Yardım Xiaomi Mi Max 2....Neden SD 625 İşlemci kullanıldı, SD 660 beklenirken?

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
1. SD650 / 2, yüksek performans için üretilirken SD625, İşlemci Gücü, Termal Kararlılık ve Güç Verimliliği açısından iyi bir denge oluşturmaktadır. SD650 / 22'de kullanılan ARM Cortex-A72 Çekirdekleri, SD625'de kullanılan 14nm FinFET İşlemi, termal kararlılığından sorumludur ve inanılmaz bir pil Ömrü sağlar.

2. SD650 / 2'de kullanılan Adreno 510 GPU, SD625'te kullanılan Adreno 506'dan biraz daha güçlüdür. Bununla birlikte, SD650 / 2 ile ana konu, ağır işler yaptıktan veya ileri teknoloji oyunlarını oynadıktan sonra, CPU daraltır ve aşırı ısınır. Bu sayı SD652'de SD650 ile karşılaştırıldığında daha yaygındır. Dolayısıyla SD625'in SD650 / 2 üzerindeki termal üstünlükleri vardır.

3. Ayrıca SD625'de kullanılan Adreno 506 GPU, OpenGL ES 3.1+'yı desteklerken, SD650 / 2'de kullanılan Adreno 510 bunu desteklemez. Bu, Dead Trigger 2, Modern Combat ve benzeri oyunların OpenGL ES 3.1 API'si için optimize edildiği gibi ham grafik performans oyunlarında gösterilir. Performans artışı, yükleme sürelerinin daha hızlı olması ve kare hızlarında düşüş olmaması ile önemlidir.

4. Hem SD650 / 652 hem de SD625 Hızlı Şarj 3,0'ı destekliyor, ancak sadece Mi Max 2.'de destekleniyor

5. Modem açısından, X6 LTE Modem SD625'de kullanılıyorken SD850 modülden yararlanılmaktadır. Dolayısıyla, bu kesinlikle daha iyi hız avantajları sağlar.

6. SD625, aynı Sony Exmor IMX318 ISP'nin Mi 6 & Mi Max 2'de neden kullanıldığını söylemeye gerek olmadan daha yüksek bir kamera çözünürlüğünü (24MP'ye kadar) desteklemektedir.

Sonuç:

Genel performans dikkate alındığında, SD625 SoC, her yönüyle iyi bir denge oluşturan Mi Max 2 için en iyi seçimdir! Kesin olarak, daha hızlı çekirdek (SD650 / 2'de kullanılır) daha iyi demek değildir...

Yaklaşık 2 Haftadır kullanmaktayım ve Olumsuz Yorumları vs unutun....
Fiyat/Performans Cihazı ve Canavarı istiyorsanız ve Büyük Ekran'dan hoşlanıyorsanız, tereddüt etmeden alınabilinecek TEK Cihaz.
Xiaomi forever....

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

enes45

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
enes
Cihazım
RedmiNote 8 Pro
Konular
5
İyi akşamlar.Ekran büyüklüğü ve batarya konusunda ilgimi çekti bu telefon.Sanırım 128 gb.olan modeli 1500 Tl civarı.Ayrıca hafıza kartı desteği de çok iyi.Çünkü sürekli ders videoları izliyorum.Benim merak ettiğim bir kaç soru var.Cevaplarsanız sevinirim.
1-Vodafone da 4G bağlantı konusunda sorunlu olduğu doğru mu?
2-Bu telefonda wifi hotspot var mı?
3-Adım sayar uygulaması var mı?Uygulama olmasa bile destekleyen sensörler bulunuyor mu?
4-GPS özelliğini kullandınız mı?Uyduları hızlı buluyor mu?
5-Dışarda güneşli ortamda ekran görünürlüğü nasıl?
6-Bu telefona root yetkisi verilebilir mi?

Aklıma gelen sorular şimdilik bunlar.Teşekkür ederim.

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
İyi akşamlar.Ekran büyüklüğü ve batarya konusunda ilgimi çekti bu telefon.Sanırım 128 gb.olan modeli 1500 Tl civarı.Ayrıca hafıza kartı desteği de çok iyi.Çünkü sürekli ders videoları izliyorum.Benim merak ettiğim bir kaç soru var.Cevaplarsanız sevinirim.
1-Vodafone da 4G bağlantı konusunda sorunlu olduğu doğru mu?
2-Bu telefonda wifi hotspot var mı?
3-Adım sayar uygulaması var mı?Uygulama olmasa bile destekleyen sensörler bulunuyor mu?
4-GPS özelliğini kullandınız mı?Uyduları hızlı buluyor mu?
5-Dışarda güneşli ortamda ekran görünürlüğü nasıl?
6-Bu telefona root yetkisi verilebilir mi?

Aklıma gelen sorular şimdilik bunlar.Teşekkür ederim.
1.Vodafone kullanlar bir sorun olmadığını söylüyorlar
2.Var
3.Var, evet
4.Var, evet
5.Fena değil
6.Evet

Oyla:

enes45

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
enes
Cihazım
RedmiNote 8 Pro
Konular
5
1.Vodafone kullanlar bir sorun olmadığını söylüyorlar
2.Var
3.Var, evet
4.Var, evet
5.Fena değil
6.Evet
Tekrar merhaba.Telefonla ilgili birkaç sorum daha olacaktı.Tekrar numaralandırarak sorayım. :)
Umarım sizi sıkmıyorumdur.Ve bu modelle ilgili aklında soru işareti olanlara da yardımcı olur.

1-Bildirim led'i farklı renkleri destekliyor mu?
2-Type-C girişi öteki modellere göre farkedilir derecede veri aktarım hızı sağlar mı?
3-Başka model xiaomi cihazları için yayınlanan uygulamalar bu telefona yüklenebilir mi?
4-Daha küçük ekran telefonlar için uyarlanan temalar bu mi max 2 de kullanılabilir mi?

Oyla:

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Tekrar merhaba.Telefonla ilgili birkaç sorum daha olacaktı.Tekrar numaralandırarak sorayım. :)
Umarım sizi sıkmıyorumdur.Ve bu modelle ilgili aklında soru işareti olanlara da yardımcı olur.

1-Bildirim led'i farklı renkleri destekliyor mu?
2-Type-C girişi öteki modellere göre farkedilir derecede veri aktarım hızı sağlar mı?
3-Başka model xiaomi cihazları için yayınlanan uygulamalar bu telefona yüklenebilir mi?
4-Daha küçük ekran telefonlar için uyarlanan temalar bu mi max 2 de kullanılabilir mi?
1-) Hayır
2-) Bilmiyorum
3-) Bilmiyorum
4-) Biliyorum

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Oyla:

taro2229

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Duran Polat
Cihazım
Mi Note 3
Konular
2
Hocam heryerde bu konuyu arıyordum sonunda buldum Mi Max 2 ve Mi Note 3 arasında kalmıştım sebebi ise ben büyük ekranı seven biriyim fakat performansıda bir o kadar önemseyen biriyim.Konuyu soru ve yardım bölümünde açmıştım aslında ama sizin bu vermiş olduğunuz bilgileri söyledi bir arkadaş,bende bu konuda sizden yardım isticektim.
Mi Max 2 de sd 625 varken Mi Note 3 de sd 660 var birde üstüne Mi Max 2 de 4 gb lpddr3 ram varken Mi Note 3 de 6 gb lpddr4x ram var bu bilgiler ışığında aklıma takılan tek soru şu hocam Mi max 2,Mi note 3 e göre daha stabil yada stabil değil diyebilir miyiz,yani mi note 3 de kullanılan donanım evet güçlü ama bu mi note 3 Mi Max 2 den daha iyi demek mi.Şimdiden çok teşekkür ederim..

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hocam heryerde bu konuyu arıyordum sonunda buldum Mi Max 2 ve Mi Note 3 arasında kalmıştım sebebi ise ben büyük ekranı seven biriyim fakat performansıda bir o kadar önemseyen biriyim.Konuyu soru ve yardım bölümünde açmıştım aslında ama sizin bu vermiş olduğunuz bilgileri söyledi bir arkadaş,bende bu konuda sizden yardım isticektim.
Mi Max 2 de sd 625 varken Mi Note 3 de sd 660 var birde üstüne Mi Max 2 de 4 gb lpddr3 ram varken Mi Note 3 de 6 gb lpddr4x ram var bu bilgiler ışığında aklıma takılan tek soru şu hocam Mi max 2,Mi note 3 e göre daha stabil yada stabil değil diyebilir miyiz,yani mi note 3 de kullanılan donanım evet güçlü ama bu mi note 3 Mi Max 2 den daha iyi demek mi.Şimdiden çok teşekkür ederim..
Büyük ekran seviyorsanız tek kelime ile Xiaomi'lerin Kral'ı Mi Max 2 diyorum....

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Oyla:

SteyrWT

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ekrem Aykut
Cihazım
Mi Max 32GB
Konular
6
Büyük ekran seviyorsanız tek kelime ile Xiaomi'lerin Kral'ı Mi Max 2 diyorum....

Genel olarak bu özelliği kaybetmemek ve biraz da model yükseltmek için Mi Max 32 GB modelinden Mi Max2 64 GB modeline dün itibariyle terfi ettim.

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Genel olarak bu özelliği kaybetmemek ve biraz da model yükseltmek için Mi Max 32 GB modelinden Mi Max2 64 GB modeline dün itibariyle terfi ettim.
Hayırlı olsun, güle güle kullanın İnşallah

Oyla:

mharun

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Harun
Cihazım
Mi A3
Meslek