Soru Xiaomi Mi Max 3 de hangi romu kullanmaktasınız?

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Arkadaşlar, Mi Max 3 için çok fazla rom yok daha doğrusu ben çok fazla araştırma yapamadım....
MIUI bazlı romlardan bende Global kararlı MIUI 9 yüklüydü ve MIUI10 kararlıya güncelledim..
BL Kilidimin açık olması ve TWRP yüklemiş ve rootlamış olmam sebebiyle, daha önceki cihazımdan bildiğim MIUI.Pro romu temiz yüklememe rağmen, devamlı bazı sistemlerin durduruldu hatası vermesi nedenyiyle EU 8.12.06 yükledim...Hem Pro, hemde EU, Çin rom bazlı olması sebebiyle, Android 9 versiyonuna sahip ve şu an EU dan memnunum...
EU da mı kalsam diye düşünüyorum...Global Beta ya PIE gelince ve ben EU dan sonra onu yüklersem, ARB den dolayı sorun yaşamam sanırım...
TWRP orijinal da olmak üzere, tam 4 tane denedim ve hepsi sorunluydu, Backup almıyordu, format data vs istiyordu, bende her şeyin bana göre düzgün çalıştığı (11-25-2018)twrp_v323-2_nitrogen_nijel8-MOD u yükledim....

Gelelim sorumuza....
Max 3 kullanıcılarının henüz çok fazla olmadığını biliyorum, BL kidiniz açıksa, şu an hangi MIUI bazlı romdasınız, hangilerini denediniz ve hangi TWRP sizde sorunsuz çalışmaktadır? Teşekkürler

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

DIYARBAKIR

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Diyar bekir
Cihazım
13 ULTRA
Konular
13
Miui pro 8.12.6 kullanıyorum hiç bir sorun yaşamıyorum bu romda, belki fw uptade yapmadığınız içöin sorun yaşıyor olabilirsiniz.. twrp 3.2.3-0 versiyonunu kullanıyorum. backup almadım, rom yükleyip wipe yapıyorum sıkıntı çıkmıyor.

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Miui pro 8.12.6 kullanıyorum hiç bir sorun yaşamıyorum bu romda, belki fw uptade yapmadığınız içöin sorun yaşıyor olabilirsiniz.. twrp 3.2.3-0 versiyonunu kullanıyorum. backup almadım, rom yükleyip wipe yapıyorum sıkıntı çıkmıyor.
Olabilir hocam, henüz öğrenme aşamasındayım... Hangi FW yi nasıl yapmalıyım?

Oyla:

DIYARBAKIR

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Diyar bekir
Cihazım
13 ULTRA
Konular
13
Revu rom fw uptade veriyor, diğerlerinin verdiğini görmedim henüz.. revu romda mesela adam sorun yaşıyor, fw uptade yap diyorlar, yapıyor sorunu çözülüyor:D bize son çıkan bu galiba
TWRP den rom yükler gibi yüklüyorsunuz. Arb sıkıntısı yok bu fw'de bilginiz olsun. zaten yazıyor non-arb diye.
Olabilir hocam, henüz öğrenme aşamasındayım... Hangi FW yi nasıl yapmalıyım?

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Revu rom fw uptade veriyor, diğerlerinin verdiğini görmedim henüz.. revu romda mesela adam sorun yaşıyor, fw uptade yap diyorlar, yapıyor sorunu çözülüyor:D bize son çıkan bu galiba
TWRP den rom yükler gibi yüklüyorsunuz. Arb sıkıntısı yok bu fw'de bilginiz olsun. zaten yazıyor non-arb diye.
Sorun yaşanan romun üzerine fleslemek yeterli yani Firmware nin, doğru mu anlıyorum yoksa önce FW yi once flesleyip üzerine mi romu kurmak lazım

Son düzenleme:
Oyla:

DIYARBAKIR

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Diyar bekir
Cihazım
13 ULTRA
Konular
13
Rom sonrası yükleyebilirsiniz. Benim gibi garantici iseniz hem rom öncesi hemde rom sonrası yükleyin:D

Sorun yaşanan romun üzerine fleslemek yeterli yanSorun yaşanan romun üzerine fleslemek yeterli yani Firmware nin, doğru mu anlıyorum yoksa önce FW yi once flesleyip üzerine mi romu kurmak lazım

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Peki hocam bu sizin linkini verdiğiniz Global roma ait, bendeki EU, yani ÇİN developer bazlı, bunu yüklersem, sorun olmayacağından eminmisiniz

Gesendet von meinem
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Mi Max 3 mit Tapatalk

Oyla:

DIYARBAKIR

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Diyar bekir
Cihazım
13 ULTRA
Konular
13
Peki hocam bu sizin linkini verdiğiniz Global roma ait, bendeki EU, yani ÇİN developer bazlı, bunu yüklersem, sorun olmayacağından eminmisiniz

Gesendet von meinem
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Mi Max 3 mit Tapatalk

Benim cihaz çin sürümü, ben bunu yükledim bir sıkıntı olmadı hocam. Eu romda'da miuiproda da room da da sıkıntı çıkmadı.
Emin değilim hocam. Elime global cihaz geçmediği için kesin birşey diyemem.

Skorpi
Revo rom için şunu vermişler en son. Romu yüklemede sıkıntı yoksa fw uptade'de olmaz herhalde diye düşünüyorum. Dediğim gibi çin bazlı, çin telefonda hiç bir sıkıntı çıkmadı.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt