Yardım Xiaomi mi note 10 / Kamera Odaklamama Sorunu

Brshayta

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
Mi Note 10 /CC9
Konular
1
Arkadaşlar cihazımın kamerayla ilgili vs sıkıntısı yoktu. IMEI atılmış şekilde kullanıyordum. Hatta IMEI eski telefonumun imeiyle attırdım. Cihazımı fabrika ayarlarına getirince IMEI uçtu komple yok oldu. Telefoncuma gittim 20.10.20 Salı günü tekrar IMEI attırdım parasını verip.. IMEI atılana kadar bir sikintisi yoktu. Sonra çıktım yolda kamerayı açınca hafif taraftan Odaklamama gibi pusluyordu. Geri gittim sorunu anlattım bilmiyorum dedi. Tekrar bir şeyler yaptı güncellenme yapıldı vs. Ki guncellemeli normal kullanıyordum fabrika ayarı yapmadan öncede böyle bir şeyler karşılaşmadım. Akşam da kamera baktım düzelmiş. Fakat sonra geri gidiyor geri geliyor bu şekilde şuanda. Bu sefer daha çok pusluyor fakat sonra gidiyor kendisi. Fotoğraf yükledim. Ben yazılımsal hata yapıldı diye düşünüyorum IMEI atilma seylerinde. Sizce sorun nedir acaba yardım eder misiniz?

Ekli dosyalar

• MVIMG_20201020_215105.jpg
    9,9 MB · Görüntüleme: 37
  • IMG_20201020_215114.jpg
    9,3 MB · Görüntüleme: 27
  • IMG_20201021_045931.jpg
    IMG_20201021_045931.jpg
    129,9 KB · Görüntüleme: 122

guvenkasikci

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Güven Kaşıkç
Cihazım
Gm 5 plus
Konular
1
bu sorun bende de vardı. Farkettim ki kılıftan kaynaklı. Eğer kameraların arasını kapatan kılıf varsa ordaki sensörü kapattığı için odak sorunu oluyor. Kılıfsız ya da içinden çıkan kılıfla deneyin. Bende o şekilde çözüldü

Oyla:

Legend22

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Seckin
Cihazım
Mi note 10
Konular
0
Bende bu sorundan muzdariptim az önce sorunun çözümünü buldum genelde ana kamerada bu sorun oluyor odak gidip gidip geliyor bir türlü odaklayamıyor. Bende yazılımsal veya donanımsal diye düşündüm ancak her zaman olmuyor. Az önce deneme yanılmayla sorunun çözümünü buldum. Gerekli olanlar bir adet gözlük temizleme bezi. Lensi silince problem direk çözülüyor. Lensin üstünde en ufak bir parmak izi olsa bile bu soruna neden oluyor sildikten sonra parmağımla dokundum kamerayı açtım yine aynı problem tekrar sildim düzeldi. Ana sensör büyük olduğu için lensin önünde ki en ufak kir ve yağ etkiliyor odaklanmayı.

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
bu sorun bende de vardı. Farkettim ki kılıftan kaynaklı. Eğer kameraların arasını kapatan kılıf varsa ordaki sensörü kapattığı için odak sorunu oluyor. Kılıfsız ya da içinden çıkan kılıfla deneyin. Bende o şekilde çözüldü
Vay anasini acaba ondan mi ki :D .iki sensör var orada evet dogru kilifi çıkardim yarin deneyecegim tekrar romlari

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Sorun galiba kilifmis gün icinde emin olunca editlerim mesaji. Suan duzeldi sorunum.

edit: sıkıntı kılıfta

Son düzenleme:
Oyla:

smugglers

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
oğuzhan
Cihazım
HTC 10
Konular
0
hocam dediğiniz gibi kılıf etken, bende de aynı durum oluyor; ama benım kılııfm içinden cıkan kılıf ona ragmen oluyor ha kılıfı çıkarırsam sorun yok tabi :)

Oyla:

Aytugkrt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aytuğ
Cihazım
Mi Note 10
Konular
3
Bu soruna çözüm bulan yok mu? Bende hala devam etmekte özellikle biraz yakından çektiğim nesnelerde hiç bi şekilde odaklanmıyor ve bi kitaptan bi yazıyı çektiğim zaman kenarları bulanık oluyor sadece ortasını net çekiyor gerçekten çok sinir bozan bi durum. Bi daha mı xiaomi asla.

Oyla:

viper17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Xiaomi Mi4c
Konular
0
Bu soruna çözüm bulan yok mu? Bende hala devam etmekte özellikle biraz yakından çektiğim nesnelerde hiç bi şekilde odaklanmıyor ve bi kitaptan bi yazıyı çektiğim zaman kenarları bulanık oluyor sadece ortasını net çekiyor gerçekten çok sinir bozan bi durum. Bi daha mı xiaomi asla.
önce kılıfa bakın. bu telefona özel lens büyüklüğünden kaynaklı yazı çekerken 2x zoom yaparak çekin.

Oyla:

By sOcLoSe

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
bilal
Cihazım
not3
Konular
1
bu sorun bende hala malesef devam ediyor imeil atıldıktan sonra ön plana cıkan 1x 2x bulanık cekiyor 11 sürümüne kadar düsürdüm ama düzelme olmadı telefon kılıfını cıkarttığım zaman bile cözüm aynı bu konuda cözüm bulan varmı acaba ? Konuyu biraz hortlattik gibi oldu ama malesef bulanık kamera görmek cok sinir bozucu

Oyla:
Üst Alt