Yardım Xiaomi Mi A2 Android yazısında kalıyor ve açılmıyor

rebelfa1con

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ufuk
Cihazım
Arıyorum
Konular
2
Merhaba arkadaşlar herkese günaydın,

Bu sabah uyandım ve cihazım androidone ekranında donup kalmış olup hiç bir şekilde işletim sistemine ulaşım sağlayamıyorum. Neden böyle oldu hiç bir fikrim yok. Cihaza erişim sağlayamıyorum ve usb hata ayıklama modu vs çalıştıramıyorum. Nasıl rom atılacağı hakkında herhangi bir bilgim bulunmuyor. Konu hakkında hangi adımları izlemeliyim. Yardımcı olursanız sevinirim.

edit: Telefon tamamen default, power+ses açma tuşu recovery moda giriş yapmıyor. Fastboot giriş yapılıyor. Cihazda root yok, Cihaz açılmadığı için usb hata ayıklama modu geliştirici izinleri vs açamıyorum. Ne yapabiliriz? Sorun devamlılığını sürdürüyor, sabahtan bu saate uğraşmama rağmen sorun giderilmedi.

Son düzenleme:

yetiskinx

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
a2 lite
Konular
17
Tamam şuan telefoncuda program ile yapamadi farkli bir yontem ile deneycegini soyledi yapamazsa size yolliyim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam dedigin reset data vs ekrani kesnlkle gelmiyor
Anladım. Zenex hocam olaya dahil olduğuna göre bize usulca çekilmek düşer

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

rebelfa1con

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ufuk
Cihazım
Arıyorum
Konular
2
Telefoncu yapamadığını donanımsal olabileceğini söylüyor fakat ben kesinlikle yazılımsal olduğunu düşünüyorum :(

Oyla:

Aydın Onur Gerçek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aydın Onur
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
9
Arkadaşlar dün akşam telefonu güncelledim açılırken androidone ekranında kaldı. kapatıyorum açılıyor ve yine aynı yerde kalıyor. Ne yapabilirim?

Oyla:

brhm

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ibrahim
Cihazım
Mi A2
Konular
0
Aynı sorun bende de var sabah ocak ayının güvenlik güncellemesi geldi güncelleme yaptım, kapandı açılırken androidone ekranında kalıyor ve açılmıyor.Sadece ses- ve güç tuşuyla fastboot a girebiliyorum.Ne yapmam gerekiyor?

Oyla:

erdincyarar

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
sempanze
Cihazım
Mi Note 9 Pro
Meslek
Yazılım Destek Uzm
Konular
12
Aynı sorun bende de olmuştu, android 9 yerine android 8 rom yükleyin ve resmi mi flash ile yapın sorun çözülecektir.

Oyla:

brhm

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ibrahim
Cihazım
Mi A2
Konular
0
Merhaba arkadaşlar herkese günaydın,

Bu sabah uyandım ve cihazım androidone ekranında donup kalmış olup hiç bir şekilde işletim sistemine ulaşım sağlayamıyorum. Neden böyle oldu hiç bir fikrim yok. Cihaza erişim sağlayamıyorum ve usb hata ayıklama modu vs çalıştıramıyorum. Nasıl rom atılacağı hakkında herhangi bir bilgim bulunmuyor. Konu hakkında hangi adımları izlemeliyim. Yardımcı olursanız sevinirim.

edit: Telefon tamamen default, power+ses açma tuşu recovery moda giriş yapmıyor. Fastboot giriş yapılıyor. Cihazda root yok, Cihaz açılmadığı için usb hata ayıklama modu geliştirici izinleri vs açamıyorum. Ne yapabiliriz? Sorun devamlılığını sürdürüyor, sabahtan bu saate uğraşmama rağmen sorun giderilmedi.

Sorunu çözebildinizmi?

Aynı sorun bende de olmuştu, android 9 yerine android 8 rom yükleyin ve resmi mi flash ile yapın sorun çözülecektir.

Mi flashı indirip kurdum fakat sadece fastboot ekranını açabiliyorum , bootloader kapalı buna rağmen rom yükleyebilirmiyim?

Oyla:

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Sorunu çözebildinizmi?

Mi flashı indirip kurdum fakat sadece fastboot ekranını açabiliyorum , bootloader kapalı buna rağmen rom yükleyebilirmiyim?
Bootloader kapalı ise telefonu edl moduna alıp rom yüklemeniz gerekiyor.
Bunun yapılması için de telefonun içini açmak gerekiyor. Bu işlem teknik bilgi ve tecrübe gerektirdiği için servise göndermenizi öneririm

Oyla:

erdincyarar

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
sempanze
Cihazım
Mi Note 9 Pro
Meslek
Yazılım Destek Uzm
Konular
12

Şu linkteki dosyaları indirin kapalı olsa da kuruyor stock rom olduğu için.

Oyla:

DejavuTr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi A2 4/64
Konular
4
Bootloader kilidi kapalı telefonlar için bu sorunun maalesef çözümü yok arkadaşlar
Telefonu garantinize yollayın.EDL moda girmeden herhangi bir şekilde bu sorun çözülemez garanti dışı kalmamak için telefoncuya götürmeyin.
Xiaomi türkiye garantili alanlar cihazlarını garantide yaptırırken değişim talep etsinler açılmış telefon kullanmak istemediklerini belirtsinler.

Bootloader kilidi açık olanlar fastboot üzerinden 10.0.2.0 stock romunu yükleyebilirler.

Oyla:

selimdilli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kelebek
Cihazım
oneplus one
Konular
1
--selamlar.-
--bu rom recovery fastboot olaylarında cok eskı olmama ragmen telefondan telefona herkez sanırım acemılık yasıyor benım gıbı
--mi a2 esıme almıstım 2.el ama alırıken wifi cekımıne bakmadık eve geldıgımde fark ettık ve basladık kurcalamaya
--sagolsun sıtede masallah cok yeteneklı arkdslar var onlardan faydalandık ama wifi ssorunu bir türlü coemedım
--ama sizin recovery olayınıza degıneyım
--bılgısı olmayan arkdslar ıcın arkdaslar soylemıs ama sanıye sanıyesıne acemı olaan arkdslar ıcın yeterlı olmuyor maalesef o anlatımlar
---telı kapatınız komple ..kapanmaz ıse sses kısma ses acma ve power tusu aynı anda basınız
--ekran gıdıp tıtresım yada ekran karardıgı anda acılısta elınızı tum tuslardan cekıp tekrardan sadece ses kısma tusu ve power basıp 2 sanıyede powerdende cekınız ve ses acma tusu basılı tutunuz (cogu zaman power tusuna basılı tutmya gerek yoktur 3 tus ıle restart atarıken)
--recovery gırmıyor dıyen arkdslar ana menude arızzalı bır androis resmı gorecek sadece
--recovery menu goemeyecek
--bekleyın az 30 anıye kadar recovery gelmez ıse ses acma tusu ard aard 2 3 defa basınız yenıden gelmezıse ses aacma ve poer tusu basılı tutmadan ard arda 2 3 defa basınız
--recovery ekran gelmezıse tekrardan aynı adımları uygulayınız
--lakın bu sefer 3 tuss kombınasyonu ıle degıl
--dırekt sse acma tusu power tusu ıle
--bu seger ekran geldıgı anda power bırakınız ses acma tusu basmaya devam edınınız hasta robot resmı gelınceye kadar yada recovery gelınceeye kadar

Ekli dosyalar

• no-command-screen.jpg
    no-command-screen.jpg
    18,5 KB · Görüntüleme: 4
Oyla:
Üst Alt