Ana Başlık Xiaomi Mi Mix 2 Kullanıcılar Kulübü

hakancetinnet

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
0
Bootloop olmasının birçok sebebi olabilir. Genelde sistem dosyalarıyla oynamak ya da sisteme müdahale edebilen uygulamaları kullanmak bu soruna sebep olabilir. Ancak siz bootloader kilidini açmadığınız ve root yapmadığınız için böyle şeyleri yapamazsınız. Geriye, yüklediğiniz bir uygulamanın saçmalaması nedeniyle ya da telefondaki bir donanım arızası nedeniyle Bootloop 'a düşebileceğiniz kalıyor. Şu durumda eğer halen daha cihaz açılmıyorsa recovery' ye girip wipe data yaparak telefonu sıfırlamanız gerekir. Maalesef içindeki her şeyin gideceğini bilmeniz gerek. Umarım yedekleriniz vardır. Açılıyorsa zaten sorun yok. Yedekleriniz yoksa mutlaka şimdi almanızı tavsiye ederim.
VoLTE ve VoWifi servisleri ülkemizde pek sağlıklı çalışmıyor. Dediğiniz gibi birçok cihaz bu desteği sunduğu halde operatör listelerinde bulunmadığı için destek vermiyor ve çalıştırmıyorlar. Böyle durumlarda çoğunlukla bu servisleri sağlayabilen ve operatör tarafından da tanınan bir başka telefona SİM kartınızı takarak aktif etmeniz sonrasında kendi telefonunuza takmanız yeterli olmaktadır. Telefon modeline ve üzerinde çalışan roma bağlı olarak bazı telefonlarda servisler hemen aktif olurken bazı telefonlarda forumumuzda da bir çok anlatımı bulunan, servisi kod ile açma, APN ekleme, modem dosyası değiştirme v.b. gibi bazı dolambaçlı yollara başvurmak gerekebiliyor. Ben Telekom ile ne kadar uğraştıysam da yapamayıp artık bıraktım. Bunun dışında çevremdeki birçok kişinin bu servisler yüzünden yaşadıkları çekim sorunları, telefonla konuşurken bir başkası da aradığında meşgul anonsu vermesi gerekirken hattın kapanıp konuştuğunuz kişinin yüzüne kapatmış gibi olma gibi sorunları görünce de iyi ki yapmamışım demiyor da değilim.

MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
telekomda vowifi hala gelmedi hocam ama volte aktif şekilde çalışıyor.vodafoneda vowifi kullandım ama çok sağlıklı olduğunu söyleyemem.fakat bu mi mix yüzünden değil desteklenen redmi note8pro ile denendi sağlıklı değil hala hizmet.cihaz volte vowifi olarak hazır ama operatörler sınıfta kaldı.yalnız eksi yönü çift simde aynı anda 4g volte vowifi aktif değil.mobil veri hangisinde seçilmişse o kullanabiliyor.yeni cihazlarda aynı anda çift simin
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
4g aktif olması artı yön

sherefff

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
şeref
Cihazım
xiaomi mi mix2
Konular
0
merhaba arkadaşlar mi mix 2 ailesine 2 yıl önce katıldım ve böyle bir forumdan haberim yoktu.
2 yıl önce aldığım telefonum garantisi biter bitmez kilitlendi ve açılmadı şarja takıyorum mi logosu gelip gidiyor ve sonsuz bir döngü oluşuyor sonrasında yine açılmayınca delta servise gönderdim cevap bekliyorum 1 hafta oldu dönüş yok

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
merhaba arkadaşlar mi mix 2 ailesine 2 yıl önce katıldım ve böyle bir forumdan haberim yoktu.
2 yıl önce aldığım telefonum garantisi biter bitmez kilitlendi ve açılmadı şarja takıyorum mi logosu gelip gidiyor ve sonsuz bir döngü oluşuyor sonrasında yine açılmayınca delta servise gönderdim cevap bekliyorum 1 hafta oldu dönüş yok

gecmis olsun bendede olmustu bootlaoder a girerek anca cozmustum.

sherefff

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
şeref
Cihazım
xiaomi mi mix2
Konular
0
gecmis olsun bendede olmustu bootlaoder a girerek anca cozmustum.

sağolun hocam servisten cevap bekliyorum yüksek fiyat gelirse geri isteyip telefonu ben de bootlaoder falan denicem bakalım

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
belki ise yarar net bisey diyemem ben su sekilde yaptim telefonu zorla kapadim acdim reboot etti surekli bende tekrardan kapayip bootloader a alip kapatip tekrar actim gene aynisi oldu tekrar aldim reboot sistem dedim gene ayni oldu 3. kez bootloader a girip kapayip acinca acildu

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
yeni güncelleme gelmiş bazı hataların düzeltildigini söylüyor 590mb lık bi güncelleme bakalım gün sonunda ne çözmüşler.

11,0,6,0

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
power bankla sarj ederken tarayicida geziniyordum az once yine bootlop a girdi cihaz. hemen tuslarla kapayip gucu kestim acikirken fastboota girdim bi sure bekledim cihazin gucunu kesdim.otomatik olarak acildi bu sorunu 2. kez yasiyorum daha once yasayipda servise gonderenler olmustu bilginiz olsun ben thh sonucum cikinca ona gore icabina bakicam
cihazin muhtemelen yazilimsal bi sorun gibi duruyor donanimsal olsa acilmamasi ferekir

exitusletalis

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kemal
Cihazım
Mi mix 2
Konular
0
Merhaba, ben de mi mix 2 beyaz seramik modelini kullanmaktayım. Birkaç ay önce telefonumu düşürdüğümde hem ekranında hem de arka seramik kısımda kırıklar ve çatlaklar meydana geldi. Beyaz modeli için parça bulmanın zor olduğunu söylüyorlar. Bir bilgisi olan var mı acaba, tamir ettirme şansım olabilir mi sizce?

Üst Alt