Rehber Xiaomi Mi A2'nin Bootloader Kilidini Açma

Frank06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
1
tamam hocam dediğinizi anladım yalnız bu durum garanti kapsamı dışına çıkarar mı cihazı? geri dönüşleriniz için çok teşekkürler hocam

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
tamam hocam dediğinizi anladım yalnız bu durum garanti kapsamı dışına çıkarar mı cihazı? geri dönüşleriniz için çok teşekkürler hocam
Bootloader açmak tek başına garanti dışı bırakmaz, Yinede bunu bahane edip garanti dışı bıraktık diyebilecek servislerde mevcut. Lakin stok romu kurup bootloader kapatırsanız kimse farkı anlayamaz ve garanti devam eder

Frank06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
1
tabi bunun için sanırım stok rom nasıl kurulur onu öğrenmem lazım :)
bu mi a2 daha doğrusu android one beni deli ediyor dostum bir daha android one alır mıyım almam... neymiş gereksiz uygulamalar yok diye daha stabil çalışacakmış da flan filan ... hiç alakası yok ? bundan önceki telefonum mi5 di ki şimdi anakart yüzünden kullanamıyorum... daha stabil çalışıyordu ya bu nasıl bir saçmalık anlamıyorum... bu arada ben bu mi5 i tamir mi ettirmeliyim yoksa çöp mü oldu dostum ne diyorsun???

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
tabi bunun için sanırım stok rom nasıl kurulur onu öğrenmem lazım :)
bu mi a2 daha doğrusu android one beni deli ediyor dostum bir daha android one alır mıyım almam... neymiş gereksiz uygulamalar yok diye daha stabil çalışacakmış da flan filan ... hiç alakası yok ? bundan önceki telefonum mi5 di ki şimdi anakart yüzünden kullanamıyorum... daha stabil çalışıyordu ya bu nasıl bir saçmalık anlamıyorum... bu arada ben bu mi5 i tamir mi ettirmeliyim yoksa çöp mü oldu dostum ne diyorsun???

Bence halen mi 5 güzel cihaz. Android one kapsamındaki cihazlar evet çokta iyi değil.

Tolga

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 4 LTE
Meslek
Öğrenci
Konular
19
Hocam selamlar, bu işlem cihaza format atıyor mu acaba?

Berkaymia2

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
MiA2
Konular
1
Kolay gelsin hocam adb minimal and fastboot ta telefonum gozukmuyor ne yaptıysam beceremedim yani bir cok driveri indirip denedim ama pc eski bir pc win7 ultimate kurulu fakat korsan sürüm ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

yani aygıt yoneticisinde su sekilde adb interface ünlemli bir sekilde gorunuyor.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Kolay gelsin hocam adb minimal and fastboot ta telefonum gozukmuyor ne yaptıysam beceremedim yani bir cok driveri indirip denedim ama pc eski bir pc win7 ultimate kurulu fakat korsan sürüm ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

yani aygıt yoneticisinde su sekilde adb interface ünlemli bir sekilde gorunuyor.

Sağ tuş driver güncellemesi seçeneğini kullarak driver kurulumu yapın hocam.

ciyasoft67

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
CİHAN
Cihazım
REDMİ NOTE 4x
Konular
0
14)
a- "fastboot oem unlock"
b- "fastboot flashing unlock"
c- "fastboot flashing unlock_critical"

komutlarını vererek bootloader kilidini açıyoruz. ( b ve c seneçekleri eklendi )

15) Şimdi telefonunuz ekranında Unlock Bootloader Warning sayfası açılacak ve burada ses tuşlarını kullanarak yes seçeneğini seçeceksiniz.

Tebrikler bootloader kilidiniz açıldı. "fastboot reboot" komutu ile telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz.
Şu a- b- c- maddelerini nasıl yapacağımızı tam olarak madde madde açıklayabilir misiniz? Yani ilk önce "fastboot oem unlock" yazıp enter basıp tekrar "fastboot flashing unlock" yazıp enter basıp tekrar "fastboot flashing unlock_critical" yazıp enter mi basıyoruz?

MimosaPudica

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık
Cihazım
Mi 8
Konular
4
Şu a- b- c- maddelerini nasıl yapacağımızı tam olarak madde madde açıklayabilir misiniz? Yani ilk önce "fastboot oem unlock" yazıp enter basıp tekrar "fastboot flashing unlock" yazıp enter basıp tekrar "fastboot flashing unlock_critical" yazıp enter mi basıyoruz?

Evet hocam ama ben kendi deneyimimi aktarayım; bu şekilde ardı adına yaptığımda ilk girdiğim geçerli olmuştu. Diğerleri failed olmuştu. Bende her komut için ayrı ayrı fastboota girip komutları girmiştim. Hepsi aktif oldu. Sizde gördüğüm kadarıyla zaten açık olduğu ve bu nedenle hata verdiği gözüküyor. Fastboot ekranına girip "fastboot oem device-info" komutunu ADB üzerinden verip sonucu buraya atarsanız anlarız kilidin açılıp açılmadığını. Kolay gelsin :)

Üst Alt