Soru xiaomi mi 6 aliexpress

icetinTR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
GMD 1
Konular
2
aliexpresste xiaomi mi 6 yı gördüm de , ne kadar güvenilirdir sizce, Fransa'ya getirirken bir sıkıntı yaşamam değil mi akrabalarım orada , Temmuz gibi Türkiye'ye gelecekleri için böyle bir planım var Bir sıkıntı olur mu ?

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Hele birde Vestel'in şu megaloman tv reklamı yok mu ? İzledikçe kahkaha atıyordum. haha--

"Yok siz durun demiş te" haha--

Yav neye durun diyorsun. Telefonda kullandığın işlemciyi, Koreli'den alıyor musun ? Alıyorsun. :D

Dolayısı ile kime surun diyorsun !? devil~~

Yani kimi kandırıyorsun Vestel efendi, devil~~ Vestel'in efendisi haha--

İşlemciyi ithal ettiğin müddetçe, sen ancak kendine dur diyebilirsin. haha--

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
İngiltere de, AB'den henüz ayrılış işlemlerini tamamlamadı. Aynı şartlar orada da geçerlidir, kuvvetle muhtemel...

Yani, Türkiye'ye direkt getirtip KDV ödeyip ürünü teslim almanız daha kolay olur.

Aliexpress'teki satıcılar, Çin'de vergiden kaçırmak için, gönderdikleri ürünün bedelini düşük yazmaktadır. Aliexpress'teki hemen hemen bütün satıcılar malın bedelini yarı yarıya, hatta dörtte bir fiyatına kadar düşük yazar...

Alışveriş esnasında web sayfasından satıcıya not gönderirseniz, ürünün bedelini 50 dolar yazın diye, 50 dolar için, 10 dolar KDV ödersiniz. Böylece fazla bir maliyet oluşmaz size...

Hatta riske girip, malın bedelini 30 dolar yazdırıp, malın adına da, media player tarzı bir şey yazdırırsanız, hiç KDV ödemeden alma imkanınız olur.

Tabi, PTT KİM 'de yurtdışından gelen ürünlerin içinden rastgele seçilerek, incelemeye tabi tutulmaktadır. Sizin ürün de böyle bir incelemeye takılacak olursa, malın gerçek bedeli üzerinden KDV ödemek suretiyle, ürünü yine alırsınız.

Hocam bilgilendirmeniz son derece hatalı... Türkiye'ye kargo yoluyla telefon getiremezsiniz.

Kimsenin mağdur olmaması için içeriğinde yanlış bilgi bulunan mesajları kaldırıyorum.

Oyla:

murcix

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
MI5 3/64
Konular
0
Çinli alışveriş sitelerinden telefon alırken bende İngiltere'deki akrabama gönderiyorum. Duruma göre ya o gelirken getiriyor ya da ben gidersem ondan alıp cebime atıp geliyorum.

Vergi için şöyle bir durum var. Şayet ürünü alışveriş sitesinden kendi adınıza olan hesapla alıp ödemesini siz yapıyor ve teslimat için başka bir kişiyi gösteriyorsanız, teslim alan kişi vergi ödemiyor.
Vergi ödemek zorunda kalması için malın bedelini kendi ödemesi gerekiyor. Zira ilk telefon alırken bu şekilde akrabama aldırdım ve fatura bedelinin %20si kadar vergi ödedi. Sonrasında 4 telefon aldım ve ödemesini ben yaptım. Vergi ödemeden teslim aldı.

Tabiki bu söylediğim İngiltere ilgili tecrübedir. Fransa için emin değilim ama farklı olacağını düşünmüyorum. Zira bir nevi hediye gönderimi gibi.

Bir arkadaşın dediği gibi Avrupa deposu olan siteler var evet ama zaten fiyatları vergi içinde olduğu için yüksek. Ha teslimat açısından avantajlı çünkü Avrupa stoklu olduğu için çok hızlı teslim ediyorlar

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
Fransa'ya gönderilse bile, 30 Euro'yu aşan tutar için KDV( VAT ) ödenmek durumundadır.

