Soru xiaomi mi 6 aliexpress

icetinTR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
GMD 1
Konular
2
aliexpresste xiaomi mi 6 yı gördüm de , ne kadar güvenilirdir sizce, Fransa'ya getirirken bir sıkıntı yaşamam değil mi akrabalarım orada , Temmuz gibi Türkiye'ye gelecekleri için böyle bir planım var Bir sıkıntı olur mu ?

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Fransa'ya gönderilse bile, 30 Euro'yu aşan tutar için KDV( VAT ) ödenmek durumundadır.

Avrupa birliğine bağlı ülkelerin tamamında 30 euro üzeri KDV ödeniyor yani...

Türkiye'de gümrük birliği anlaşması nedeniyle, 30 euro sınırının üzerinde yurda giren ürünlerden KDV tahsil etmektedir.

Oyla:

icetinTR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
GMD 1
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fransa'ya gönderilse bile, 30 Euro'yu aşan tutar için KDV( VAT ) ödenmek durumundadır.

Avrupa birliğine bağlı ülkelerin tamamında 30 euro üzeri KDV ödeniyor yani...

Türkiye'de gümrük birliği anlaşması nedeniyle, 30 euro sınırının üzerinde yurda giren ürünlerden KDV tahsil etmektedir.
peki ingiltere için şu an böyle bir şey var mı

Oyla:

icetinTR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
GMD 1
Konular
2
İngiltere de, AB'den henüz ayrılış işlemlerini tamamlamadı. Aynı şartlar orada da geçerlidir, kuvvetle muhtemel...

Yani, Türkiye'ye direkt getirtip KDV ödeyip ürünü teslim almanız daha kolay olur.

Aliexpress'teki satıcılar, Çin'de vergiden kaçırmak için, gönderdikleri ürünün bedelini düşük yazmaktadır. Aliexpress'teki hemen hemen bütün satıcılar malın bedelini yarı yarıya, hatta dörtte bir fiyatına kadar düşük yazar...

Alışveriş esnasında web sayfasından satıcıya not gönderirseniz, ürünün bedelini 50 dolar yazın diye, 50 dolar için, 10 dolar KDV ödersiniz. Böylece fazla bir maliyet oluşmaz size...

Hatta riske girip, malın bedelini 30 dolar yazdırıp, malın adına da, media player tarzı bir şey yazdırırsanız, hiç KDV ödemeden alma imkanınız olur.

Tabi, PTT KİM 'de yurtdışından gelen ürünlerin içinden rastgele seçilerek, incelemeye tabi tutulmaktadır. Sizin ürün de böyle bir incelemeye takılacak olursa, malın gerçek bedeli üzerinden KDV ödemek suretiyle, ürünü yine alırsınız.
telefon getirmek sıkıntı olmaz mı acaba benim bildiğim her türlü yasak telefonda, gümrükte x-rayden geçiliyor farkedilmez mi ?

Oyla:

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Aliexpres'ten telefon siparişi riskli kardeş birkaç gün önce arkadaş için verdiğimiz sipariş geri döndü bırak gümrük ödemeyi direk sınırdışı :) ha ben redmi 4a sorunsuz şekilde aldım ama Aliexpres'ten değil yani bu biraz şans işi.Bence riske girmeyin yurt içinden satan satıcılardan alın derim belki 100 lira fazla ödersiniz ama kafanız rahat olur.Diğer bir seçenek ise madem Fransa'da akrabanız var ona getirteceksiniz. Avrupa'da deposu olan sitelerden Avrupa stoğu olan telefonlardan alırsanız gümrük ödemezsiniz(Avrupa birliğine bağlı ülkeler birbirine gümrük uygulamaz.) ama orada da hem fiyat biraz yüksek hemde kargo ücreti olarak 15-35 dolar alıyorlar ama 1 en fazla 2 günde teslim edilir. Şu ürün Avrupa stok ve gümrüksüz gider Fransa'ya

Oyla:

icetinTR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
GMD 1
Konular
2
Aliexpres'ten telefon siparişi riskli kardeş birkaç gün önce arkadaş için verdiğimiz sipariş geri döndü bırak gümrük ödemeyi direk sınırdışı :) ha ben redmi 4a sorunsuz şekilde aldım ama Aliexpres'ten değil yani bu biraz şans işi.Bence riske girmeyin yurt içinden satan satıcılardan alın derim belki 100 lira fazla ödersiniz ama kafanız rahat olur.Diğer bir seçenek ise madem Fransa'da akrabanız var ona getirteceksiniz. Avrupa'da deposu olan sitelerden Avrupa stoğu olan telefonlardan alırsanız gümrük ödemezsiniz(Avrupa birliğine bağlı ülkeler birbirine gümrük uygulamaz.) ama orada da hem fiyat biraz yüksek hemde kargo ücreti olarak 15-35 dolar alıyorlar ama 1 en fazla 2 günde teslim edilir. Şu ürün Avrupa stok ve gümrüksüz gider Fransa'ya
teşekkürler

Oyla:

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
İlaveten telefon kayıt ettirirken, 150 TL kayıt ücreti var Türkiye'de...

Ben Mi Max aldım. Yurtdışındayım. Türkiye fiyatına göre 150 daha uygun bir fiyatla aldım.

Türkiye'de 50 dolarını resmi kayıt için harcayacağım. Böylece 100 dolar daha hesaplı almış oldum yani...

Bu xiaomi telefonların kilit vs bi ton teferruatı var. Kilit açmak ve IMEI çakmak için 50 TL istiyorlar. O tür sıkıntı işlere girmektense, telefonu kaydettirmek daha akılcı geldi bana...

Oyla:

f.oksuz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
fatih
Cihazım
LeMax2 6/128
Konular
15
sim kart takılan cihaz ücretsiz bile olsa alamıyorsunuz. memurlar fark ederse geri iade olur. memurun gözünden kaçarsa size gelir.

Oyla:

eskizaman

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
umut aslan
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
3
forumda ürün satan arkadaşlardan almanız aliexpressten daha güvenli mi5 için öyle yapmıştım.

Oyla:

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Velhasılı ; Türkiye'nin gümrük işleri, kullanıcıları köşeye sıkıştırma misali sıkıntılı... haha--

Vestel, casper gibi parça getirtip içeride toplayan firmalarda, 1'e mal ediyorsa, beşe satıyorlar. Çünkü telefon üretim piyasasında kar marjları çok yüksek. Gençleri cep telefonu afyonu ile öyle bir uyuşturdular ki, genç adam babasının günlük verdiği simit parasını harcamayıp, aç dolaşmaya razı vaziyette para biriktirmeye çalışıyor.

Oyla:
Üst Alt