Yardım xiaomi mi5 prime 64 gb hızlı şarj bitmesi

H

hasanhisir

Guest
Telefonu daha dün aldım, standart uygulamalarımı yükledim, sahibinden, bankalar, facebook, whatapp, messenger, 2 tanede haber uygulaması, ama telefonun şarjı elime aldığımda 2 dk oynasam hemen düşüyor, anlamış değilim, çok hızlı şarj yemekte telefon, bu konu ile bilgisi olan var mı

H

hasanhisir

Guest
gittigidiyordan aldım, satıcıyla irtibata geçtim, yazılımsal olabileceğini söyledi . mümkünmüdür yoksa direk iade mi etsem

Oyla:

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Telefonu daha dün aldım, standart uygulamalarımı yükledim, sahibinden, bankalar, facebook, whatapp, messenger, 2 tanede haber uygulaması, ama telefonun şarjı elime aldığımda 2 dk oynasam hemen düşüyor, anlamış değilim, çok hızlı şarj yemekte telefon, bu konu ile bilgisi olan var mı
gittigidiyordan aldım, satıcıyla irtibata geçtim, yazılımsal olabileceğini söyledi . mümkünmüdür yoksa direk iade mi etsem
yok mu bir çözüm bulan

forumda bu sorundan dolayı onlarca konu var,tamamen yazılımsal bir durum malasef miui şarj olayını bir türlü otutturmadı gerekli ayarları yaparak ekran parlaklık ayarını %40 ile %50 alarak v.s veya rom değiştirerek bir nebze pil durumunun önüne geçebilirsiniz.

Oyla:

progressivepluck

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
mi5 prime
Konular
1
Aynı sorunla muzdaribim

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
H

hasanhisir

Guest
forumda bu sorundan dolayı onlarca konu var,tamamen yazılımsal bir durum malasef miui şarj olayını bir türlü otutturmadı gerekli ayarları yaparak ekran parlaklık ayarını %40 ile %50 alarak v.s veya rom değiştirerek bir nebze pil durumunun önüne geçebilirsiniz.

bu konuyla ilgili önerinizi almak isterim o halde, iade işlemini başlatayım mı ? yoksa yazılımsal olan sorunu bende dahil olmak üzere yapabilirmiyim, yoksa direk satıcıya iletip onun mu yapmasını sağlıyım bunu ? yada ilerde hiç dayanılmaz hale gelebilme ihtimaline karşı direk iade yoluna mı gideyim. Teşekkürler bu arada

Oyla:

PURE

PORTAKAL
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi 9T - DaVinci
Meslek
Tekniker
Konular
87
bu konuyla ilgili önerinizi almak isterim o halde, iade işlemini başlatayım mı ? yoksa yazılımsal olan sorunu bende dahil olmak üzere yapabilirmiyim, yoksa direk satıcıya iletip onun mu yapmasını sağlıyım bunu ? yada ilerde hiç dayanılmaz hale gelebilme ihtimaline karşı direk iade yoluna mı gideyim. Teşekkürler bu arada

Hocam ROM değiştirerek yapabilirsiniz bu durumu, tabi sizin isteğinize bağlı.
Şarj durumu acayip azalıyor fakat Miui ve Mi 5'i sevdiğimden vazgeçemiyorum. (:

Karar sizin...

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Mi5 cihazların pek çoğu günü çıkartıyor aslında... Yanlış anlaşılmasın bu konuda Xiaomi'yi ben de fazlasıyla eleştiriyorum. Pil kullanımı optimize edilerek bataryaların çok daha uzun süre dayanması sağlanabilir ancak Xiaomi bir türlü bu konuda gerekli adımları atmadı. Sizin durumunuzda ise genel olarak li-ion pillerin ilk bir kaç şarjda tam performanslarını ortaya koymadığını belirtmek istiyorum. Telefonunuzu yeni aldığınızı söylemişsiniz, bir süre kullandıktan sonra batarya performansınızda ciddi bir artış hissedeceksinizdir. Bunun dışında ayarlar/pil/pil kullanımı altından bataryanızı tüketen uygulamaları tespit edip bunların yerine farklı uygulamalar kullanmanızı da önerebilirim.

Oyla:

progressivepluck

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
mi5 prime
Konular
1
Hocam telefonu değişime yolladım aynı sorun devam ediyor ama bu defa %60 tan sonra yavaş düşmeye başladı sorun tam olarak anlamış değilim donanımsal mı yoksa yazılımsal mı diye ?

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt