ayrıca xiaomi diğer telefonlardan artısı batarya daha çabuk şarj oluyor. parmak izi özelliği güzel olur. ama şimdilik en büyük eksiği bence market uygulaması. neredeyse bütün uygulamalar çince ve bu ciddi sıkıntı yaşatıyor. google play store olsa daha iyi olabilir. yada marketi dünyaya uyumlu şekilde geliştirmesi lazım

Hocam sen Mi kullandın mı hiç. Ne demek Google Play yok. :D

elbette kullandım ve kullanıyorum. bende mi4 var. çinden getirttim. google play yok. hatta google uygulamalarından crome ve map hariç diğerleri mi marketten yüklenemiyor

seyyahtayfa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
10
erhan' Alıntı:
seyyahtayfa' Alıntı:
5,2 inc ekran iyidir bencede. ayrıca xiaomi diğer telefonlardan artısı batarya daha çabuk şarj oluyor. parmak izi özelliği güzel olur. ama şimdilik en büyük eksiği bence market uygulaması. neredeyse bütün uygulamalar çince ve bu ciddi sıkıntı yaşatıyor. google play store olsa daha iyi olabilir. yada marketi dünyaya uyumlu şekilde geliştirmesi lazım

Cakma mi4 mü var hocam sende ?

yok hocam orjinal mi4 16 gb versiyonu var. miui v 6.4.4 stabil rom var şu anda telefonda

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
seyyahtayfa' Alıntı:
ByKatre' Alıntı:
seyyahtayfa' Alıntı:

elbette kullandım ve kullanıyorum. bende mi4 var. çinden getirttim. google play yok. hatta google uygulamalarından crome ve map hariç diğerleri mi marketten yüklenemiyor

Hocam o zaman sana bir Multi Rom yolu gözüktü. :)

seyyahtayfa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
10
ByKatre' Alıntı:
seyyahtayfa' Alıntı:
ByKatre' Alıntı:

Hocam o zaman sana bir Multi Rom yolu gözüktü. :)

acaba diyorumki yakın bir zamanda stabil romlara türkçe dil güncellemesi gelirmi

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
ByKatre' Alıntı:
cantara' Alıntı:
ByKatre' Alıntı:
Çin sürümünde niye Google Play yok. :)

Çünkü çin'de Google yok :huzurlu:

Yok mu onlar ne kullanıyor hocam. :)
Arama motoru açısından kendi arama motorları var. Adı sanırım Baidu'ydu. Kendi sosyal medyaları, kendi video platformları v.s. var. Şimdi isimlerini buraya yazmanın manası yok.
Sanıyorum biraz Google kullanıp Çin hakkında kıyısından, köşesinden azıcık araştırma yapma zamanı gelmiş. :D
Bunlar sorularak öğrenilecek şeyler değil. Kendiniz okumanız, aramanız gerekiyor. Her öğrendiğiniz konu başka bir konuyu açacak.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Üst Alt