Soru Xiaomi Mi Max 3 de hangi romu kullanmaktasınız?

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
Arkadaşlar, Mi Max 3 için çok fazla rom yok daha doğrusu ben çok fazla araştırma yapamadım....
MIUI bazlı romlardan bende Global kararlı MIUI 9 yüklüydü ve MIUI10 kararlıya güncelledim..
BL Kilidimin açık olması ve TWRP yüklemiş ve rootlamış olmam sebebiyle, daha önceki cihazımdan bildiğim MIUI.Pro romu temiz yüklememe rağmen, devamlı bazı sistemlerin durduruldu hatası vermesi nedenyiyle EU 8.12.06 yükledim...Hem Pro, hemde EU, Çin rom bazlı olması sebebiyle, Android 9 versiyonuna sahip ve şu an EU dan memnunum...
EU da mı kalsam diye düşünüyorum...Global Beta ya PIE gelince ve ben EU dan sonra onu yüklersem, ARB den dolayı sorun yaşamam sanırım...
TWRP orijinal da olmak üzere, tam 4 tane denedim ve hepsi sorunluydu, Backup almıyordu, format data vs istiyordu, bende her şeyin bana göre düzgün çalıştığı (11-25-2018)twrp_v323-2_nitrogen_nijel8-MOD u yükledim....

Gelelim sorumuza....
Max 3 kullanıcılarının henüz çok fazla olmadığını biliyorum, BL kidiniz açıksa, şu an hangi MIUI bazlı romdasınız, hangilerini denediniz ve hangi TWRP sizde sorunsuz çalışmaktadır? Teşekkürler

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

jokerinabisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
37
Benim Yılbaşı hedeflerim arasında, yeni yıla Mi Mix 3 ile girmek var, yeni yılın ilk ayları da olabilir....
ben çok beğendim ve artık bir Amiral gemisi zevki tadayım diyorum, hem Max 2 ye nazaran daha zarif bir görüntüsü var

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Ben bir hatırlatayım dedim
Ki bende de geçti gibi bir şey hocam son bir barutum kaldı bakalım neye sıkıcaz Idea~~
Selametle hocam

Oyla:

Sakin61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Jeodezi
Konular
3
Skorpi hocam. Az önce magisk kurcalarken telefonu iyice bir bozdum. Rom uçmuş durumda twrp yüklü, bl açık. Stock rom kurmayı düşünüyorum yada sizin önereceğiniz bir çözüm olur mu?

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
Skorpi hocam. Az önce magisk kurcalarken telefonu iyice bir bozdum. Rom uçmuş durumda twrp yüklü, bl açık. Stock rom kurmayı düşünüyorum yada sizin önereceğiniz bir çözüm olur mu?
Uçmuş derken? Önce güç tuşuna 10-15 saniye basın, açılması lazım....açılmazsa, bakalım ne yapabilirz diye

MIUI Can'dır, Mi ise Canan

Oyla:

Sakin61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Jeodezi
Konular
3
Cihaz Android yazısında kalıyor, sistem yüklenmiyor. twrp den format data yaptım olmadı yine android yazısında kalıyor. Yeni konu açıp kirlilik yapmak istemedim ama bu konu yeri değilse açayım.

Ayrıca buradan MIUI 10 V10.0.1.0.OEDMIFH dosyasını indirdim hazırda twrp ile yüklemek için. Kafamı bl açık olması kurcalıyor muhtemelen brick olur cihaz diye düşünüyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Uçmuş derken? Önce güç tuşuna 10-15 saniye basın, açılması lazım....açılmazsa, bakalım ne yapabilirz diye

Ek bilgi twrp den magisk tekrar yükledim ama yine android yazısında kalıyorum hocam.

Son düzenleme:
Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
Cihaz Android yazısında kalıyor, sistem yüklenmiyor. twrp den format data yaptım olmadı yine android yazısında kalıyor. Yeni konu açıp kirlilik yapmak istemedim ama bu konu yeri değilse açayım.