Avrupa birliğine bağlı ülkelerin tamamında 30 euro üzeri KDV ödeniyor yani...

Türkiye'de gümrük birliği anlaşması nedeniyle, 30 euro sınırının üzerinde yurda giren ürünlerden KDV tahsil etmektedir.

Önce vergi türlerini öğrenmenizi, sonra bilmediğiniz konularda tavsiye vermemenizi öneririm.

KDV ile posta yollu bireysel ithalat gümrük vergisini karıştırdığınız gibi, Telefonu 30 euro geçerse KDV ya da gümrük vergisi diyelim ödeyerek alacağınızı iddia etmeniz asılsız.

Çin'den Fransa'ya telefon gönderimi yasak olmayabilir ama her ülkenin ayrı bir gümrük muafiyet ve vergilendirmesi vardır ki Çin'den neredeyse bütün avrupa birliği ülkelerinde belli bir miktarın üstünde gümrük vergisi vererek ürün alırsınız. 500 dolarlık bir telefona da Fransa eminim vergi alır. Fransızca'nız olacak ve Fransa resmi hükümet internet sayfalarından o ülkenin mevzuatını araştıracaksınız.

Ya da başka arkadaş önermiş.

Eu warehouse diye arayacaksınız ve Avrupa antreposu olan internet sitelerinden alacaksınız ancak burada da söyle bir durum var, Aliexpress'te 500 dolar, avrupa antreposu olan sitede 550 600 dolar aynı telefon çünkü o antrepodaki ürünler de avrupa'da hali hazırda stok satış ve hangi ülkede ise o depo o ülkeye yasal vergi ödenerek sokulmuş durumda oluyor.

honorbuy sitesini önermiş bir arkadaş. Güzel. fiyatlar yine aliexpress'ten yüksek biraz ama tek telefon için DHL express shipping 49 dolar kargo alıyorlar. Daha uygun EU warehouse siteleri araştırmanız lazım.

Son düzenleme:
Oyla:

xtrem06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ramazan
Cihazım
Mi9 lite
Konular
2
adam fransaya göndertecem demiş.konu nerelere gelmiş.

Mi5 &tapatalk

Oyla:

cuzza

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
insallah
Konular
1
Aliexpres'ten telefon siparişi riskli kardeş birkaç gün önce arkadaş için verdiğimiz sipariş geri döndü bırak gümrük ödemeyi direk sınırdışı :) ha ben redmi 4a sorunsuz şekilde aldım ama Aliexpres'ten değil yani bu biraz şans işi.Bence riske girmeyin yurt içinden satan satıcılardan alın derim belki 100 lira fazla ödersiniz ama kafanız rahat olur.Diğer bir seçenek ise madem Fransa'da akrabanız var ona getirteceksiniz. Avrupa'da deposu olan sitelerden Avrupa stoğu olan telefonlardan alırsanız gümrük ödemezsiniz(Avrupa birliğine bağlı ülkeler birbirine gümrük uygulamaz.) ama orada da hem fiyat biraz yüksek hemde kargo ücreti olarak 15-35 dolar alıyorlar ama 1 en fazla 2 günde teslim edilir. Şu ürün Avrupa stok ve gümrüksüz gider Fransa'ya
Hocam merhaba siz redmi4a yi nereden aldiniz

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocam madem tel alacak imkanın var uğraşma fransayla ingiltereyle.istediğin telefon miui markette var,burdaki çok güvenilir satıcılarda var hatta migrosta bile var.kayıt ettirmeden 7-8 ay bile kullanabilirsin sonra da yurrdışından gelen misafirlerinin pasaportuna kaydettirirsin.diyelim Fransa'dan aldın,servislik bi arıza olunca fransa ya mı göndereceksin cihazı?

Oyla:
Üst Alt