Yardım Xiaomi mi 8 arama kaydı neden yapmıyor?

Kuntakinte85

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
1
Telefonu ilk aldığım zamanlarda kurcalarken arama kaydı özelliğini denemiştim ve çalıştığını hatırlıyorum. Ama çok kullanmadığım için ne ara bu hatayı vermeye başladı güncelleme yada uygulama mı bu hatayı doğurdu bilemiyorum. Arama sırasında kayıt almaya çalıştığım zaman kayıt cihazı başka bir uygulama tarafından kullanılıyor diye bir hata veriyor ve hiç bir şekilde kayıt işlemini başlatamiyorum. İnternette bu hata ile alakalı bir çözüm bulamadım. Aslında kimsenin başına da bu durum gelmemiş yada çok basit bir çözümü var ama ben bilmiyorum. Bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-01-28-22-28-41-305_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-01-28-22-28-41-305_com.miui.gallery.jpg
    196,6 KB · Görüntüleme: 31
  • Screenshot_2021-01-28-22-28-27-618_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-01-28-22-28-27-618_com.miui.gallery.jpg
    142,4 KB · Görüntüleme: 30

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Telefon uygulamasının tüm verilerini temizleyip test edin, güncelleme kaynaklı olma ihtimali de mevcut.

Kuntakinte85

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
1
Telefon uygulamasının tüm verilerini temizleyip test edin, güncelleme kaynaklı olma ihtimali de mevcut.
Uygulamadan kastınız ses kaydediciyse verileri temizledim güncellemeyi de kaldırdım ancak yine aynı hatayı vermeye devam ediyor

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Uygulamadan kastınız ses kaydediciyse verileri temizledim güncellemeyi de kaldırdım ancak yine aynı hatayı vermeye devam ediyor
Telefon yada telefon hizmetleri adı altında geçebilir, uygulamalar içerisinde bulabilirsiniz.

Kuntakinte85

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
1
Telefon yada telefon hizmetleri adı altında geçebilir, uygulamalar içerisinde bulabilirsiniz.
Evet uygulamalar içerisinde telefon hizmetlerini buldum ve tüm verileri temizledim. Arama sırasında halen aynı hatayı veriyor. Kayıt cihazı başka bir uygulama tarafından kullanılıyor demeye devam ediyor. Bu hataya başka hangi uygulama neden olabilir acaba ? Yada uygulamaların ses kaydını kullanma izini nereden kaldirabilirim?

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Evet uygulamalar içerisinde telefon hizmetlerini buldum ve tüm verileri temizledim. Arama sırasında halen aynı hatayı veriyor. Kayıt cihazı başka bir uygulama tarafından kullanılıyor demeye devam ediyor. Bu hataya başka hangi uygulama neden olabilir acaba ? Yada uygulamaların ses kaydını kullanma izini nereden kaldirabilirim?
Dediğiniz gibi başka bir uygulama kaynaklı olabilir, ayarlardan izinlerinizi kontrol edebilirsiniz.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Farklı bir uygulamanın görüşmelerinizi kayıt ettiğini söyleyen bir uyarı... Bir hata olmayabilir hocam. Yani açıkça yazmak gerekirse cihazınızdaki farklı bir uygulama sizden habersiz bir şekilde görüşmelerinizi kayıt ediyor, casusluk yapıyor olabilir. Bence es geçmeyin bu sıkıntıyı, mutlaka sebebi bulun, bulamazsanız da telefonu sıfırlayın. İleride problem çıkartabilir.

Kuntakinte85

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
1
Farklı bir uygulamanın görüşmelerinizi kayıt ettiğini söyleyen bir uyarı... Bir hata olmayabilir hocam. Yani açıkça yazmak gerekirse cihazınızdaki farklı bir uygulama sizden habersiz bir şekilde görüşmelerinizi kayıt ediyor, casusluk yapıyor olabilir. Bence es geçmeyin bu sıkıntıyı, mutlaka sebebi bulun, bulamazsanız da telefonu sıfırlayın. İleride problem çıkartabilir.
Casus yazılım aklıma gelmemişti Bunu öğrenmenin bir yolu yok mu çünkü ne yaptıysam bu sorunu çözemedim. Telefonu sıfırlamak istemiyorum çünkü tüm şifre kayıt vs. tekrar uğraşmak istemiyorum. Sebebini bulamazsam mecbur son çare dediğiniz gibi yapıcam.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Casus yazılım aklıma gelmemişti Bunu öğrenmenin bir yolu yok mu çünkü ne yaptıysam bu sorunu çözemedim. Telefonu sıfırlamak istemiyorum çünkü tüm şifre kayıt vs. tekrar uğraşmak istemiyorum. Sebebini bulamazsam mecbur son çare dediğiniz gibi yapıcam.
Ayarların içerisinde yer alan izinler ekranlarından izinleri bir kontrol edin hocam. Hangi uygulamalar bu izne sahip bulabilirsiniz. İzin ayarları tek yerde toplanmadığı için biraz uğraştıracaktır sizi.

Kuntakinte85

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
1
Sorunum çözüldü. Uygulama ayarlarıyla alakalı bildiğim ne kadar müdahale varsa yaptım ancak çözüme ulaşamadım. Mecburen son çare fabrika ayarlarına çevirdim. Yanlız Google senkronize etme işleminde uygulamaları ve telefon ayarlarını geri yüklemeyi seçmemek lazım. Çünkü bu yüzden 3 defa fabrika ayarlarına çevirme işlemini tekrar etmem gerekti. Sanırım sebebini bilmediğim bir ayarlamadan dolayı bu hatayı veriyordu. Uygulamaları tek tek yükleyip her seferinde arama kayıt özelliğini denedim ve tüm ihtiyacım olan uygulamaları yüklememe rağmen şuan sorunsuz çalışmakta. Bu sorunla karşılaşanlar olursa umarım bu yazdıklarım faydalı olur.

Üst Alt