Soru Xiaomi Mi 9 miui 10 eea (kararlı)'dan global betaya geçme

Deucalin

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Onur
Cihazım
mi5 mi9
Konular
1
Merhaba,

Mi 9 telefonumda kararlı eea kurulu durumda ve global beta sürümüne geçmek istiyorum. Global beta zipini indirdikten sonra telefonun kendi güncelleyicisinden rom yüklemesi yapmak istedim ama güncelleyici üzerinden zip seçme sekmesini bulamadım. Bu durumda global beta sürümüne geçmek için illa bootloader kilidini açıp miflash uygulaması ile rom yüklemem gerekir?

Eğer öyleyse daha önce xiaomi telefonlarında rom yükleme işlemi yapmadım. İnternetten yaptığım araştırmalara göre bootloader kilidini miflash ile rom yüklerken tekrardan kapatabiliyormuşuz sanırım. Mi flash ile bu işlemleri yapmaya kalkıştım diyelim cihazın break olma ihtimali nedir? ve break olması durumunda nasıl bir yol izlemeliyim?

Bir de eea ile global beta arasındaki farklar ve eea dan global betaya geçiş riskleri nelerdir?

Deucalin

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Onur
Cihazım
mi5 mi9
Konular
1
Hocam tekrar merhaba,

miui.com üzerinden global beta sürümünün zipini indirdim. Telefondan güncelleme paketini seç kısmından zip dosyasını seçtikten sonra "you are allow to flash the newest develop version published by MIUI forum from stable version only" hatası alıyorum. Çözümünü nasıl yapabilirim?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Rica ederim hocam.
Hocam tekrar merhaba,

miui.com üzerinden global beta sürümünün zipini indirdim. Telefondan güncelleme paketini seç kısmından zip dosyasını seçtikten sonra "you are allow to flash the newest develop version published by MIUI forum from stable version only" hatası alıyorum. Çözümünü nasıl yapabilirim?

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt