Rehber Xiaomi Mi Mix 2 Bootloader Kilidini Açma.

Foxmaho

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kasap
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
1
telefon global sürüm bootlader kilidini açmaya çalışıyorum ama hata alıyorum bunun için ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz?
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

[doublepost=1530117179,1530117082][/doublepost]telefon global sürüm bootlader kilidini açmaya çalışıyorum ama hata alıyorum bunun için ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz?
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    79,8 KB · Görüntüleme: 25

RichRich

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi8
Konular
0
global beta güncelleme alıp kendini stable olanına atıyor mu ?

Devadam10

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zafer
Cihazım
Redmi Note 4X
Meslek
Güvenlik Görevlisi
Konular
20
Başvuru yaparken sayfanın dilini türkçe yaparsanız mesaj almazsınız ingilizce dilde başvuru formunu doldurmanız lazım türkçe dildede kullanabilirsiniz sorun olmaz telefona onay mesajın gelmesi 3 ile 10 gün arası değişiyor dahada erken gelebiliyor mesaj arada burdan MI hesapınızla giri yapıp kontrol edin paylaştığım resimdeki gibi sayfa ile karşılaşırsanız kiliti açmak için onay verilmiştir mi hesapınızı telefonla eşleştirdikten sonra unlock toolu indirip bootlader kilidini açabilirsiniz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Hocam merhaba..
Boot... kilidi açmak için başvuru yapmaya çalıştım hiç bir forum doldurmadan direkt aynen mesajda bahsettiğiniz ekran geldi (yani söylediğinize göre onay verilmiş)..
Bundan 2 ay önce falan Boot kilidi için o forum sayfasına ingilizce bir şeyler yazmıştım ama son anda vazgeçip forumu onaylayıp göndermemiştim..
Şimdi ise böyle bir ekran geldi, sanırım bir şekilde ulaşmış o başvuru Xiaomi'ye.
Ama işin tuhaf yanı (çok iyi hatırlıyorum) asla bir kod içeren mesaj gelmedi tarafıma Xiaomi'den..
Asıl sormak istediğim şudur hocam, ben Mi uygulamasını indirip Boot kilidini aktif etmek için girdiğimde benden kod isteyecek ama bu kod bende yok.
Ne yapmam lazım bir yol gösterebilir misiniz rica etsem?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam merhaba..
Boot... kilidi açmak için başvuru yapmaya çalıştım hiç bir forum doldurmadan direkt aynen mesajda bahsettiğiniz ekran geldi (yani söylediğinize göre onay verilmiş)..
Bundan 2 ay önce falan Boot kilidi için o forum sayfasına ingilizce bir şeyler yazmıştım ama son anda vazgeçip forumu onaylayıp göndermemiştim..
Şimdi ise böyle bir ekran geldi, sanırım bir şekilde ulaşmış o başvuru Xiaomi'ye.
Ama işin tuhaf yanı (çok iyi hatırlıyorum) asla bir kod içeren mesaj gelmedi tarafıma Xiaomi'den..
Asıl sormak istediğim şudur hocam, ben Mi uygulamasını indirip Boot kilidini aktif etmek için girdiğimde benden kod isteyecek ama bu kod bende yok.
Bu arada boot kilidi kapalı cihazın ve daha önce hiç açmadım, Geliştirici Seçenekleri'nde de kapalı gösteriyor ve cihaz açılışta alt kısımda boot kilidi ile ilgili bir ileti çıkmıyor.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam merhaba..

Bu arada boot kilidi kapalı cihazın ve daha önce hiç açmadım, Geliştirici Seçenekleri'nde de kapalı gösteriyor ve cihaz açılışta alt kısımda boot kilidi ile ilgili bir ileti çıkmıyor.

Pek çok kullanıcı için artık başvuru yapmaya artık gerek yok hocam. Gelen aracı indirip kilidinizi açmaya başlayabilirsiniz, sizden kod istemeyecek.

Rehberlerde anlatıldığı şekilde geliştirici seçeneklerinden hesabınızı eklemeniz halen gerekli.

Devadam10

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zafer
Cihazım
Redmi Note 4X
Meslek
Güvenlik Görevlisi
Konular
20
Pek çok kullanıcı için artık başvuru yapmaya artık gerek yok hocam. Gelen aracı indirip kilidinizi açmaya başlayabilirsiniz, sizden kod istemeyecek.

Rehberlerde anlatıldığı şekilde geliştirici seçeneklerinden hesabınızı eklemeniz halen gerekli.
Cevabınız ilginiz yardımınız için teşekkür ederim hocam

maximus

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ilker
Cihazım
mi mix 2
Konular
0
merhabalar. xiaomi dünyasına katılalı 2-3 hafta oldu. teknosa'dan mi mix 2 aldım, iyi ki de almışım oldukça memnunum. google'nın kamera çekimlerini görünce ve gereksiz play müzik gibi uygulamalarını kaldırmak için cihazımın kilidini açmam gerektiğini farkettim. anladığım kadarıyla işlem çok zor değil ama benim gibi konudan bihaber kullanıcılar için süreç oldukça karışık görünüyor. merak ettiğim linki tıkladıktan sonra hakikaten yaklaşık 21 gün beklemek gerekli mi yani başka bir çözümü yok mu ve ilgili işlemleri yapmak için pc sahibi mi olmam gerekiyor. işyerimdeki ve evimdeki bilgisayarlarım Mac OS X çünkü.

Telefonum da;
mi mix 2,
android: 8.0.0.0
miui sürümü: global 9.6 (kararlı) 9.6.1.0

abilgen73

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bilgen
Cihazım
Xiaomi Mi8EE
Konular
164
merhabalar. xiaomi dünyasına katılalı 2-3 hafta oldu. teknosa'dan mi mix 2 aldım, iyi ki de almışım oldukça memnunum. google'nın kamera çekimlerini görünce ve gereksiz play müzik gibi uygulamalarını kaldırmak için cihazımın kilidini açmam gerektiğini farkettim. anladığım kadarıyla işlem çok zor değil ama benim gibi konudan bihaber kullanıcılar için süreç oldukça karışık görünüyor. merak ettiğim linki tıkladıktan sonra hakikaten yaklaşık 21 gün beklemek gerekli mi yani başka bir çözümü yok mu ve ilgili işlemleri yapmak için pc sahibi mi olmam gerekiyor. işyerimdeki ve evimdeki bilgisayarlarım Mac OS X çünkü.

Telefonum da;
mi mix 2,
android: 8.0.0.0
miui sürümü: global 9.6 (kararlı) 9.6.1.0
Hocam maalesef beklemek zorundasınız. Aynı olay benimde başıma geldi. Yeni Mi hesabı sahibi olduğunuz için uzun süre verilmiş size. Yada eski bir mi hesabı olan bir arkadaştan yardım isteyeceksiniz. O zaman 2 gün içerisinde kilit açma yetkisi gelebilir.

Sent from my vivo NEX S using Tapatalk

maximus

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ilker
Cihazım
mi mix 2
Konular
0
Sanırım kilit açma yetkisine artık gerek yokmuş ama Mi 10'la birlikte bokeh etkili fotoğraf çekebileceğimi okudum bi kaç yerde. Onun dışında sanırım kilit açma yetkisine ihtiyacım olmayacağı için şimdilik bu arayışı rafa kaldırdım. Tabi Mi 10 ne zaman gelecek Allah bilir. İlginiz için çok teşekkürler.

enginanil

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Engin
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
1
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

mi 6x cihazım ile böyle bir hata alıyorum

abdullah29

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek