İnceleme Xiaomi mi note 3

Emredursun

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emredursun
Cihazım
Minote3
Konular
1
Arkadaşlar cihazı yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum bende kısaca değerlendirmelerimi sizlerle paylaşmak istedim;

Pil: gece yatarken telefonu şarja takanlardanım, gün içinde ve akşam yoğun kullanım sonrası gece yüzde 30 civarında şarja takıyorum 5 saat civarı ekran görüntülenmem oluyor yüzde 30 kalmışken, gayet yeterli bence

Performans : sd660 gerçekten yeterli bir işlemci, 6gb ram le zaten cihaz havalarda geziyor :), hiçbir şekilde hiçbir oyun ve uygulamada donma kasma, gecikme yaşatmadı, sd835le kıyaslamak doğru olmaz ama günlük kullanımda aradaki farkın hissedileceğini düşünmüyorum

Kamera : arka kamera mi6 ile aynı gündüz ışıkta gerçekten güzel çekiyor, portre modu fena değil ama geliştirilebilir duruyor, karanlıkta ise çok iyi diyemeyeceğim ama gene de pişman etmiyor

Ekran : cihazın ekranı gerçekten güzel, ekran parlaklık aralığının büyük olması avantaj, renk doğruluğu da iyi, çok büyük beklentileriniz yoksa memnun kalırsınız

Ses: cihazın sesi gayet güzel, hem ses seviyesi hem de kalitesi en üst seviyede diyebilirim,

Parmak izi ve yüz tanıma: yüz tanıma gayet stabil çalışıyor ancak cihazda öyle bi parmak izi sensörü var ki bence xiaomi noktayı koymuş, dokunur dokunmaz saliseler içinde açıyor cihazı, cihazda koruma olmasa kaydırmalı açmaya çaışsanız daha geç açarsınız ekranı o derece iyi :)
Cihazın en büyük eksisi : herhalde bu cihazın tek kötü noktası ekran dayanıklılığı (cihazı almış-alacak arkadaşlara tavsiyem acilen ekran koruyucu alın)
bu cihazdan önce yaklaşık 2 sene ekran koruyucusuz meizu m3 note kullandım tek kılcal çizik dahi oluşmadı cihazda ama mi note 3 bu noktada hayal kırıklığı yaşattı 2. haftadan bariz çizikler oluştu (kılcal çizik değil, baya baya çizik), bu seviyede bu kadar iddialı bir telefondan daha dayanıklı bir ekran bekliyordum açıkçası

Genel olarak toparlamak gerekirse tam bir üst seviye f/p cihazı diyebilirim, çoğu noktada en üst seviyenin bi tık altında olsa da fiyatı düşünüldüğünde gayet mantıklı bir cihaz olduğunu düşünüyorum

kotkafali

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ahmet
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
2
Üstad global rom durumu ne olur sizce gelir mi

windshair

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi note 2
Konular
1
kağıt üstünde hayal kırıklığı. kim derdi ki mi note 3 note 2 nin kırpılmış şekliyle piyasaya sürülecek ? ekrandan kırp işlemciden kırp bataryadan kırp ses işlemcisinden kırp. sonra note 3 diye isimlendir ..

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
kağıt üstünde hayal kırıklığı. kim derdi ki mi note 3 note 2 nin kırpılmış şekliyle piyasaya sürülecek ? ekrandan kırp işlemciden kırp bataryadan kırp ses işlemcisinden kırp. sonra note 3 diye isimlendir ..
Keşke elinize alıp iki cihazı canlı canlı karşılaştırma imkanınız olsa :)

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gnys

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
samsun
Cihazım
redmi not 9 pro
Konular
46
Keşke elinize alıp iki cihazı canlı canlı karşılaştırma imkanınız olsa :)

Derken hocam ben not 2 kullanıyorum yenide aldım sayılır 2 ay oldu ve inanın böyle bi cihaz görmedim tam bir makina;)

Mi Note 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Derken hocam ben not 2 kullanıyorum yenide aldım sayılır 2 ay oldu ve inanın böyle bi cihaz görmedim tam bir makina;)

Evet yanında bir de mi note 3 alsanız elinize canlı canlı karşılaştırsanız. 660 ın neredeyse hiç batarya tüketmediğini görseniz mesela. Akıcılıkta, kullanıcı deneyiminde mi6 ile yan yana koyunca aradaki farkın anlaşılmadığını deneyimleseniz :)

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Evet yanında bir de mi note 3 alsanız elinize canlı canlı karşılaştırsanız. 660 ın neredeyse hiç batarya tüketmediğini görseniz mesela. Akıcılıkta, kullanıcı deneyiminde mi6 ile yan yana koyunca aradaki farkın anlaşılmadığını deneyimleseniz :)

Oyun performansi konusunda fark var hocam heleki ilerkeyen yillarda Modern Combat 6 veya Real Racing 4 gibi oyunlar cikinca iyice belli olur bu durum. 1.5 kat sarj konusunda avantajli durimda Mi Note 3, anladigim kadari ile. Fakat Mi6da sarj konusunda gerekli ayarlamalar yapinca sorun yaşayan olacagini sanmiyorum. 1 günlük kullanimda 8-10 saat, 2 günlük kullanimda 7-8 saat, 3 günlük kullanimda 6-7 saat ekran suresi aliyorum oyun oynamadan misal ben Mi6da

gnys

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
samsun
Cihazım
redmi not 9 pro
Konular
46
Oyun performansi konusunda fark var hocam heleki ilerkeyen yillarda Modern Combat 6 veya Real Racing 4 gibi oyunlar cikinca iyice belli olur bu durum. 1.5 kat sarj konusunda avantajli durimda Mi Note 3, anladigim kadari ile. Fakat Mi6da sarj konusunda gerekli ayarlamalar yapinca sorun yaşayan olacagini sanmiyorum. 1 günlük kullanimda 8-10 saat, 2 günlük kullanimda 7-8 saat, 3 günlük kullanimda 6-7 saat ekran suresi aliyorum oyun oynamadan misal ben Mi6da
Ne diyorsunuz yani not 2 yi sat 3 mü al diyorsunuz

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Ne diyorsunuz yani not 2 yi sat 3 mü al diyorsunuz

Hocam Mi Note 2 satılıp 3 alınır mi hiç. Ya Mi6 alın; yada mevcut cihazınızda kalın.

Cemal67

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
cemal
Cihazım
redmi note 3
Konular
0
redmi note 3 plus ta , gizlenen medya (resim-video) dosyaları ;
hangi klasörde saklanıyor