Yardım Xiaomi mi 8 arama kaydı neden yapmıyor?

Sxiao

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
30
Bende de böyle bir sorun vardı. Kulaklık takınca kayıt yapıyorken sıkıntı yok, telefonun mikrofonundan kayıt yapınca (kayıt) sesi gelmiyordu. Sorunu şöyle çözdüm. Google uygulamasına giriş yapıp ayarlara gittim, ses/voice match kısmından "Hey Google" kısmını kapattım şuan çalışıyor.

yusufcuk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yusuf
Cihazım
mi7
Konular
0
Telefonu ilk aldığım zamanlarda kurcalarken arama kaydı özelliğini denemiştim ve çalıştığını hatırlıyorum. Ama çok kullanmadığım için ne ara bu hatayı vermeye başladı güncelleme yada uygulama mı bu hatayı doğurdu bilemiyorum. Arama sırasında kayıt almaya çalıştığım zaman kayıt cihazı başka bir uygulama tarafından kullanılıyor diye bir hata veriyor ve hiç bir şekilde kayıt işlemini başlatamiyorum. İnternette bu hata ile alakalı bir çözüm bulamadım. Aslında kimsenin başına da bu durum gelmemiş yada çok basit bir çözümü var ama ben bilmiyorum. Bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
telefonu aldığım günden beri kayıt özelliğini kullanıyorum 3 seneye yakın kullandım bir sorun çıkmadı, bir ara fazlaca program yüklediğimden olsa gerek aynı sorun bende de oldu sizin tecrübelerinizden faydalanarak, telefonumu buluta yedekleyip fabrika ayarlarına döndürdüm br sorun kalmadı yedeklerimi tekrar yükledim sorunun devam ettiğini gördüm. Tekrar fabrika ayarlarından sonra lazım olan programları tek tek kurdum sorun kalmadı buda bana proğramlar dan birinin niyetinin iyi olmadığı fikrini verdi

Üst Alt