Recovery Xiaomi Mi 8 SE Twrp 3.3.0-0423 Tek Tuş Yükleme Aracı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

endera

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
Redmi Note4G
Konular
12
ilginize teşekkürler, biraz acabilirmisiniz dediklerinizi ?
Hangi Romu kurdunuzu ?
Masik X kurulumu için izlenecek yol nasıldır ?
Datstore harici indirin demişsiniz ne demek biraz acabilirmisiniz.
Masik X kurduktan sonramı Avrupa Rom kurulabiliyor ?

çok tşkkrler,

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
öncelikle ilginize teşekkür ederim, yüklediğim çin romunun görünütüsünü aşaıda ekledim, bundan sonra en son stbil olan 10.2 li bir cin sürümü denedik cin sürümünü Flashtool ile yüklemede sıkıntı yok.. ama bundan soran twrp atıp Avrupa romu yukledıkten sonra telefon Fastboot modda kalıyor, gerci dün hiç bir avrupa rom denemesı yapmadan twrp atıp acılmasını bekledım, twrp acıldı sıkıntı yok sonra reboor recovry yapıncada fastboot modda kalıyor.. varsa bir care lütfen..

işin aslı avrupa yuklu romla satın almıstım, oğlan bişiyler yükleyip göçertince telefonu artık cin romu yukleyebiliyorum, aslında avrupa romunun fastboot olan versiyonu olsa oda yuklenıir ama öyle bişiy yok sanırım
Hocam son sürüm fastboot romu indirin
twrp yükleyin, Recovery - Xiaomi Mi 8 SE Twrp 3.3.0-0423 Tek Tuş Yükleme Aracı
twrp wipe bölümüne girin sağ tarafta format data yazan bölüme dokunun gelen uyarıya yes yazıp onaylayın
ardından bilgisayara bağlayıp son sürüm xiaomi eu romunu yükleyin
yeniden başlatın , umarım çözülür

endera

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
Redmi Note4G
Konular
12
Hocam son sürüm fastboot romu indirin
twrp yükleyin, Recovery - Xiaomi Mi 8 SE Twrp 3.3.0-0423 Tek Tuş Yükleme Aracı
twrp wipe bölümüne girin sağ tarafta format data yazan bölüme dokunun gelen uyarıya yes yazıp onaylayın
ardından bilgisayara bağlayıp son sürüm xiaomi eu romunu yükleyin
yeniden başlatın , umarım çözülür

ilginize teşekkürler dün bu dediğinizi aynen Selduman eşliğinde yaptık ama sonuç tekrar Fastboot ekrani :((

Yukarda bir arkadaş bu sorunu masik x ile çözdüğünü yazmış .. Masik X nedir onu bulmam gerekecek

HanVincenzo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
S7 Edge
Konular
41
ilginize teşekkürler dün bu dediğinizi aynen Selduman eşliğinde yaptık ama sonuç tekrar Fastboot ekrani :((

Yukarda bir arkadaş bu sorunu masik x ile çözdüğünü yazmış .. Masik X nedir onu bulmam gerekecek

Çin romunu yuklerken sag altta lock yani kilitle ilgili bi alan var onu degistirdiniz degil mi ? Çin romunu yukleyin tekrar cihaz acilirken altta unlocked yaziyor mu ? Birde çin romundan sonra twrpde hangi romu yuklemeye calisiyorsunuz

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498

Rom'dur,

endera

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
Redmi Note4G
Konular
12
Çin romunu yuklerken sag altta lock yani kilitle ilgili bi alan var onu degistirdiniz degil mi ? Çin romunu yukleyin tekrar cihaz acilirken altta unlocked yaziyor mu ? Birde çin romundan sonra twrpde hangi romu yuklemeye calisiyorsunuz

unlock olayına dikkat ediyorum, onu clean all yapıyorum her seferinde, cın romundan sonra avrupa romunu yukluyorum stabil veya haftalık değişen avrupa romlarından birini, ama olayı atılan rom ile ilgili değil gibi , Twrp ile ilgili bir durum sanırım cunku Twrp yukleyıp hiç bir rom atmadan reboot recovery dedıgım anda bile Fastboot moduna düşüyor, bundan sonrada yeniden twrp vs işe yaramıyor, ancak ve ancak Flashtool ile cin romuna dönünce telefon açılıyor

HanVincenzo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
S7 Edge
Konular
41
Buyuk ihtimal cin romundan sonra android 9 yuklemeye calisiyorsun bu yuzden fastboota dusuyor bende ayni durumu yasamistim skylonely61 hocam bu konuda yardimci olmustu..

