Soru Xiaomi Mi Max 2 Pixel Experience Rom Hızlı Şarj Desteği Hakkında

Abdulkadir Şencan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi Max 2
Konular
2
Esenlikler arkadaşlar. Mi Max 2 telefonuma birkaç hafta önce pixel experience rom kurdum. (Şuanda miui 9.5 yüklü) Romu kurduğunda herşey gayet güzeldi fakat telefonu gece şarja takıp sabah uyandığımda (takribi 4-5 saat) şarjın %40'lardan %75'lere geldiğini gördüm. Romda hızlı şarj desteği yok sanırım. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ve bana bilgi verebilir mi?

Ayrıca bir çok custom rom üreticisinin (Lineage os dahil) Mi Max 2 için resmi olarak custom rom üretmediğini gördüm. Piyasada bulunan çoğu rom Mi Max 2 için gayriresmi. Bu durum hakkında düşünceleriniz nelerdir? Mi Max 2 için resmi custom rom üreten gruplar var mı?

*Gayriresmi kelimesinden kastım romların genellikle başka bir cihaz için üretilmiş ve Mi Max 2'ye uyması için resmi tedarikçi dışındaki özel bir geliştirici tarafından portlanmış olmasıdır.

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Güvenlik
Konular
208
Merhabalar,ne yazık ki Aosp tabanlı romlarda(Oreo-Pie)hızlı şarj desteği yok.Ama cihaz şarjda iken kapatıp açtığınızda hızlı şarj devreye giriyor.
Evet resmi(Officall)romlar mevcut ama tam anlamıyla nougat gibi sağlıklı çalışan yok maalesef çoğu bug lu.Max 2 bölümünde güncel paylaşımlar da mevcut inceleyebilirsiniz.

Oyla:

nigzes1907

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezgin
Cihazım
Mi 12 S Ultra
Konular
17
Şunuda denermisin farklı bir şarj kablosu kullan kablolar bazen kısmen bozuluyor

Oyla:

Abdulkadir Şencan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi Max 2
Konular
2
Rom telefonumda yüklü olmadığı için denemem imkansız malesef.

Oyla:

Abdulkadir Şencan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi Max 2
Konular
2
cohci52 nigzes1907 hocam açıkçası beni şaşırtan bir diğer şey pixel experience romda -ki bu rom resmi Mi Max 2 romlarından biri- hızlı şarjın olmayıp unofficial lineageos 16' da hızlı şarj desteğinin olması. Bir geliştirici neden resmi olarak rom ürettiği bir cihaz için hızlı şarj desteği sunmaz ki? Forumda pixel experience rom kullanan varsa bu sorunun devam edip etmediği hakkında bilgi verebilirler mi? Ya da nasıl çözdükleri hakkında? Benim malesef romu kullanma imkanım şuan yok.

Son düzenleme:
Oyla:

Tncy

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tncy ☯️
Cihazım
Xiaomi
Konular
31
Greeshan ve miui dışında zaten düzgün rom yok piyasada max 2 içn hocam. Eu bile buglu ve çok sarj yiyor.
(param şi̇mdi̇li̇k olmadiğindan mi̇ui̇proyu denemedi̇m yazinin dişinda tutabi̇li̇rsi̇ni̇z)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Oyla:

Abdulkadir Şencan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi Max 2
Konular
2
Tncy aslında haklısınız hocam multi rom denemiştim aşırı ısınma sorunu yaşadım. Telefonu aldığım ilk zamanlarda da ısınma sorunu yaşamıştım. Romun o sürümündeki bir sıkıntıdan kaynaklı galiba.

Oyla:

Dirsehan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Dirsehantr
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
10
konuyu hortlatıyorum fakat şuan pixel exp. rom yüklü mi 5s cihazıma dakika da yüzde 3 şarj ediyor çıldırdı şuan

Oyla:

Abdulkadir Şencan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi Max 2
Konular
2
Hocam romu tekrar kurduğumda herhangi bir sorun yoktu. Şarj süresi de gayet iyiydi. Galiba rom insanlarla kafa bulmayı seviyor.

Oyla:
Üst Alt