Yardım Xiaomi Mi 6 99 şarjda kalıyor

Erenayk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Joseph
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
5
Arkadaşlar forumdaki ilk konum telefondaki ilk problemim. Gece şarja takıyorum yaklaşık 8 saat sonra kalktığımda telefonun şarjı 99 da kalmış görüyorum. Çıkarıp tekrar taktıktan 1dk sonra %100 oluyor da 8 saatte bu telefon %1 şarjı nasıl şarj etmiyor. Çözüm olmazsa iade islemi baslaticam

Erenayk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Joseph
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
5
Beyler bakın anlatamıyorum ben size sabah uyandım yine 99 kafayı yiycem artık 2000 lira verip ugrasmak cileden çıkarır adamı normal biseymi bu arkadas. 99 da alıyorum çıkarıp takıyorum 20 saniye sonra 100 oluyor çıkarıp kullanmaya başlıyorum 10 saniye sonra 99 oluyor ruh hastası mı bu telefon dalgamı geçiyo benle

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Aynı sorunu note 3 pro da yaşadım. Yazılımsal bir sorundu bendeki arkadaşlar. Rom değişip deneyin.

Oyla:

Erenayk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Joseph
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
5
Farklı bir rom atın.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Abi bu kadar uğraşmak zorunda mıyız bu telefonlar fabrikada kalite kontrol hata testinden geçmiyomu. Neyse teşekkürler sayın moderator

Oyla:

morwoss

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BUĞRA
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
1
Beyler bakın anlatamıyorum ben size sabah uyandım yine 99 kafayı yiycem artık 2000 lira verip ugrasmak cileden çıkarır adamı normal biseymi bu arkadas. 99 da alıyorum çıkarıp takıyorum 20 saniye sonra 100 oluyor çıkarıp kullanmaya başlıyorum 10 saniye sonra 99 oluyor ruh hastası mı bu telefon dalgamı geçiyo benle

Akıllı telefonun aklı bu zaten. Istersen bır hafta sarjda bırak batarya kendine yetenı alacak gerısıne karısmayacaktır. Sen uyurken buyuk ıhtımal şarj 100 oluyo ve batarya elektrik almayı kesiyo. Dıyosunya elıme alıyorum 10sanıyeye 90 oluyo diye işte batarya kendini 100yapınca akımı kestıgı için 99oldugu anda tekrar akım alıyo yanı 99 ve 100 arasında gıdıp gelıyo sabaha kadar.
Ek olarak mı6da sarj 100 iken yada 90-80 falan iken çabuk gidiyo ancak 70lere geldiğinde daha yavas gidiyo bunu çok gözlemledim.
Pıl tasarrufunu kapalıda unutmayın çünkü sarj olurken 60ı geçince otomatık kapatıyo
(Baska bır adaptor kullanmamanı öneririm bu arada)

Oyla:

Erenayk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Joseph
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
5
Akıllı telefonun aklı bu zaten. Istersen bır hafta sarjda bırak batarya kendine yetenı alacak gerısıne karısmayacaktır. Sen uyurken buyuk ıhtımal şarj 100 oluyo ve batarya elektrik almayı kesiyo. Dıyosunya elıme alıyorum 10sanıyeye 90 oluyo diye işte batarya kendini 100yapınca akımı kestıgı için 99oldugu anda tekrar akım alıyo yanı 99 ve 100 arasında gıdıp gelıyo sabaha kadar.
Ek olarak mı6da sarj 100 iken yada 90-80 falan iken çabuk gidiyo ancak 70lere geldiğinde daha yavas gidiyo bunu çok gözlemledim.
Pıl tasarrufunu kapalıda unutmayın çünkü sarj olurken 60ı geçince otomatık kapatıyo
(Baska bır adaptor kullanmamanı öneririm bu arada)
Usta bundan önce meizu mx4 mx5 s6 kullandım anlattığın özellik yoktu onlarda bu senenin sezonumu bu. Mantıklı olabilir ama teşekkürler.

Oyla:

morwoss

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BUĞRA
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
1
Onlar akıllı bu cok akıllı :D

Oyla:

spacemedia

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilhan
Cihazım
oneplus 6t
Meslek
uzman teknisyen
Konular
32
Ben aukey marka adaptör blitzwolf örgülü kablo kullanıyorum. Adaptör de çok önemli. belki de güvenlik açısından bu şekilde %99 da kalıyor olabilir.

Oyla:

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13
Mi 5-6 hakkından bilgim yok ancak Mi4s ' de başıma geldi. Usb test cihazı ile gözlemlediğim kadarıyla batarya tam şarj kapasitesine ulaştığı zaman cihaz akımı kesiyor. 9volt 5v değerine düşüyor ve 0 amper gözüküyor. Ekran parlaklığı sonuna kadar açık, Wifi -gps vs açık,ekran zaman aşımı olmadan 1 saat beklettim telefonu. Ekran açık öylece bekledi. Batarya doluluk oranı 87 oldu ve hâlâ adaptör telefona bağlı olmasına rağmen şarja başlamadı. Ne zaman çıkarıp taktım, o zaman şarj etmeye başladı.
Bataryaları korumak için özellikle bilgisayarlarda bu tür önlemler alınıyor. Belki telefonun batarya doluluk oranı 30 olunca tekrar şarja başlayacaktı, bilmiyorum denemedim. Ama Herhangi bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Tabii bu dediklerim Mi4s için. Belki sizde /sizlerde sorun vardır. Kaynağı başkadır, bilmiyorum. Ben kendi cihazımdaki gözlemlere dayanarak yazıyorum.
İyi forumlar...
:)

MI 4S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt