Rehber Xiaomi Mi Note 2 TWRP Yükleme ve Root Yapma ==Videolu anlatım

sanane88

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
gsgsdf
Cihazım
sfdsfdsf
Konular
7
Hiç denemedim. TWRP'nin kendi official uygulaması var. Onunla TWRP yüklenebiliyor. Ancak benim düşünceme göre bu TWRP'nin üst versiyonlarına güncellemek için kullanılıyor. Çünkü Root yetkisi olmadan kendini yazamaz. Root için TWRP lazım. Kısır döngü yani. Sadece ilk normal yoldan TWRP yüklenip Root yapıldıktan sonra, yeni versiyonlar bu uygulama ile yüklenebilir diye düşünüyorum.
Root olayına gelirsek SuperSu'yu içinden unroot yapmak mümkün. Böyle bir seçeneği var. Denediniz mi derseniz hayır, hiç kaldırma ihtiyacı duymadım. Yine de başka çözümler de var. Updater ile üzerindeki romu tekrar yüklerseniz hem ayarlarınızı ve uygulamalarınızı kaybetmezsiniz hem de Root-twrp kalkmış olur. Tabi sistem üzerinde bir şeyler yapmadıysanız.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

Tek tıkla root yapma uygulamasını kulanamaz mıyız yani? Sonrada Offical TWRP uygulaması ile TWRP yüklesek?

sanane88

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
gsgsdf
Cihazım
sfdsfdsf
Konular
7

bu uygulamadan bahsediyorum bu kadar uğraşmasak miui ile uyumlu mu aradaşlar bilen var mı?

aKosmAn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
aKosmAn
Cihazım
Note 2
Konular
1
Arkadaşlar mi kullanımında daha yeniyim. Bir sorum olacak. Telefon note 2. Root yaptım. Ama twrp ye girerken illa bilgisayardan fastboot flash recovery twrp.img komutu kullanmadan telefon tuşlarıyla ya da bir programla direk giriş yapamazmıyız. Bir sürü program yüklerken recovery ye girmemiz gerekiyor. Sırf bu yüzden yükleyemiyorum. Marketten bootloader ve benzeri programlar indirdim ama onlar da işe yaramıyor. Acaba mi note 2 de mi bu direk recovery ye girme özelliği yok. Yardımcı olursanız sevinirim. Kolay gelsin

dervisates

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
dervis
Cihazım
5s plus 128
Konular
5
ilk twrp girişte şifre istiyor nedir bu ?

dervisates

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
dervis
Cihazım
5s plus 128
Konular
5
sanırım telefonum bricked oldu. mi yazısında kalıyor bazen twrp acılıyor ama onda da tlf nun ıcınde gıremıyorum. sonra system reboot yapıyorum boyle tekrarlanıyor.

mendocino_610

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut
Cihazım
Mi Note 3
Konular
20
güç tuşuna basarken ses kismaya basin sonra güçten cekin ses kalsin tavsanli fastboot menu gelir ordan rom yuklersiniz. xiaomitool yada xiaomiflashtool kullanarak

dervisates

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
dervis
Cihazım
5s plus 128
Konular
5
güç tuşuna basarken ses kismaya basin sonra güçten cekin ses kalsin tavsanli fastboot menu gelir ordan rom yuklersiniz. xiaomitool yada xiaomiflashtool kullanarak

fastboot modu acılıo fakat sonraki twrp açılmıyor. veya baska bırsey acılmıo

mendocino_610

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut
Cihazım
Mi Note 3
Konular
20
twrp ile işiniz yok direk resmi yazılımı yükleyeceksiniz twrp falan onlar sonraki isler isterseniz

dervisates

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
dervis
Cihazım
5s plus 128
Konular
5
twrp ile işiniz yok direk resmi yazılımı yükleyeceksiniz twrp falan onlar sonraki isler isterseniz

tekrar rom kurdum tlf acıldı tekrar twrp 3.0.3 kuruom yıne aynı sıkıntı. son işlemde bir hata yapıyorum sanırım

dervisates

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
dervis
Cihazım
5s plus 128
Konular
5
mi flash ile twrp yüklenebilir mi ? ve root atmam lzım