İnceleme Xiaomi Mi 6 Deji Pil Performansı

guntacmert

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Güntaç Mert
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
Hocam bataryayı değiştirdikten sonra arka kapağı ne ile yapıştırdınız? Deji değişim kiti ile siyah silikon gönderiyor mu?
benim arka kapak birkaç kere kırılmıştı. ben de yedekli olsun diye 3-4 tane aliexpress den sipariş vermiştim bikaç ay önce. kırıldıkça takıyordum. çıkardıktan sonra yapışkanı eskisi gibi olmadığı için yeni sıfırlardan birini taktım geçtim :) kırılırsa nasılsa yedeğim var hala :)

hhoops

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samed
Cihazım
mi 6
Konular
4
Herkese merhabalar, yaklaşık 1 hafta önce aldım ve montajını kendim gerçekleştirdim. Mayıs 2017 den beridir Mi 6 kullanıyorum ilk defa bataryasını değiştirdim çünkü gün içerisinde defalarca şarj etmem gerekiyordu. Açıkçası deji bataryayı taktıktan sonra baya bir fark oldu telefonumda. Şuan 1.5 gün civarı bir şarj gidiyor ve akşamları da batarya %30 lara gelmemişse şarja takmıyorum. Montaj yaparken dikkat edilmesi gereken nokta kablo biraz kısa geliyor, eğer bataryayı oturtup kablosunu takmaya çalışırsanız soket yuvaya oturmuyor. Önce kablolu soketi yuvaya oturtup ondan sonra bataryayı yerine yerleştirmenizi tavsiye ederim. Genel olarak yorumum böyle fakat asıl iyiliğini veya kötülüğü uzun kullanımda görebiliriz.

bataryanın şuanki durumu nedir ?

Furkan Ateş

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Furkan
Cihazım
Mi5
Konular
4
Hocam tavsiyeler üzerine yaklaşık 1 ay önce deji batarya aldım,diğer değiştirilen bataryalar şişmişti şuan şarjı bitirmek için çok uğraşıyorum,1 günü rahat çıkarıyor 4saat ekran süresi alabiliyorum.
Not:cihaz 3 yıllık mi5

heb

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Xiaomi Mi Max 2
Konular
1
Internette orjinal diye pahali pahali aldigim bataryanın performansı içler acısı idi. Bitik bataryamdan daha bitikti. Accubattery programında gösterdiği sağlık %31 di. Deji batarya satın aldım. Bunda gösterdiği (Öyle sanıyorum ki pilin dolma oranıyla sağlığı gosteriyor) %81 çıktı. Su anda aldığım ekran süresi 3 e yakın. Yoğun kullanımlarım, canli yayin yapmak şeklinde. Normal kullanimda 4 6 saat aralığını görür gibi geliyor. Artik 3310 a bile batarya alacak olsam Deji den şaşmam.

hhoops

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samed
Cihazım
mi 6
Konular
4
Hocam tavsiyeler üzerine yaklaşık 1 ay önce deji batarya aldım,diğer değiştirilen bataryalar şişmişti şuan şarjı bitirmek için çok uğraşıyorum,1 günü rahat çıkarıyor 4saat ekran süresi alabiliyorum.
Not:cihaz 3 yıllık mi5

bende mi 6 var. 2 yıl 2 ay oldu alalı. gunde 3saat falan ekran suresi göruyorum. mi 4 band yuzunden bluetooth hep açık. %58 varken 1saat 20dk ekran süresi aldım bugun. sizce deji takmaya değer mi? suanki pil durumu sizce nasıl ?

Rdau26

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Arda
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
3-4 gün önce kendim taktım mi 6'ya 10 gün civarında konuya yorum yazarım daha net anlaşılır.

guntacmert

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Güntaç Mert
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
merhabalar.
bataryanın şu anki durumunu tek kelime ile özetleyebilirim.
artık powerbank taşımıyorum. şarj kablosu da taşımıyorum.
sabah 8 de şarjdan çıkardığım telefonum ile gün içerisinde yoğun kullanımıma rağmen akşam 7 de eve %50-%60 arası şarjla dönüyorum.
günlük ekran sürem de ortalama 7 saat diyebilirim.

Furkan Ateş

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Furkan
Cihazım
Mi5
Konular
4
bende mi 6 var. 2 yıl 2 ay oldu alalı. gunde 3saat falan ekran suresi göruyorum. mi 4 band yuzunden bluetooth hep açık. %58 varken 1saat 20dk ekran süresi aldım bugun. sizce deji takmaya değer mi? suanki pil durumu sizce nasıl ?
Kardeşim mi6yı çok iyi bilmiyorum ama şunu söyleyebilirim mi5 benim cihazım,ilk zamanlardaki haline geldi batarya orijinal bataryasından aldığım performansı alıyorum. İlk zamanlardada ekran süresi zorlasam5 saat oluyordu şimdide günü çok rahat çıkarıyorum mesela. Benim için milad deji oldu diyebilirim. D.Ö- D.S :)

turkuazzz99

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan Özcan
Cihazım
Mİ5S PLUS
Konular
18
Merhaba, bilgi için teşekkürler. Peki hızlı şarj olma durumu var mı? Bazı yerlerde okudum hızlı şarj olmuyor demişlerdi. Kullanan olarak siz ne dersiniz?

hhoops

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samed
Cihazım
mi 6
Konular
4
Kardeşim mi6yı çok iyi bilmiyorum ama şunu söyleyebilirim mi5 benim cihazım,ilk zamanlardaki haline geldi batarya orijinal bataryasından aldığım performansı alıyorum. İlk zamanlardada ekran süresi zorlasam5 saat oluyordu şimdide günü çok rahat çıkarıyorum mesela. Benim için milad deji oldu diyebilirim. D.Ö- D.S :)

ben en fazla 4 saat alıyorum şuan

Üst Alt