Rom Xiaomi Mi Max 3 - MIUI 13 Android 11 Port Rom

• Konbuyu başlatan Skorpi
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 39
  • Görüntüleme 4K

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Redmi Note 11
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
Elinize Sağlık Hocam

Özellikle Bende Böyle Bir Yazı Düşünüyordum Güzeli Varken İzninizle Yazıdan Alıntı Konular İçin Kullanmak İsterim Hocam 😊
Dilimde Tüy Bitti 50 Kere Denesemde Kuramayanlar Konuyu Okumayanlaradan Yana

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Elinize Sağlık Hocam

Özellikle Bende Böyle Bir Yazı Düşünüyordum Güzeli Varken İzninizle Yazıdan Alıntı Konular İçin Kullanmak İsterim Hocam
Dilimde Tüy Bitti 50 Kere Denesemde Kuramayanlar Konuyu Okumayanlaradan Yana
Estağfurullah hocam, istediğinizi istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

altundag09

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi Max 3
Konular
0
Arkadaşlar en stabil rom hangisi yardımcı olurmusunuz

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Arkadaşlar en stabil rom hangisi yardımcı olurmusunuz
En stabil Rom konusunda cevap verebilmek için özellikle ne için sorduğunuzu bilmek gerekir. Telefonunuzun marka ve modelini - mimarisini, Stock Rom' mu, Custom Rom' mu düşünüyorsunuz, şu anda hangi Rom' u kullanıyorsunuz gibi bilgileri bilmeden şu veya bu Rom en stabil olanıdır demek mümkün değildir. Sorunuz spesifik, nokta atışlı olmalıdır. Gerekli bilgileri verirseniz yardımcı olmaya çalışırız. O kadar çok Rom ve o kadar çok Sürüm var ki kesin bir karar vermek olukça zordur.

ebmk17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi max
Konular
46
En stabil Rom konusunda cevap verebilmek için özellikle ne için sorduğunuzu bilmek gerekir. Telefonunuzun marka ve modelini - mimarisini, Stock Rom' mu, Custom Rom' mu düşünüyorsunuz, şu anda hangi Rom' u kullanıyorsunuz gibi bilgileri bilmeden şu veya bu Rom en stabil olanıdır demek mümkün değildir. Sorunuz spesifik, nokta atışlı olmalıdır. Gerekli bilgileri verirseniz yardımcı olmaya çalışırız. O kadar çok Rom ve o kadar çok Sürüm var ki kesin bir karar vermek olukça zordur.
Mi max 3 cihaz için sorayım soruyu. 12.5 yükledim aramalarda rehberdeki kişiye 3 veya 4 defa tıklamak zorunda kalıyorsun. 12 de uygulama geçişlerinde takılma oluyor. Cihazda özelleştirme istemiyorum. Ama MIUI arayüzünden vazgeçemediği mden aosp kullanmıyorum . Genelde stock rom kullanamyı sevmeme rağmen bana hız ve stabilete olarak hangi stock veya costüm rom önerirsiniz

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Mi max 3 cihaz için sorayım soruyu. 12.5 yükledim aramalarda rehberdeki kişiye 3 veya 4 defa tıklamak zorunda kalıyorsun. 12 de uygulama geçişlerinde takılma oluyor. Cihazda özelleştirme istemiyorum. Ama MIUI arayüzünden vazgeçemediği mden aosp kullanmıyorum . Genelde stock rom kullanamyı sevmeme rağmen bana hız ve stabilete olarak hangi stock veya costüm rom önerirsiniz
Doğrusunu söylemek gerekirse, benimde kurup denediğim miui 12.5 sistem olarak biraz ağır kaçıyor Mimax 3 için gibi bir izlenim edindim. Miui Eu 12.5 daha iyi çalışıyor diyenlerde var. İlle de Miui Arayüzü diyorsanız Miui Romların Version 10' dan itibaren başlayarak android 8.1 veya android 9 olanları daha uygun ve daha stabil olur diye düşünüyorum.
Mi Max3 piyasaya çıkalı sanırım 3-4 yıl oldu. O yüzden artık Custom Rom kullanmak bir zorunluluk haline geldi. Çünkü Miui romlar' ın yeni versiyonları MiMax 3' ün teknik yapısı ile teknoloji geliştikçe uyumluluk sağlamıyor, sistem hacmi olarakta ağır basıyor, zorluyor.
Buna karşın Custom Romların stabil olanları android 11' de bile MiMax 3' e şahane uyum sağlıyor. Örnek mi..?
Ben yıllardır Mi Max 2 ve Mi Max 3 telefonlarımda Lineage OS kullanan biriyim. Her iki telefonumda saat gibi çalışıyor. Özellikle android 11 olan Lineage OS 18.1 süper çalışıyor. Öneririm.

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Doğrusunu söylemek gerekirse, benimde kurup denediğim miui 12.5 sistem olarak biraz ağır kaçıyor Mimax 3 için gibi bir izlenim edindim. Miui Eu 12.5 daha iyi çalışıyor diyenlerde var. İlle de Miui Arayüzü diyorsanız Miui Romların Version 10' dan itibaren başlayarak android 8.1 veya android 9 olanları daha uygun ve daha stabil olur diye düşünüyorum.
Mi Max3 piyasaya çıkalı sanırım 3-4 yıl oldu. O yüzden artık Custom Rom kullanmak bir zorunluluk haline geldi. Çünkü Miui romlar' ın yeni versiyonları MiMax 3' ün teknik yapısı ile teknoloji geliştikçe uyumluluk sağlamıyor, sistem hacmi olarakta ağır basıyor, zorluyor.
Buna karşın Custom Romların stabil olanları android 11' de bile MiMax 3' e şahane uyum sağlıyor. Örnek mi..?
Ben yıllardır Mi Max 2 ve Mi Max 3 telefonlarımda Lineage OS kullanan biriyim. Her iki telefonumda saat gibi çalışıyor. Özellikle android 11 olan Lineage OS 18.1 süper çalışıyor. Öneririm.
Mi max 3 için Lineage OS 18.1 Linki :

my1369

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
s3
Konular
1
Benim tavsiyem bu
Acemi değilsen, system/app priv-app product/app içindeki gerekmeyen uygulamaları da silebilirsin

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Bu da güzel. Stabil Rom konusunda yardım istiyorsun, ama tavsiye ediyorsun. clap~~

Üst Alt