Rehber Xiaomi Mi A1 Google Camera Yükleme Avantajlari

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Arkadaşlar merhaba. Bende mağdur olanlardanım :) Android 8.1.0 güncellemesini zaten yapmıştım ve google camera yükleme işlemlerini yaparken herşey sıfırlandı ve yükleyemedim de. Şimdi herşeyin silinmesine razıyım telefonu eski haline çeviremem büyük ihtimalle ama şu google camera yı yüklemem için şimdi ne yapmam gerekiyor. Downgrade ile yaptım demişsiniz ama bilmediğimden soruyorum o işlem ne android sürümü 8.0.0 a mı çekiyor yani. Bir video falan varsa atar mısınız?
Bildiğim bir video yok bu anlatımı içeren.
Downgrade dediğimiz olay sürümü 8.0.0'a çekmenin ta kendisidir.
Ben şöyle yaptım tam olarak: Usb hata ayıklamasını açıp PC'ye bağladım. Programı çalıştırınca telefonu resetliyor, bootloader kilidini açıyor, fakat google cam yükleyemiyor sürümden dolayı. Bootloader kilidi açık kalıyor. Bu haldeyken programı çalıştırınca yine reset atıyor, google cam yüklenmiyor fakat bu defa açık olan bootloader kilidini kapatıyor tekrar.
Bu yöntemle bootloader kilidini açtım. (Bootloader kilidi açıkken, telefon açıldığı zaman unlocked diye yazı çıkar altta)
Mi Flash tool ile 8.0 yükledim.

Buradan 8.0 stock rom indirebilirsiniz:

Bunu mi flash tool ile açıp telefona flaşladım.
Daha sonra Gcam yükleyen programla telefona Gcam'i kurdum ve bootloader kilidini kendisi kapattı yine.
Sonra Gcam'in güncel versiyonunu yükledim.
Son olarak da telefonu tekrar 8.0.1'e güncelledim.

SelimAtar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
7
Şu google kamerayı bir türlü yapamadım, bir de bilgisayar mühendisi olacağım :? Birisi bana bunu yapsın hakkı neyse ödemeye razıyım sesimi duyun arkadaşlar :$

ferhat pau

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ferhat
Cihazım
mi a1
Konular
0
Bende 8.1 yüklü. Denedim ama hiçbir şekilde kurulmadı. Yukarda yazılanlardan anladığım kadarıyla 8.1 yüklü olanlarda işe yaramıyor sanırım. Root atmadan 8.1 e yükleme yapabilebilecek bir yol var mı avaba?

SmashTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
----
Konular
68
Magisk ile root atın daha sonra Camera2 API modülü indirin. En son olarak google mod kamera indirin kurun.

okanbekar80

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan Bekar
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
İngilizce Öğretmen
Konular
5
Beyler yapmayın wifi bozuluyor

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Beyler yapmayın wifi bozuluyor
Ben yaptım sorun olmadı,benden başka birçok arkadaş yaptı sorun olmadı. Ve 'wi-fi bozuluyor' şekilde bir geri dönüş yapılmadı sizden başka. Yaptığınız işlemlerde bir hata olmuş olabilir mi? Veya atladığınız bir yer olabilir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt