Yardım Xiaomi Mi Max 2....Neden SD 625 İşlemci kullanıldı, SD 660 beklenirken?

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
1. SD650 / 2, yüksek performans için üretilirken SD625, İşlemci Gücü, Termal Kararlılık ve Güç Verimliliği açısından iyi bir denge oluşturmaktadır. SD650 / 22'de kullanılan ARM Cortex-A72 Çekirdekleri, SD625'de kullanılan 14nm FinFET İşlemi, termal kararlılığından sorumludur ve inanılmaz bir pil Ömrü sağlar.

2. SD650 / 2'de kullanılan Adreno 510 GPU, SD625'te kullanılan Adreno 506'dan biraz daha güçlüdür. Bununla birlikte, SD650 / 2 ile ana konu, ağır işler yaptıktan veya ileri teknoloji oyunlarını oynadıktan sonra, CPU daraltır ve aşırı ısınır. Bu sayı SD652'de SD650 ile karşılaştırıldığında daha yaygındır. Dolayısıyla SD625'in SD650 / 2 üzerindeki termal üstünlükleri vardır.

3. Ayrıca SD625'de kullanılan Adreno 506 GPU, OpenGL ES 3.1+'yı desteklerken, SD650 / 2'de kullanılan Adreno 510 bunu desteklemez. Bu, Dead Trigger 2, Modern Combat ve benzeri oyunların OpenGL ES 3.1 API'si için optimize edildiği gibi ham grafik performans oyunlarında gösterilir. Performans artışı, yükleme sürelerinin daha hızlı olması ve kare hızlarında düşüş olmaması ile önemlidir.

4. Hem SD650 / 652 hem de SD625 Hızlı Şarj 3,0'ı destekliyor, ancak sadece Mi Max 2.'de destekleniyor

5. Modem açısından, X6 LTE Modem SD625'de kullanılıyorken SD850 modülden yararlanılmaktadır. Dolayısıyla, bu kesinlikle daha iyi hız avantajları sağlar.

6. SD625, aynı Sony Exmor IMX318 ISP'nin Mi 6 & Mi Max 2'de neden kullanıldığını söylemeye gerek olmadan daha yüksek bir kamera çözünürlüğünü (24MP'ye kadar) desteklemektedir.

Sonuç:

Genel performans dikkate alındığında, SD625 SoC, her yönüyle iyi bir denge oluşturan Mi Max 2 için en iyi seçimdir! Kesin olarak, daha hızlı çekirdek (SD650 / 2'de kullanılır) daha iyi demek değildir...

Yaklaşık 2 Haftadır kullanmaktayım ve Olumsuz Yorumları vs unutun....
Fiyat/Performans Cihazı ve Canavarı istiyorsanız ve Büyük Ekran'dan hoşlanıyorsanız, tereddüt etmeden alınabilinecek TEK Cihaz.
Xiaomi forever....

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Escobar1945

Epicrom MIUI Developer&Android Rom Developer
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52
Elinize sağlık çok güzel bir açıklama olmuş Skorpi hocam akılda kalan soru işaretlerini tamamen ortadan kaldırmış oldunuz tebrikler

Redmi Note 4X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Elinize sağlık çok güzel bir açıklama olmuş Skorpi hocam akılda kalan soru işaretlerini tamamen ortadan kaldırmış oldunuz tebrikler

Redmi Note 4X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Rica ederim Üstadım....henüz Xiaomi konusunda Emekleme devresindeyim...
ama bildiklerimi de paylaşmaktan geri durmayacağımı daha önce belirtmiştim zaten....

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
yalnız daha düşük nanometre olması güzel bişey ama s650 s625 daha performanslı bunun aksini iddia edemezsiniz istediğiniz sentetik test ve uzun kullanımda buna dahildir.Cihaz ısınması ve pil abartıldığı kadar fark yok . Bazı kullanıcılar s650de daha çok batarya tasarrufu bile sağlayabilir kişiden kişiye değişir. .

Oyla:

KyhnVrgli41

****GALATASARAY****
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayhan
Cihazım
REDMİ K40 GMİNG
Meslek
GKK Sorumlusu
Konular
34
Skorpi hocam Hocam, Sizi TürkPDA'dan uzun seneler tanıyorum...Siz, boşuna ve çok önceden, incelemeden, araştırmadan zaten bir şey almazsınız...zaten hep daha kompakt ve Büyük Ekran istiyordunuz ve boşuna, bana da Xiaomi aldırmadınız.....

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
yalnız daha düşük nanometre olması güzel bişey ama s650 s625 daha performanslı bunun aksini iddia edemezsiniz istediğiniz sentetik test ve uzun kullanımda buna dahildir.Cihaz ısınması ve pil abartıldığı kadar fark yok . Bazı kullanıcılar s650de daha çok batarya tasarrufu bile sağlayabilir kişiden kişiye değişir. .
Ben kesinlikle bir şey İDDİA etmedim.....Cihazı bizzat kullanıyorum ve fikirlerimi ve Teknik Bilgiyi paylaştım....Kimse Benimle aynı fikirde olmak zorunda değil....Elbette çok daha mükemmel ve de Süper Cihazlar mevcut....İyi Bayramlar

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
iyi günlerde kullan hocam tabiki sd652 625e göre daha fazla ısınır ama cortex a72 nin gücünü biraz hafife almıssınız. aslında sd 652 nin 28 nm ile üretilesi büyük hataydı o çipset eğer 14nm ile üretilmiş olsaydı termal olarak daha dengeli olurdu o işlemcideki hatayı sd660 da düzeltttiler bence sd625 yerine sd660 kullanılması çok daha iyi olurdu ama sd660 ın sd 820den çok daha ucuz olacagını pek sanmıyorum çok üst düzey bi çip set sd660 tek eksiği bence yine gpu onundışında lpddr4x ram ve kyro 260 ile gelmesi gayet iyi işlem gücü bakımından iyi bi çipsrt ancak gpu tırt...
bide bu sd652 de aynı şekilde iyi işlem gücü sunuyor ancak asıl işlem gücünü dedigim gibi 28 nm olması engellesede 14nm ile üretilen cortex a53 çekirdeklerinden güç alan sd625den fazladır yada kıl payıyla öndedir. bazı işlemlerde öne geçip baya farkda atabilir ama tercih meselesi birazda sd625 sd652 ye pl süresi bakımından baya fark atar buda önemli bi ayrıntı :)
bence keşke sd660 olsaydı samsung 10 un piyasadaki en büyük alternatifi olurdur iyi bir pazarlama ile. bence xiaomi sd660 a okadar para dökmektense sd625 ile uygun fiyatlı bir çözüme gitti.

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Ben kesinlikle bir şey İDDİA etmedim.....Cihazı bizzat kullanıyorum ve fikirlerimi ve Teknik Bilgiyi paylaştım....Kimse Benimle aynı fikirde olmak zorunda değil....Elbette çok daha mükemmel ve de Süper Cihazlar mevcut....İyi Bayramlar

sizede iyi bayramlar hocam lafım size değil genel olarak söyledim

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
iyi günlerde kullan hocam tabiki sd652 625e göre daha fazla ısınır ama cortex a72 nin gücünü biraz hafife almıssınız. aslında sd 652 nin 28 nm ile üretilesi büyük hataydı o çipset eğer 14nm ile üretilmiş olsaydı termal olarak daha dengeli olurdu o işlemcideki hatayı sd660 da düzeltttiler bence sd625 yerine sd660 kullanılması çok daha iyi olurdu ama sd660 ın sd 820den çok daha ucuz olacagını pek sanmıyorum çok üst düzey bi çip set sd660 tek eksiği bence yine gpu onundışında lpddr4x ram ve kyro 260 ile gelmesi gayet iyi işlem gücü bakımından iyi bi çipsrt ancak gpu tırt...
bide bu sd652 de aynı şekilde iyi işlem gücü sunuyor ancak asıl işlem gücünü dedigim gibi 28 nm olması engellesede 14nm ile üretilen cortex a53 çekirdeklerinden güç alan sd625den fazladır yada kıl payıyla öndedir. bazı işlemlerde öne geçip baya farkda atabilir ama tercih meselesi birazda sd625 sd652 ye pl süresi bakımından baya fark atar buda önemli bi ayrıntı :)
bence keşke sd660 olsaydı samsung 10 un piyasadaki en büyük alternatifi olurdur iyi bir pazarlama ile. bence xiaomi sd660 a okadar para dökmektense sd625 ile uygun fiyatlı bir çözüme gitti.
Aşağı yukarı aynı şeylerden bahsediyoruz, ama Xiaomi'nin de demekki bir BİLDİĞİ varki, 660 yerine 625 kullanmış.....

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Aşağı yukarı aynı şeylerden bahsediyoruz, ama Xiaomi'nin de demekki bir BİLDİĞİ varki, 660 yerine 625 kullanmış.....

bende olsam bende sd625 kullanırdım dedğim gibi maliyet okalı biraz sd660 ın maliyeti sd820dden çokda aşağıya düşmüyor ama alıcı gözüyle bakınca tabiki sd660 olmasını isterdim ama oda tatmin etmezdi beni :) şuan sd821 den memnunum.

Oyla:
Üst Alt