Ayrıca buradan MIUI 10 V10.0.1.0.OEDMIFH dosyasını indirdim hazırda twrp ile yüklemek için. Kafamı bl açık olması kurcalıyor muhtemelen brick olur cihaz diye düşünüyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ek bilgi twrp den magisk tekrar yükledim ama yine android yazısında kalıyorum hocam.
TWRP den Backup aldıysanız, onu geri yüklemeyi denediniz mi?...almadıysanız TWRP den Lazy flasher yükleyip, reboot ederek deneyiniz...cihazınız boot etmiyor çünkü

Oyla:

Sakin61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Jeodezi
Konular
3
TWRP den Backup aldıysanız, onu geri yüklemeyi denediniz mi?...almadıysanız TWRP den Lazy flasher yükleyip, reboot ederek deneyiniz...cihazınız boot etmiyor çünkü

Bu da olmadı malesef.

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
Bu da olmadı malesef.
Hocam şu an Mi Max 3 de çok yeni olmam nedeniyle, size tam olarak nasıl yardımcı olabileceğimi gerçekten de bilmiyorum ve üzülüyorum....
tam olarak neler yaptığınızı ve nasıl bu duruma geldiğinizi daha detaylı bir şekilde anlatma inkanınız olursa, belki gözden kaçmış olan bir detayı yakalayabiliriz...

Oyla:

Sakin61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Jeodezi
Konular
3
Hocam şu an Mi Max 3 de çok yeni olmam nedeniyle, size tam olarak nasıl yardımcı olabileceğimi gerçekten de bilmiyorum ve üzülüyorum....
tam olarak neler yaptığınızı ve nasıl bu duruma geldiğinizi daha detaylı bir şekilde anlatma inkanınız olursa, belki gözden kaçmış olan bir detayı yakalayabiliriz...

magisk ile bir modül denemek istedim (NTSF ExFAT dosya sistemleri ile ilgili bir modüldü), yeniden başlat yaptıktan sonra cihazın sıfırlanması gerektiği uyarısını verdi. TWRP ile modülü kaldırmak istediğimde sistem hafızasını 0 mb olarak gösteriyordu ayrıca bir şey flaşlayamadım. Format data yapıp cihazı tamamen sıfırladım bende şuan telefon hafızası görünüyor flaşlama yapabiliyorum ama cihazı açmak istediğimde bu sefer android yazısında kalıyor. yukarda indirdiğim rom dosyasını twrp ile flaşlasam sorunu çözemez miyim hocam? bl açık olmasından dolayı şüphede kaldım. Veri kaybı önemli değil cihazı 2 saatte eski haline getiririm tabi açabilirsem.

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
magisk ile bir modül denemek istedim (NTSF ExFAT dosya sistemleri ile ilgili bir modüldü), yeniden başlat yaptıktan sonra cihazın sıfırlanması gerektiği uyarısını verdi. TWRP ile modülü kaldırmak istediğimde sistem hafızasını 0 mb olarak gösteriyordu ayrıca bir şey flaşlayamadım. Format data yapıp cihazı tamamen sıfırladım bende şuan telefon hafızası görünüyor flaşlama yapabiliyorum ama cihazı açmak istediğimde bu sefer android yazısında kalıyor. yukarda indirdiğim rom dosyasını twrp ile flaşlasam sorunu çözemez miyim hocam? bl açık olmasından dolayı şüphede kaldım. Veri kaybı önemli değil cihazı 2 saatte eski haline getiririm tabi açabilirsem.
Hangi romdaydıysanız, o romu TWRP den flaslayin ( öncesinde 4 wipe yapın) ve reboot etmeden Lazy flasher fleşleyip, reboot edin...açılması lazım
açılmazsa eğer , o zaman eski romunuzun Firmwaresini yükleyip, işlemleri tekrarlayın

Oyla:

Sakin61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Jeodezi
Konular
3
Hangi romdaydıysanız, o romu TWRP den flaslayin ( öncesinde 4 wipe yapın) ve reboot etmeden Lazy flasher fleşleyip, reboot edin...açılması lazım
açılmazsa eğer , o zaman eski romunuzun Firmwaresini yükleyip, işlemleri tekrarlayın

Hocam emin olmak için tekrar soracağım kusuruma bakmayın bl açık cihaza global stok rom yüklemek cihazı kullanım dışı bırakmaz değil mi? stok rom kullanıyordum..

Oyla:
Üst Alt