Çin romundan sonra

Bu romu yukleyin...

- Çin romundan sonra uygun twrp kurulumunu yapın twrp kalici hale gelmesi için recovery dosyasini flaslayin.

- Twrp menusundeyken wipe menusunde "format data" kısmına girip "yes" yazıp tamam diyin sonra reboot recovery secenegini gelip basın.

- Geri gelip wipe advanced kismindan dalvik,cache,system,data seçip tamam diyin

- Cihazı pcye baglayıp yukarda linkte verdigim romu cihaz icerisine atin twrpde gorunucektir gorunmez cıkıs yapmadan bi menuye girip geri gelin..Romu yukledikten sonra istediginiz üst sürümlerede gecebilirsiniz ama twrp surumlerine dikkat edin

hasanbasdereli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
9
arkadaşlar Skylonely61 in bununla ilgili yöntemi işe yarıyor. birkaç cihazda denedik kendisinin buradan yardımcı olup cihazı açılan kişiler tanıyorum. kendisi müsait olunca buradan yardımcı olacaktır mutlaka..

endera

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
Redmi Note4G
Konular
12
ilginize gercekten cok tesekkur ediyorum, öncelikle çin romu yüklemede sıkıntım yok ve attıgım çin romlarıda Android 9.0 , burda Twrp kurup Avrupa romuna dönmeye çalışıyorum sorun, sıkıntı burda başlıyor... iki şekilde denedim

Twrp atıyorum , telefon twrp modunda açılıyor sıkıntı yok, sonra Twrp menusundeyken wipe menusunde "format data" kısmına girip "yes" yazıp tamam diyince (Failed veriyor) sonra reboot recovery secenegini gelip basınca Fastboot modunda acılıyor... bundan da anlaşılacağı üzere Rom atmak ile ilgili bir durum değil sanırım, bir arkadaş Mgic X romu ile düzeldi dedi onu akşam denerim ama olay Twrp den kaynaklanan bişiy olunca Mgic X ile düzeleceğine pek ihtimal veremiyorum acıkcası, genede denemiş olmak için deneyeceğim.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2019-05-08 at 22.19.57.jpeg
    WhatsApp Image 2019-05-08 at 22.19.57.jpeg
    93,9 KB · Görüntüleme: 15

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
ilginize gercekten cok tesekkur ediyorum, öncelikle çin romu yüklemede sıkıntım yok ve attıgım çin romlarıda Android 9.0 , burda Twrp kurup Avrupa romuna dönmeye çalışıyorum sorun, sıkıntı burda başlıyor... iki şekilde denedim

Twrp atıyorum , telefon twrp modunda açılıyor sıkıntı yok, sonra Twrp menusundeyken wipe menusunde "format data" kısmına girip "yes" yazıp tamam diyince (Failed veriyor) sonra reboot recovery secenegini gelip basınca Fastboot modunda acılıyor... bundan da anlaşılacağı üzere Rom atmak ile ilgili bir durum değil sanırım, bir arkadaş Mgic X romu ile düzeldi dedi onu akşam denerim ama olay Twrp den kaynaklanan bişiy olunca Mgic X ile düzeleceğine pek ihtimal veremiyorum acıkcası, genede denemiş olmak için deneyeceğim.

öncelikle format data değil adv. wipe girip yap otg ve data store hariç seç sil sonrada twrp img dosyasını yeniden ana menuye gel yükle , sonra restart recovery yap masik x kur çalışır denedik ,

bunun dışında eski eu da deneye bilirsin arkadaşlar yazmış , ama işlemleri gene aynı yap , yazılar okunmuyor düzgün çekersen soruna bizde baka biliriz ,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt