Yardım Xiaomi Mi Max 2....Neden SD 625 İşlemci kullanıldı, SD 660 beklenirken?

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
1. SD650 / 2, yüksek performans için üretilirken SD625, İşlemci Gücü, Termal Kararlılık ve Güç Verimliliği açısından iyi bir denge oluşturmaktadır. SD650 / 22'de kullanılan ARM Cortex-A72 Çekirdekleri, SD625'de kullanılan 14nm FinFET İşlemi, termal kararlılığından sorumludur ve inanılmaz bir pil Ömrü sağlar.

2. SD650 / 2'de kullanılan Adreno 510 GPU, SD625'te kullanılan Adreno 506'dan biraz daha güçlüdür. Bununla birlikte, SD650 / 2 ile ana konu, ağır işler yaptıktan veya ileri teknoloji oyunlarını oynadıktan sonra, CPU daraltır ve aşırı ısınır. Bu sayı SD652'de SD650 ile karşılaştırıldığında daha yaygındır. Dolayısıyla SD625'in SD650 / 2 üzerindeki termal üstünlükleri vardır.

3. Ayrıca SD625'de kullanılan Adreno 506 GPU, OpenGL ES 3.1+'yı desteklerken, SD650 / 2'de kullanılan Adreno 510 bunu desteklemez. Bu, Dead Trigger 2, Modern Combat ve benzeri oyunların OpenGL ES 3.1 API'si için optimize edildiği gibi ham grafik performans oyunlarında gösterilir. Performans artışı, yükleme sürelerinin daha hızlı olması ve kare hızlarında düşüş olmaması ile önemlidir.

4. Hem SD650 / 652 hem de SD625 Hızlı Şarj 3,0'ı destekliyor, ancak sadece Mi Max 2.'de destekleniyor

5. Modem açısından, X6 LTE Modem SD625'de kullanılıyorken SD850 modülden yararlanılmaktadır. Dolayısıyla, bu kesinlikle daha iyi hız avantajları sağlar.

6. SD625, aynı Sony Exmor IMX318 ISP'nin Mi 6 & Mi Max 2'de neden kullanıldığını söylemeye gerek olmadan daha yüksek bir kamera çözünürlüğünü (24MP'ye kadar) desteklemektedir.

Sonuç:

Genel performans dikkate alındığında, SD625 SoC, her yönüyle iyi bir denge oluşturan Mi Max 2 için en iyi seçimdir! Kesin olarak, daha hızlı çekirdek (SD650 / 2'de kullanılır) daha iyi demek değildir...

Yaklaşık 2 Haftadır kullanmaktayım ve Olumsuz Yorumları vs unutun....
Fiyat/Performans Cihazı ve Canavarı istiyorsanız ve Büyük Ekran'dan hoşlanıyorsanız, tereddüt etmeden alınabilinecek TEK Cihaz.
Xiaomi forever....

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Elinize sağlık hocam güzel bir yazı olmuş.
625 gerçekten çok iyi bir işlemci. Özellikle güç yönetimi açısından efsane diyebilirim. Ayrıca 625 ile rahat rahat pubg bile oynuyorsunuz.
Kafama takılan tek soru var.
Xiaomi Redmi S2 modeline Android 8 li MiUi 10 verdiği halde benim kullandığım ve dünyada meşhur olmuş 625 işlemciye sahip olan Redmi Note 4 SD 625 işlemcili modele neden Android 8 vermez.
Çok içerledim bu duruma.
SD 625 in bir tık üstünde bana göre 636 var. Oda aynı 625 gibi hem tasarrufu iyi hemde performansı iyi. Bu anlamda bakınca Redmi Note 5 AI yada bazı yerlerde geçen adı ile pro yeni bir en çok satan model olma adayı.
Teşekkürler hocam... Sanırım hem Mido'ya hemde Abisi Oxygen'e Miui10 Global kararlı ile birlikte Android 8 gelecek... Ayrıca zaten Miui10 bazlı tüm Beta romlarda zaten birçok hem Oreo, hemde Pie uygulaması/özellikleri mevcut, o nedenle Cihazınız da gördüğünüz Android 7 yazısına çok da fazla kafa takmayınız

Gesendet von meinem Mi Max 2 mit Tapatalk

Oyla:

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
196
Teşekkürler hocam... Sanırım hem Mido'ya hemde Abisi Oxygen'e Miui10 Global kararlı ile birlikte Android 8 gelecek... Ayrıca zaten Miui10 bazlı tüm Beta romlarda zaten birçok hem Oreo, hemde Pie uygulaması/özellikleri mevcut, o nedenle Cihazınız da gördüğünüz Android 7 yazısına çok da fazla kafa takmayınız

8 almayacak sadece miui 10 gelecek diye forumlarda yazı vardı ama, siz daha iyi bilirsiniz.
sürüm numarasına çok da takılmamak lazım tabi de, insan istiyor genede :)

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
8 almayacak sadece miui 10 gelecek diye forumlarda yazı vardı ama, siz daha iyi bilirsiniz.
sürüm numarasına çok da takılmamak lazım tabi de, insan istiyor genede :)
Estağfurullah hocam, benim birşey bildiğim yok ve başka forumlarda yazan beni ilgilendirmiyor ama 8 gelecek

Oyla:

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
196
Estağfurullah hocam, benim birşey bildiğim yok ve başka forumlarda yazan beni ilgilendirmiyor ama 8 gelecek

başka forumlardan kastım yabancı forumlar hocam.
tabi bu başka forum olması gerçeğini değiştirmez :)
inşallah dediğiniz gibi olur da 8 gelir :)

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
başka forumlardan kastım yabancı forumlar hocam.
tabi bu başka forum olması gerçeğini değiştirmez :)
inşallah dediğiniz gibi olur da 8 gelir :)
Ben hem Almanya daki bazı forumları, Miui Almanya Fan forumunu, Xda yı ve Telegram gruplarını takip ediyorum, inanın ki bizim forum Bilgisinin çok altında çoğu

Oyla:

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
196
Ben hem Almanya daki bazı forumları, Miui Almanya Fan forumunu, Xda yı ve Telegram gruplarını takip ediyorum, inanın ki bizim forum Bilgisinin çok altında çoğu

işte şimdi tam bam teline denk geldiniz hocam.
Bu kadar bilgili gençlik varken bizde.
Maalesef firmalar bu gençlerin ön görüsü ve fikirlerine danışmıyor. (benim gördüğüm)
halbuki ne fikirler vardır, ne cevherler çıkar.
Yerli firmalarımız onların sadece basit işlerde kullanma peşinde.

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
işte şimdi tam bam teline denk geldiniz hocam.
Bu kadar bilgili gençlik varken bizde.
Maalesef firmalar bu gençlerin ön görüsü ve fikirlerine danışmıyor. (benim gördüğüm)
halbuki ne fikirler vardır, ne cevherler çıkar.
Yerli firmalarımız onların sadece basit işlerde kullanma peşinde.
Hepsi değil hocam, çoğu tembel ve Armut piş, ağzıma düş modundalar maalesef

Oyla:
Üst Alt