Yardım Xiaomi mi note 10 / Kamera Odaklamama Sorunu

Brshayta

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
Mi Note 10 /CC9
Konular
1
Arkadaşlar cihazımın kamerayla ilgili vs sıkıntısı yoktu. IMEI atılmış şekilde kullanıyordum. Hatta IMEI eski telefonumun imeiyle attırdım. Cihazımı fabrika ayarlarına getirince IMEI uçtu komple yok oldu. Telefoncuma gittim 20.10.20 Salı günü tekrar IMEI attırdım parasını verip.. IMEI atılana kadar bir sikintisi yoktu. Sonra çıktım yolda kamerayı açınca hafif taraftan Odaklamama gibi pusluyordu. Geri gittim sorunu anlattım bilmiyorum dedi. Tekrar bir şeyler yaptı güncellenme yapıldı vs. Ki guncellemeli normal kullanıyordum fabrika ayarı yapmadan öncede böyle bir şeyler karşılaşmadım. Akşam da kamera baktım düzelmiş. Fakat sonra geri gidiyor geri geliyor bu şekilde şuanda. Bu sefer daha çok pusluyor fakat sonra gidiyor kendisi. Fotoğraf yükledim. Ben yazılımsal hata yapıldı diye düşünüyorum IMEI atilma seylerinde. Sizce sorun nedir acaba yardım eder misiniz?

Ekli dosyalar

• MVIMG_20201020_215105.jpg
    9,9 MB · Görüntüleme: 37
  • IMG_20201020_215114.jpg
    9,3 MB · Görüntüleme: 27
  • IMG_20201021_045931.jpg
    IMG_20201021_045931.jpg
    129,9 KB · Görüntüleme: 122

softwarexpert

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
14
Arkadaşlar cihazımın kamerayla ilgili vs sıkıntısı yoktu. IMEI atılmış şekilde kullanıyordum. Hatta IMEI eski telefonumun imeiyle attırdım. Cihazımı fabrika ayarlarına getirince IMEI uçtu komple yok oldu. Telefoncuma gittim 20.10.20 Salı günü tekrar IMEI attırdım parasını verip.. IMEI atılana kadar bir sikintisi yoktu. Sonra çıktım yolda kamerayı açınca hafif taraftan Odaklamama gibi pusluyordu. Geri gittim sorunu anlattım bilmiyorum dedi. Tekrar bir şeyler yaptı güncellenme yapıldı vs. Ki guncellemeli normal kullanıyordum fabrika ayarı yapmadan öncede böyle bir şeyler karşılaşmadım. Akşam da kamera baktım düzelmiş. Fakat sonra geri gidiyor geri geliyor bu şekilde şuanda. Bu sefer daha çok pusluyor fakat sonra gidiyor kendisi. Fotoğraf yükledim. Ben yazılımsal hata yapıldı diye düşünüyorum IMEI atilma seylerinde. Sizce sorun nedir acaba yardım eder misiniz?
Bu odak problemini bende yaşıyorum ama IMEI repair yapılmadı benim cihazıma. Normal güncelleme geldiğinde güncellemesini yaparım. Ona rağmen eğer odaklama yapmazsa kamera dan çıkıp tekrar giriyorum vs biraz anormal gibi ama işimi yine hallettiğim için unutup geçiyorum

Oyla:

ademacar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
Mi 11T PRO
Meslek
makine mühendisi
Konular
14
bunun imai ile alakası yok bendede oluyor iki üç kez ekrana dokununca düzeliyor yada 2x olan lensi acıp normal lense dönünce düzeliyor

Oyla:

erkocan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erkocan
Cihazım
Mi 9T pro
Konular
0
Sahsiniza ait bir sansizlik olarak gormeyin bence..Bende de ayni sorun var..Mekanik bi sorun gibi..Kameryi actiginiza odaklama yapmamissa kamerayi biraz yukari dogru egin odaklayacaktir.Sonra geri egin ve odakli olarak cekim yapabilirsiniz..Islemci dusuk bu telin belki onla alakali yada gelen guncellemelerle haledilecektir.. Miui 12 kullaniyorum..MIUI 11 I DENEMEDEN DIREKT 12 DE FARKETTIM..MIUI 10 DA YOKTU SANIIRIM BU PROBLEM...

Oyla:

ademacar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
Mi 11T PRO
Meslek
makine mühendisi
Konular
14
Sahsiniza ait bir sansizlik olarak gormeyin bence..Bende de ayni sorun var..Mekanik bi sorun gibi..Kameryi actiginiza odaklama yapmamissa kamerayi biraz yukari dogru egin odaklayacaktir.Sonra geri egin ve odakli olarak cekim yapabilirsiniz..Islemci dusuk bu telin belki onla alakali yada gelen guncellemelerle haledilecektir.. Miui 12 kullaniyorum..MIUI 11 I DENEMEDEN DIREKT 12 DE FARKETTIM..MIUI 10 DA YOKTU SANIIRIM BU PROBLEM...
aynen katılıyorum işlemci yetmiyor görüntü işlemeye kameraya.

Oyla:

Brshayta

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
Mi Note 10 /CC9
Konular
1
Bu odak problemini bende yaşıyorum ama IMEI repair yapılmadı benim cihazıma. Normal güncelleme geldiğinde güncellemesini yaparım. Ona rağmen eğer odaklama yapmazsa kamera dan çıkıp tekrar giriyorum vs biraz anormal gibi ama işimi yine hallettiğim için unutup geçiyorum
Anladım hocam. Fakat şöyle bir şey söyleyim normalde 8 9 aydır yoktu telefonu aldığimdan beri. IMEI atılmıştı ve fabrika ayarına çevirince sıfırlamam lazımdı telefonu IMEI uçtu resmen. Normalde IMEI de gitmemesi lazım değil mi. IMEI den sonra da kamera Odaklamama sorunu cikti. IMEI atarken road filanda atiyorlar yazılımsal olabilir dedi çoğu bana. IMEI atarken Rod atarken kişi düzgün yapamadiysa diye. Dün yine kamerayı test ettim ara ara sürekli hiç Odaklamama durumu yaşamadım yani. Denge kalmadı gibi telefonda çözemedim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bunun imai ile alakası yok bendede oluyor iki üç kez ekrana dokununca düzeliyor yada 2x olan lensi acıp normal lense dönünce düzeliyor
Bende o sorun olunca denedim düzelmedi bir türlü 06 aralığından sonra 1.9 aralığına kadar odaklamiyordu ondan sonrası odakliyordu. Sonra gün içinde düzeldi tekrar odaklamadi yani her an değişiyordu. Dünde test ettim hiç sorun olmadı. IMEI ile road yazılım atiyorlar burada sıkıntı olabilir diyor çoğu kişi yapan kişi düzgün yapamadiysa vs gibi. Sadece IMEI olarak düşünmeyin bu kismida varmış. Tabi bilmiyorum ben çok teşekkür ederim yorum için bu arada kardeşim

Teşekkür ederim yorum için öncelikle kardeşim. Bende bu sorun telefonu aldığimdan beri yoktu. Telefon sıfırlamam gerekti fabrika ayarı sonra IMEI uçtu gitmemesi gerekirken ben öyle biliyorum. Ondan sonra IMEI attirmaya geri gittim attıktan sonra bu sorun oldu sonra adama geri gittim dedi IMEI ile alakalı değildir yok lens gitmis olabilir vs. Başka telefonculara danıştım sasirdilar bir şey diyemediler bu duruma bir yol gösteremediler yani. Sonra Xiaomi üzerine disbiratorluk yapan bir yer servis vs IMEI gibi tamir olan yere sordu arkadaşım oda dedi öncelikle bakmak lazım yazılımsal olabilir. Yazılımsal mi diye bakılır değilse lens degisme gibi vs olabilir dedi. Bende güncelleme 12 kullanıyordum geldiğinden beri ve o zamanda yoktu bu sorun bende. Dün test ettim gün içinde sürekli hiç Odaklamama sorunu olmadı bu seferde. Ama kime sorsam imeil ile road atılıyor yazılım yani orada hata yapılmış vs olabilir diyorlar.

Son düzenleme:
Oyla:

mesocoban

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
mi mix 3
Konular
8
Reis imei stock recovery ile sıfırlandığında imei gidiyor bunun nedeni nv dosyalarınında sıfırlanması twrp gibi costum recovery kullanırsan sorun ortadan kalkar ve twrp ile efsyi yedekle imeyin sıfırlandıkca ordan yedeği geri yükleyip imei geri getirebilirsin her seferinde imei için para verme. anladığım kadarıyla imei kalıyor ama qcn yöntemi kalıcı bir imei atma yontemi değil kamera odaklanma sorunu da imei değil ya mekanik yada donanımsal bende de aynı problem var

Oyla:

Brshayta

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
Mi Note 10 /CC9
Konular
1
Reis imei stock recovery ile sıfırlandığında imei gidiyor bunun nedeni nv dosyalarınında sıfırlanması twrp gibi costum recovery kullanırsan sorun ortadan kalkar ve twrp ile efsyi yedekle imeyin sıfırlandıkca ordan yedeği geri yükleyip imei geri getirebilirsin her seferinde imei için para verme. anladığım kadarıyla imei kalıyor ama qcn yöntemi kalıcı bir imei atma yontemi değil kamera odaklanma sorunu da imei değil ya mekanik yada donanımsal bende de aynı problem var
Anladım hocam teşekkür ederim yorumun için. Senin kamera durumun duzeldımı aynı model mı var sendede xiaomi mi note 10. Benım suanda duzeldı kendı kendıne fakat sımdıde makro cekımde sankı karıncalanma gıbı sey var eskıden boyle degıl makroda nettı sımdı oraya mı gectı ne artık anlamadım nasıl bır sorundur başıma sureklı bır sey gelıyor. Artık soğudum yani bu durumları yaşamaktan imtihanım oldu telefon :)

Oyla:

ylmz-66

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ersin
Cihazım
mi note 10
Konular
0
aynı problem bende de var 1x modunda oluyo sadece ekrana 7-8 kez odaklaması için tıklayınca sorun cözülüyor ama her seferinde böyle yapmak tuhaf oluyo

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
aynı problem bende de var 1x modunda oluyo sadece ekrana 7-8 kez odaklaması için tıklayınca sorun cözülüyor ama her seferinde böyle yapmak tuhaf oluyo
genel bi sorun mi room 20.3.26 var bende oda aynı miui 11 yüklü

Anladım hocam teşekkür ederim yorumun için. Senin kamera durumun duzeldımı aynı model mı var sendede xiaomi mi note 10. Benım suanda duzeldı kendı kendıne fakat sımdıde makro cekımde sankı karıncalanma gıbı sey var eskıden boyle degıl makroda nettı sımdı oraya mı gectı ne artık anlamadım nasıl bır sorundur başıma sureklı bır sey gelıyor. Artık soğudum yani bu durumları yaşamaktan imtihanım oldu telefon :)
makro çekimde kamerada öyle gözüküyodu benimde bugün. ama fotoğrafı çekip baktım baya net çekmiş kamera açıkken görüntü çamurlu karıncalı gibi doğru çekip deneyin birde nasıl olacak.

Oyla:
Üst Alt